Mutfak Becerilerinizi Gelire Dönüştürmeyi İstemez misiniz?

Canınız sıkıldığında, motivasyonunuzu arttırmak, yeni bir şeyler deneyip yakınlarınızla paylaşmak veya sadece yemek istediğinizde mutfağa girip kısa sürede birbirinden güzel lezzetlere imza atanlardan mısınız? Öyleyseniz eğer şanslısınız. Üzülmeyin, mutfakta bir şeyler yapmak istediği halde bu konuda pek de becerikli olmayanlar da kendisini şanslı hale getirebilir. Nasıl mı? Kurslara gidip, gerekli temel becerileri öğrenerek ve kendisini geliştirerek mutfakta güzel tariflere imza atabilir. Uzun yıllar hiç sıkılmadan, aynı enerji ile çalışmak isteyenlere verilen en güzel tavsiye; ‘Sevdiğin işi yap, hobini işe dönüştür!’ tavsiyesi oluyor. Bizler de bu noktada hobisini işe dönüştürüp bütçesini arttırmak isteyenlere kurslarımızla destek oluyoruz. Örneğin her ev kadını aslında profesyonel bir yöneticidir. Evi çekip çeviren hanımlarımız mutfakta yarattığı birbirinden güzel lezzetlerle pekâlâ iş dünyasında başarılı olabiliyor. Evde yemek ve pasta yaparak hayatını idame eden, büyük yatırımlara imza atan yüzlerce kadın var. İşsizlikten sıkılanlar, ek gelire ihtiyaç duyanlar, farklı bir iş modeli deneyip kendi işinin patronu olmak isteyenler ve daha nicesi sadece pasta yaparak yaşamını şekillendirebiliyor. Peki, bu o kadar da kolay mı? Evde pasta yapmak isteyenler nasıl, nereden başlamalı? İşte size birkaç önemli ipucu;

Evde Pasta Yapıp Satmak

Evde pasta yapıp satmak için pasta yapmayı zaten biliyor olmak temel şart değil. Zira para kazanmayı kafaya koymuşsanız ve önce beceri elde edip ardından bu beceriye gelire dönüştürmeyi hedefliyorsanız sizler de evde pasta yapabilir, geniş kitlelere ulaşarak kazanç elde edebilirsiniz. Çünkü tek yapmanız gereken şey birkaç pasta tarifi öğrenmek. Evde pasta yapmak isteyenler için önerilerimiz şöyle;

  • Standart bir pasta menüsü oluşturmalısınız. Örneğin 3 ya da 5 farklı pasta sunabilirsiniz. Öğrendiğiniz, yaptığınız en iyi pastaları hedef kitleye sunmalısınız.
  • Evinizde pasta yapacağınız için mutfağınızda her zaman pasta işi için bir bölüm ayırmalı, dolabınızda pastaları soğutmak için yer açmalısınız.
  • Dondurulmuş meyveler bulundurarak mevsim dışında dahi meyveli, lezzetli pastalar yapabilirsiniz.
  • Pastalarınızı bir kuruluşa doğrudan satabilir veya Instagram – Facebook gibi sosyal medya üzerinden sayfa oluşturarak geniş kitlelere birkaç tık ile ulaşabilirsiniz. Yaptığınız her pastayı belli bir kompozisyonda fotoğraflayarak sayfanızda paylaşmalısınız.
  • Başlangıçta pasta işinizi tanıtmak, büyütmek için tadımlık mini pastalar yapabilir ve pasta satabileceğiniz yerlere ücretsiz ikram edebilirsiniz. İlk başlarda yapacağınız bu tadımlık pastalarla becerilerinizi başkalarına gösterebilirsiniz.
  • Pasta ve kurabiye tarzı ürünlerinizi satarken fiyat politikası oluşturmalı, dönemsel kampanyalar düzenlemelisiniz. Böylece indirimli kampanyalar hedef kitlenin ilgisi cezbedecek ve büyümenizi sağlayacaktır.

Kursbudur.com her zaman yanınızda!

Kursbudur.com, Türkiye’nin her köşesinden insana ulaşan sosyal bir platformdur. Kurs almak istediğiniz alanları seçerek bölgenizdeki en hesaplı kursu bulabilirsiniz. Hobinizi işe dönüştürmek, evden para kazanmak isteyen herkese son derece ideal kurslar sunan kursbudur.com, kişisel gelişiminizi desteklemeye hazır. Kursbudur.com ile ilgili her türlü bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Pastacılık Kursu Veren Üyelerimizden Teklif Almak İçin Tıklayın.