Kişisel Antrenör ile Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı yaşam için egzersizin önemi konusunda her gün daha da bilinçleniyoruz. Özellikle çalışma rutinleri hareketsiz olanların spor ve egzersiz konusunda çok dikkatli olmaları gerekiyor. Çünkü, sağlık yaşamanın sırrı düzenli spor / egzersiz yapmakta.

Aslında hep gözümüzde büyütürüz ancak çok kısa süreli egzersiz programları bile faydalı. Özellikle günümüzdeki stresli, hareketsiz yaşam tarzı sağlık problemleri ile karşılaşmak bakımından en önemli risk faktörlerinden birisi. Sağlıklı yaşam yanında, güzel bir fiziğe sahip olmak, fit görünmek de çoğu insan için bir öncelik.

Spor merkezleri, "gymcenter" veya fitness merkezlerine kayıt olmak hem devamlılığı sağlamak hem de belli bir disiplin içinde egzersiz yapmak bakımından çok faydalı olabiliyor.

Ancak, hepimizin özellikleri ve durumları o kadar farklı ki. En başta iş yaşamları, kimimiz ofiste çok hareketsiz çalışmak durumunda kalırken hatta bilgisayar başından hiç kalkamazken, kimimiz daha hareketli bazen seyahat etmeyi bile gerektiren işlerde çalışıyoruz. Ayrıca, mesai saatlerinin farklı olması, fazla mesai yapmak gerekliliği, iş toplantıları, iş yemekleri derken daha önceden planlanan programlar genellikle aksıyor. Bütün motivasyonumuzu kaybederken ödediğimiz ücretler de çöpe gidiyor.

Karakteristik özelliklerimiz de öyle, bazıları kendinden hareketli, hiç motive edici olmadan hemen kendini disiplin altına alabiliyor. Ne var ki, çoğunluk için durum biraz farklı, iş stresi, ailevi konular derken çoğu zaman spor / egzersiz programları ilk ihmal ettiğimiz konu oluyor. Bunların yanına yeme alışkanlıklarımız, vücudun metabolizma dengesi vb. durum daha da karmaşık hale gelebiliyor.

Aslında bütün bunların bir çözümü var. Yabancıların, "personal trainer" dedikleri kişisel antrenör ile çalışmak. "Fitness Center"a kaydolmak ile farkı ise dershaneye gitmek ile özel ders almak gibi. Daha çok geliştirmeniz gereken yerlere odaklanmak, zaten zar zor ayırdığınız zamanı en faydalı şekilde değerlendirmek. Ayrıca, çalışma programını iş durumunuza göre ayarlamak, iş yemekleri ve toplantılarınıza göre esneklik sağlayabilmek en önemli avantajlarından bazıları.

Peki, kişisel antrenörünüz ne yapıyor. Sizin kişisel ve fiziksel özelliklerinize göre antrenman programı hazırlıyor. Hareketleri daha bilinçli ve sizin durumunuza göre yapmanızı sağlıyor. Sakatlanma olasılığını en aza indiriyor. Ayrıca, yaptığınız ilerleme konusunda da genel geçer ortalama ifadeler yerine bire bir bilgi sağlıyor. Kısacası uzman desteği sağlıyor.

Bireysel durumunuza göre çalışma yapabildiğiniz kişisel antrenör (Personal Trainer) fiyatları yaşadığınız muhit, tercih edeceğiniz antrenör vb. gibi faktörlere göre değişiyor. Ancak, eskiden daha lüks olarak değerlendirilirken gittikçe yaygınlaşmasıyla birlikte daha makul seviyelere iniyor.

Tabi ki, kişisel antrenör ile çalışmakta da en önemli konu doğru çalıştırıcıyı bulmak. Yani gerçekten bu alanda eğitim almış, bilgili, paranız ve zamanınızın çöpe gitmesine neden olmayacak doğru kişilere, kurumlara ulaşmak. Kursbudur.com aracılığıyla bu konuda teklif alabilir, bütçenize en uygun kişisel antrenör ile çalışabilirsiniz.

Antrenörlerimizden teklif almak için tıklayın.