Özel Ders Matematikte Başarıyı Arttırır Mı?

Pek çok öğrencinin korkulu rüyası olan Matematik dersi, özel dersler yardımıyla son derece keyifli hale gelebiliyor. Matematik derslerinde zorlanan öğrencilerin başarı oranı, birebir dersler yardımıyla hızla artıyor. Doğru ve öğrenciye özel uygulanan bir çalışma metodu ile matematikte çözülemeyecek problem yok!

Her Öğrencinin Öğrenme Hızı Aynı Değildir

Öğrenciler sınıf ortamında derslere yeteri kadar odaklanamayabilirler. Dolayısıyla; yeterli başarı gösteremeyebilirler ve performanslarının düşmesi söz konusu olabilir. Bu da öğrencilerin zaman içerisinde dersten ve konulardan git gide uzaklaşmasına neden olur. Bu durumda söz konusu branştan öğretmenlerle birebir yapılan dersler devreye girmektedir. Özellikle konu matematik dersi olduğunda özel derslerin öğrenciye önemli ölçüde katkı sağladığı bilinen bir gerçektir. Her öğrenci aynı öğrenme hızına ve öğrenme şekline sahip olmadığı için bazı öğrencilerin derslerde zorlanması son derece doğaldır. Matematik dikkat gerektiren ve püf noktalarla ilerleyen bir derstir. Bir tek konunun bile yeterince kavranmaması, bütün bir yıl öğrencinin başarısının düşmesine sebep olabilmektedir.

Sınıf ortamında öğrenci derse odaklanamayabilir ya da dersin işleniş biçimi öğrencinin öğrenme biçimi ile uyuşmayabilir. Bu durumda öğrencinin birebir ders alması yararına olacaktır. Özel dersler sınıf derslerine oranla daha verimlidir. Öğretmenle kurulan güçlü bağ öğrenciyi öğrenmeye teşvik eder. Dersin kişiye özel olmasının avantajıyla her öğrenci için özel bir çalışma metodu uygulanması mümkündür. Öğretmen öğrenciyi daha yakından tanıyabildiği için onun öğrenme hızına ve isteklerine göre hareket edebilir. Tüm bu sebeplerden dolayı öğrenci derse daha rahat konsantre olabilir. Verimli şekilde işlenen özel dersler matematik dersini hiç sevmeyen öğrenciler için bile dersi eğlenceli hale getirebilir.

Özel Ders Yalnızca Zayıf Öğrencilere Katkı Sağlamaz

Özel dersten yalnızca zayıf öğrencilerin yararlandığı yanlış bir kanıdır. Başarılı öğrenciler de kendilerini daha fazla geliştirmek ve başarı oranlarını yükseltmek için özel derse başvurabilirler. Özel dersler öğrenciye takıldıkları ya da kendilerini geliştirmek istedikleri her konuda soru sorabilme imkanı sağlar. 1 saatlik birebir eğitim bütün hafta sınıf ortamında alınan eğitime bedeldir. Öğrencinin öğrenme hızı ve matematik alanındaki yeteneklerinin anlaşılması ilerlemeyi kolaylaştıracaktır. Birebir dersler esnasında, öğretmenin öğrenciyi yakından tanıması bu noktada da fayda sağlamaktadır.

Matematiği daha fazla sevebilmek ve daha fazla başarı elde etmek için birebir eğitim her zaman doğru seçim olacaktır.