2019 AYT FELSEFE GRUBU KONULARI

AYT Felsefe Grubu sorularında 12 adet felsefe alan sorusu yer almaktadır. Felsefe grubunda yalnızca Felsefe değil, Sosyoloji, Psikoloji, Mantık derslerinin de soruları yer almaktadır. Bu konulara 12 soru içerisinde karışık verileceğinden her derse çalışmak büyük önem taşır.

Felsefe dersinde Bilgi Felsefesi, Varlık Felsefesi, Ahlak Felsefesi, Sanat Felsefesi, Din Felsefesi, Siyaset Felsefesi ve Bilim Felsefesi konuları yer almaktadır. Mantık dersinin konuları ise Mantığa Giriş, Klasik Mantık, Mantık ve Dil ve Sembolik Mantık konularıdır. Psikolojide yer alan konular Psikoloji Bilimini Tanıyalım, Psikolojinin Temel Süreçleri, Öğrenme Bellek Düşünme ve Ruh Sağlığının Temelleri konularıdır. Sosyoloji dersinin konuları ise Sosyolojiye Giriş, Bilgi ve Toplum, Toplumsal Yapı, Toplumsal Değişme ve Gelişme, Toplum ve Kültür ve Toplumsal Kurumlar konularıdır.

Sosyal Bilimler 2 sınavının içerisinde yer alan Felsefe grubu soruları, puan getirisi yüksek olan sorulardır. Bu nedenle özenle çalışılması ve bolca örnek soru çözülmesi gerekmektedir.