Mutluluk En önemli Başarıdır!

Dünya, gelişen teknoloji ile birlikte her gün biraz daha küçülüyor. Olayların öğrenilme hızı, neredeyse oluş anıyla eş değer bir durumda. Teknoloji ve bilim dünyasındaki tüm gelişmeler, sınırları aşarak yayılmakta. İşte bu değişim; eğitim alanında da farklı bakış açılarının gelişmesine ve bu bakış açılarının uluslararası paylaşımla geniş kitlelere ulaşmasına olanak sağlamakta.

Küresel dünya düzeni içerisinde; ezberlenmiş öğretme biçimleri ile yeni nesile ulaşmak neredeyse imkansız. Okul öncesi eğitiminden başlayarak, öğrenme sürecini çocukların yaş aralıklarına bölerek uygulamak, eğitimde başarının en önemli mihenk taşlarından biri haline geldi. Aynı zamanda, çocukların yine okul öncesinden başlayarak bilgi ve becerilerini geliştirecek ilgi alanlarına yönlendirilmeleri de eğitimde başarı için atılması gereken öncelikli adımlar arasında yerini almakta. Oysa çocuklarımız buldukları her fırsatta tablet, telefon ve bilgisayar oyunlarına yönelmekte. Eğer bunlara olan ilgiyi kısıtlamaya çalışırsak da, derhal canları sıkılmakta. Yapacak hiçbir şey bulamayıp, çevrelerine karşı ilgisizleşmekte ya da ortamı germekte. Onlara teknolojinin sadece kullanmak için değil, aynı zamanda üretmek için de kullanılabileceğini göstermek zorundayız. Yine çocuklarımızı, hem zamanlarını keyifle geçirebilecekleri hem de kendilerini geliştirebilecekleri ilgi alanlarına yönlendirmeliyiz.

İşte bu gelişmeler ve değişimler ışığında; biz, Cemre Bilim Sanat Akademisi Ailesi, 2010 yılından beri çocuklarımızın hem sosyal hem de akademik başarısı için çalışmaktayız. Yukarıda anlattığımız gelişmelerden ve hayatımızdaki farklılaşmalardan dolayı, üzerimize düşen görevin ağırlığının da bilincindeyiz. Yeni nesil eğitimdeki küresel çalışmaları ve yönelimleri takip ederek, kendi kurumumuzda uygulamak için çalışmalar yapmaktayız. Fakat gönülden yapılan her işte olduğu gibi, bizim çalışmalarımızda da bu yük, yük olmaktan ziyade bir görev olarak görülmektedir. Bu bağlamda, branş eğitmenlerimizle, çocuklarımızın mutlu olarak, keyif alarak birşeyler yapmaları için uğraş vermekteyiz.

Gerek kendine güvenen, kendini ifade edebilen ve yeteneklerinin farkında olan çocuklar yetiştirmek ve gerekse de çocukların akademik konulara farklı bakış açılarıyla bakmalarını geliştirmek için, Cemre Cumartesi Kursları’na bekliyoruz.  Teknolojinin iyi hali olan “Robotik” ve “Scratch” ile tanışmak, geçmişten günümüze bir strateji oyunu olan “Satranç” ile sınırları aşmak, “Zeka Oyunları” ile hızlı ve doğru düşünebilmeyi öğrenmek, uluslararası ilişkiler kurabilmek için küçük yaşta “İngilizce Dil Eğitimi” almak için bizimle tanışmaya bekliyoruz.

Elbette ki toplum bir bütündür. 7’den 70’e hepimizin sürekli gelişmeye ve öğrenmeye ihtiyacı vardır. Bu bilinçle yola çıkarak, hafta içi Cemre Kişisel Gelişim Kursları açtık. Çoğumuzun duymaya alışkın olduğu gibi; “İngilizce anlıyorum ama konuşamıyorum” diyen herkesi Cemre English Spoken Club’a bekliyoruz. Sadece bu mu? Tabii ki hayır! Anadolu’nun binlerce yıllık geleneğini ilgilisi ile en ekonomik ve keyifli ekiple buluşturmak için,  Halk Oyunları Kursu’muz da her Çarşamba çalışmalarını sürdürmekte. Son olarak; hem sağlık hem de fiziki olarak kendini iyi hissetmek isteyenleri Pilates Kursumuza bekliyoruz.

“Vaktim yok!”, “Param yok!” gibi bahanelerle kendine zaman ayırmaktan asla vazgeçmeyin. Mutlu olan her birey, mutlu bir toplumun da temelidir. Mutlu bir toplum da beraberce başarıya giden kapılarını açabilen anahtardır.

Unutmayalım; Mutluluk en önemli başarıdır. Buna ulaşmak için, eğlenerek öğrenelim ve kendimize zaman ayıralım.