2019 TYT GEOMETRİ KONULARI

TYT sınavında oldukça önemli olan derslerden bir tanesi de geometri dersidir. Geometri dersi matematik konusunun içerisinde yer almaktadır. Geometri soruları 8 tane olsa da yapıldığı zaman binlerce öğrencinin önüne geçilmesini sağladığı için son derece önemlidir.

2019 TYT Geometri konuları doğruda ve üçgende açılar, dik ve özel üçgenler, dik üçgende trigonometrik bağıntılar, ikizkenar ve eş kenar üçgen, üçgende açı ortay bağıntıları, üçgende eşlik ve benzerlik, üçgende alanlar, çokgenler, dörtgenler, yamuk, dikdörtgen, daire, prizmalar v.b. gibi konulardır. Bu konular genellikle geometri konusunda en çok soru sorulan konuları olarak öne çıkmaktadır. Öğrencileri bu konuları özellikle çalışması iyi olacaktır.

Geometri konuları sözelciler için de önem taşımaktadır. Bir net fazla ile binlerce kişinin önüne geçildiği düşünülecek olursa geometri dersinin önemi daha net anlaşılacaktır. Sayısalcılar için ise geometri konuları çok daha büyük önem arz etmektedir.  Zira geometrinin sayısal bölümlerde getirisi çok daha fazladır.