AÖF Final Sınav Giriş Yerleri Açıklandı!

Açık Öğretim sınav yerleri açıklandı. Sınavlar 13-14 Ocak 2018 tarihlerinde yapılacak. Sınav giriş belgesi, sınavda uyulacak kurallar vb. bütün bilgilere https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim sayfasında yer alan otomasyondan ulaşmak mümkün. AÖF sınav giriş belgesini TC Kimlik No ve şifre ile otomasyona girerek edinmek mümkün. Bir başka ve zahmetli yol da AÖF bürolarına uğramak. Sınavın yapılacağı binaya cep telefonu veya diğer iletişim araçları ile ders malzemesi götürmek yasak.


Ayrıca AÖF sınavına girişte sorun yaşamamak için;

·         Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi

·         Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi

belgeleriniz mutlak surette yanınızda bulundurmanız gerekiyor. Zira, Öğrenci Kimlik Kartı, Sürücü Belgesi (Ehliyet), Mesleki Kimlik Kartları, Askeri Kimlik Belgesi, Baro Kartı gibi belgeler geçerli kabul edilmiyor.

Sınav stresi ile uğraşırken emeklerinizin boşa gitmemesi için, AÖF'nin "ÖĞRENCİLER İÇİN HATIRLATMALAR" başlığı altında yaptığı açıklamaya göz atmanızda fayda var. Açıklamada şunlar yer aldı.

" Sevgili Öğrenci Arkadaşlar,
Sorunsuz bir sınav geçirmeniz için sizlere önemli birkaç hatırlatmamız olacak. Lütfen aşağıda yer alan kuralları dikkate alınız. 
Sınavda başarılar dileriz.

  1. Sınava gireceğiniz binayı, sınavdan en geç 1 gün önce görmeniz yararınıza olacaktır.
  2. Sınava girebilmeniz için gerekli olan "Sınav Giriş Belgesi" ve "Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik" (Fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. Kimlik Numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, süresi geçerli pasaport, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait mavi kart) belgelerinizi sınava gitmeden önce mutlaka hazırlayın.
  3. Sınava girebilmeniz için gerekli belgeler dışında, yanınızda kâğıt, kitap, defter, not vb. hiçbir doküman; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. hiçbir iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazı; ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek hiçbir nesneye izin verilmemektedir.
  4. Sınav saatinden 1 saat önce sınava gireceğiniz binanın kapısında hazır bulunun.
  5. Sınavın ilk 15 dakikası dolduktan sonra, her ne sebeple olursa olsun hiçbir öğrenci sınava alınmamaktadır.
  6. Sınavda yapacağınız işaretlemeler ve yazacağınız yazılar için yanınızda koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulundurunuz.
  7. Cevap kâğıdı üzerine test grubunuzu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayı unutmayınız. Test grubunu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayan veya birden fazla kodlama yapan öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır.
  8. Sınavda hesap makinesi kullanabilirsiniz. Ancak, kullanacağınız makinede alfabetik tuş takımı (A, B, C, …) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunmamalıdır. Aksi takdirde sınavınız ne yazık ki geçersiz sayılacaktır.
  9. Resmi kıyafetle (kıtalarından izinli er ve erbaşlar haricinde) sınava giremezsiniz.
  10. Sınav değerlendirilirken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puanınız olacaktır. Bu nedenle, hakkında hiçbir fikriniz olmayan soruları boş bırakınız. Ancak, soruda verilen seçeneklerden birkaçını eleyebiliyorsanız kalanlar arasında doğru cevabı kestirmeye çalışmanız yararınıza olabilir."

Ayrıca sınavda uyulacak kuralları https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/sinavlar-ve-sorumluluk-uniteleri/sinavda-uyulacak-kurallar bağlantısından görebilirsiniz.

Öte yandan, https://ekampus.anadolu.edu.tr  adresinden TCKN ve şifre ile oturum açarak çıkmış sınav sorularına ve cevaplarına ANADOLUM eKampüs Sisteminden ulaşmanız mümkün.