Özel Ders Türkçe Edebiyat

Zamanla yarıştığımız çağımızda bilgi çağında iki zorunlulukla karşı karşıyayız. Birincisi zamanı iyi değerlendirmek, ikincisi bilgiye ulaşmaktır.

Birkaç saatlik ders alabilmek için yollara düşüp, kalabalıklarda ve zor şartlarda dershaneye gittiniz. Düzeyinize çoğunlukla uygun olmayan bir sınıfta herkesin konuyu anlamasından sonra ilerleyebildiniz. İş çıkışı yeniden yoğun bir trafikten kurtulup evinize vardınız. Yorgunsunuz. İsteseniz de çalışamazsınız. Dinlenmek için biraz uzandınız. Bir de bakmışsınız ki sabah olmuş. Tekrar da yapamadınız. Yeni konular… unutulanlar… zorunluluklar…

Oysa özel ders alırsanız sıcacık evinizde, uzman koçluğunda bire bir öğretimle nelerin kolayca değiştiğine siz de şaşıracaksınız.

Hele ki bu ders yorumlama gücünüzü artıran Türkçe olursa. Alanında deneyimli, üretken bir hoca sadece Türkçe başarınızı artırmakla kalmaz, tüm derslerdeki yorum gücünüzü de geliştirerek genel başarınızda gözle görülür bir ilerleme sağlamanıza yardımcı olur.

En akıllı tercih başta Türkçe olmak üzere yardıma, desteğe ihtiyaç duyduğumuz derslerde özel ders almaktır. Edebiyat dersindeki yazar-şair ve onların eserlerinin fazlalığı göz önüne alındığında bu konuların hafızada tutulması yani kalıcı belleğe gönderilmesi konusunun ne kadar ağır bir yük olduğu görülür. Bir rehbersiz edebiyat çalışılamaz. Hangi sanatçılar birinci dereceden önemli? Hatta sanatçıların hangi eserlerini öncelikli olarak bilmeliyiz? Bu soruların cevabına her sınıf düzeyinde cevaplar bulacağınız bir adrestesiniz şu an. Her türlü kalıcı öğrenme yöntemleriyle edebiyat zevkle öğrenilen bir ders haline gelecektir. Böylelikle gereksiz bilgilerle hem zamanınızı hem de enerjinizi korumuş ve doğru kanala yönlendirmiş olacaksınız. 18 yıldır bu görevi yerine getirmeye çalışan bir hocayım. Yayıncılık, dil uzmanlığı, öğretmenlik vb. her alanda emek veriyorum. Çünkü mesleğime ve branşıma aşığım!

“Hocam iyi ki sizden ders almışım. Sınıfta her şeyi bilen benim.” diyen öğrencilerimin sayısı çok fazla. Hedeflerindeki okullara yerleşmiş olmanın mutluluğunu yaşıyorlar.

Siz de onlardan biri olabilirsiniz. Muhteşem bir çalışma programıyla başarı grafiğiniz yükselebilir.

Moral gücünüz de artar.

Geleceğinizi inşa aşamasında en iyi yatırım eğitime yapılandır. Karşılığını fazlasıyla alırsınız. Türkçe ve edebiyat derslerinden özel ders almadan başarılı olmak hakikaten çok zordur. Konuları bir de bizden dinleyiniz farkı göreceksiniz.

Başarılar dilerim.

Yazar: Meryem Cemile ARSLAN  –  Türkçe / Edebiyat Öğretmeni