Her Çocuk "ÖZEL"dir


Ülkemizde çeşitli sebeplerle eğitim sistemi sürekli değişmektedir. Fakat bu değişmeler yapılırken çocuklarımızın psikolojisi ve adaptasyon süreçleri arka planda kalıp, göz ardı edilmektedir. Çocuklarımız kendilerini bu sistemin içinde sıkışıp kalmış, ne yapacağını bilemez hissetmektedir.

Her insanın adaptasyon süreçlerinin ve psikolojik durumlarının bir olmadığını göz önünde bulundurduğumuzda çocukların başarılarındaki verimsizlik göze çarpmaktadır. Değişen eğitim-öğretim süreleri, ders içeriklerindeki farklılıklar, ders saatlerindeki değişmeler, alışılamadan değiştirilen sınav sistemleri arasında sıkışmış çocuklarımızın okul haricinde bir takviyeye ihtiyaç duymaları kaçınılmazdır. Sınıfa ve derslere adapte olamayan, psikolojik durumu farklı olan, kendini geride kalmış hisseden, dersleri iyi olup da takviyeyle daha iyi hale getirmek isteyen bütün öğrencilerimize en büyük yardımı yine çok sistem değişikliği görmüş ve yaş olarak öğrencilere daha yakın olan, şu anki neslin psikolojisini daha iyi bilen biz genç öğretmenlerin sağlayacağı inancındayız.

Çocuklarımız özel ders takviyesiyle daha iyi konuma gelebilir. Daha iyi bir gelecek için daima çalışmak ve öğretmek dileğiyle..   

Yazar: Melike Yüksekoğul