3D Max Modelleme Eğitimi Alırken Nelere Dikkat Etmeli ?

3D Max modelleme programı özellikle bu mesleği icra eden mimarlar, iç mimarlar, profesyonel grafik tasarımcılar için çok önemlidir. 3D Max, mesleki yeterlilik ve daha fazla kariyer yapma, kişiye kariyer haritasında yükselme şanslı vermektedir.

3D Max programı öğrenilirken dikkat edilmesi gereken ilk kural programa sıfırdan en temelinden başlanması ve ileri seviye konulara geçerek doğru bir sıralamayla öğretilmesi, konu bütünlüğü olan bir eğitim seçilmesidir. Doğru müfredat ve doğru konu sıralaması eğitimin daha iyi anlaşılmasına ve zaman içinde unutulmamasını sağlar.

Bir diğer önemli konu başlığıysa eğitimci kimliğidir. Herkes bildiğini aktarma konusunda uzman olamaz bildiklerini karşı tarafa en iyi şekilde aktarabilen öğretme konusunda istekli bireysel farklılıklar karşısında çözüm üretebilen ve öğretmeyi gerçekten seven eğitimciler olmalıdır. Bu yaklaşım neticesinde doğru müfredat doğru konu sıralaması ve doğru eğitimci eğitimin kalıcı ve kaliteli olmasını sağlar.

3D Max programını öğrenirken kişilerin dikkat etmesi gereken bir diğer konuysa eğitimi veren firmanın profilidir.  Eğitim firmasının uzun yıllar eğitim alanında çalışmış olması müşterilerin memnuniyetini dile getirme oranları eğitimi zamanında tutarlı bir şekilde başlanıyor olması ve bu durumun ilan ediliyor olması iş yapış ve iş disiplini konusunda katılımcıya fikir vermelidir.

Özellikle bazı eğitim firmalarının eğitimi ilan ettikleri tarihlerde açmamaları kişileri uzun zamanlar boyunca bekletmeleri kişisel planlarını sekteye uğratmaları eğitim kalitesini olumsuz yönde etkilemektedir.

3D Max eğitimi alan bireylerin eğitim günleri ilerledikçe bazı katılımcıların anlamadığı, zorlandığı, eğitim süresince bazı bilgilerde takıldığı dönemler olabilmektedir.  Öğrencinin bu anlamda dönem dönem telafiye ve ek derse ihtiyacı olabilir. 3D Max eğitimini veren eğitim firmasının mutlaka öğrenciye telefi eğitimler konusunda sınırsız bir yaklaşımı olmalıdır.

Yazar: Barış YAPICI Kariyerist Academy