2019 AYT COĞRAFYA-2 KONULARI

Sosyal Bilimler 2 sınavında öğrencilerin karşısına çıkacak olan Coğrafya 2 soruları, toplamda 11 adetten oluşmaktadır. Coğrafya 2 soruları sosyal bilimler öğrencileri için büyük önem arz etmektedir. Zira 11 soru oldukça önemli bir rakamdır. 11 sorunun tamamını doğru yapmak, sosyal bilimler puanının oldukça yükselmesini sağlar.

AYT sınavında çıkacak olan Coğrafya  2 konuları, Doğal sistemler, beşeri sistemler, mekansal sentez Türkiye, Küresel Ortam: Bölgeler ve Ülkeler, Çevre ve Topum ve Ekonomik faaliyetler konularıdır. Coğrafya 2 konuları genel olarak günlük hayatımızda karşımıza çıkan toplumsal olaylar, ekonomik yapı gibi bilgilerden meydana gelmektedir. Bu nedenle sorulan bu 11 sorudan ne kadar çok net çıkartılırsa o kadar iyidir.

Coğrafya dersi sosyal bilimler öğrencileri için son derece önemlidir. İyi bir puan isteyen öğrencilerin coğrafya sorularını en iyi şekilde yanıtlaması ve bolca net çıkarması gerekmektedir. Bu nedenle coğrafya dersinden bolca tekrar yapılmalı ve soru çözülmelidir.