Hangi Dövüş Sanatı Nasıl Yapılır?

Ülkemizde kadına yönelik şiddetin giderek artması kadınlararasında savunma sanatlarının popüler olmasını sağladı. Savunma amaçlı yapılanbu sporlar bir de ünlü isimler tarafından form tutmak ve fit bir vücuda sahip olmak için yapılmaya başlanınca pilatesin bile pabucu dama atıldı. Peki nedirbu dövüş sanatları? Nasıl yapılır? Kimler yapar?


Faydaları neler?

– Tüm vücuduçalıştırır.

– Günün stresindenkurtulmak gibi faydasının yanında dikkat artırıcıdır.

– Bilinçli savunma vekendine güven açısından olumludur.

– Kondisyonugeliştirir.

– Vücuttantoksinlerin atılmasına yardımcı olur.

– Yağ yakmayayardımcı olur.

– Zinde ve fit birgörünüme kavuşturur.

– Kilo almayı önler.

– İç salgı bezlerinindüzenli çalışmasını sağlar.

– Daha enerjik birorganizma sağlar.

– Bedensel vezihinsel yorgunluklara karşı direnci arttırır.

Karate

Japon modeli savunmasanatı yaklaşık 1000 yıllık bir geçmişe sahip. Şekle girmenin ve savunmabecerisi öğrenmenin en iyi yollarından biri. Ellere ve ayaklara odaklanmış birdövüş sanatı.

Judo

Kabaca ‘nazik yol' olarak çevrilebilecek olan Judo,rakibinizin üstesinden gelmek için güç kullanmak yerine size uygulanan gücü‘yol verme' yöntemiyle rakibinize geri çevirmeyi öğretiyor.

Kung Fu

Adı ‘çaba ile beceri' anlamına gelen bu dövüş sanatı dengelikalmayı ve sert vuruşlar yapmayı öğretir. Hızınızı ve çevikliğinizi degeliştirmek istiyorsanız Kung Fu sizin için mükemmel bir seçim.

Tai Chi

Dünya çapında milyonlarca insanın uyguladığı bir Çinfiziksel sanatıdır. Vücudunuzu ve zihninizi yeniden canlandırır; sakin vegüvende hissetmenizi sağlar. Stresi azaltır, esnekliği artırır.

Aikido

Diğer Uzakdoğu dövüş sanatların gibi temel bir felsefesivardır. Ancak Aikido'yu onlardan ayıran en büyük özellik sadece savunma odaklıbir spordur. Aikido da saldırı hareketleri yoktur.

Kick Boks

Kick boks, adından da anlaşılacağı üzere tekme ve yumrukkullanmayı içeren, bir spor dalıdır. Yüksek güç gerektiren bu spor, diğerbirçok spordan daha fazla enerji ve güç harcamanızı sağlar.

Hangi ünlü hangidövüş sporunu yapıyor?

  • Sinem Kobal- Kick Boks
  • JessicaBiel - Kick Boks
  • FahriyeEvcen - Kick Boks
  • BurcuEsmersoy - Kick Boks
  • ÖzgeUlusoy - Kick Boks
  • GiseleBundchen - Kick Boks
  • GigiHadid - Boks
  • UmaThurman - Shaolin Kung Fu

Kaynak: www.sozcu.com.tr

Kick Boks kursu veren üyelerimizden teklif almak içi tıklayın!