Temel Matematik Eğitimi

Üniversite sınav sonuçları açıklandı. Temel Matematik sınavında 40 soruda 5,642 doğru cevap ortalamasıyla yine Matematik dersini öğrenemediğimiz (öğretemediğimiz) belgelenmiş oldu. Sadece Temel sınavlarda mı? KPSS, DGS, AYT gibi sınavlarda durum farklı değil. Genel kanaat dibe vurduğumuz yönünde.  

Eğitim sistemini, öğretmenleri ve öğrencileri suçlamak dışında maalesef yapabildiğimiz bir şey yok. Kişi ya da kurumları eleştirmenin bugüne kadar faydasını göremedik. İthal edilen sistemlerle, yap boz tahtasına dönen eğitim sistemi ve sınavlarla mesafe alamıyoruz. Öğrenemiyor ve öğretemiyoruz. Çağın gereklerine uygun eğitim modeller üretemiyoruz. Taklitten öte geçmeyen rol modeller ile buraya kadar gelebildik. Yapılması gerekenleri, eksikleri uzmanlar, yetkililer tespit edip konuşuyor ancak uygulamaya dökemiyoruz.

Yaşadığımız tüm bu sorunları bilen, eğitimci öğretmenlerimizle alternatif öğrenme metotları geliştirerek öğrencilerimize dersleri öğretmek için çalışıyoruz. Mnemonic metotlarla, kolay öğrenilebilen, hafızayı destekleyici faaliyetler ile dersleri öğrenmeyi kolaylaştırıyoruz. 2010 yılından beri Görsel Hafıza teknikleri, resimler, animasyonlar, sesler, çağrışım ve pratik metotlar kullanarak Türkçe, Edebiyat, Tarih, Coğrafya, Matematik ve İngilizce alanında eğitim seminerleri gerçekleştiriyoruz.

Alternatif öğrenme metotları tarih boyunca uygulanmıştır. Uygulanmaya devam etmektedir. Finlandiya başta olmak üzere, İngiltere’de Tony Buzan zihin haritaları alanında çalışmalarıyla bilinmektedir.         

Matematikçi yazar Mehmet Karayiğit’in eğitim setleri ve seminerleri ile yüzlerce öğrencinin zorlandığı Matematik dersini kolaylaştırıyoruz. Temel Matematik olarak adlandırdığımız eğitimler ile kavramlardan başlayarak dersi anlama, sevme ve yorumlama becerileri kazandırıyoruz.

Gerek devlet gerekse özel okul ve kurumlarda gerçekleştirdiğimiz eğitim seminerleri ile öğrencilerin kabus olarak gördüğü dersleri anlamasını, uygulayabilmesini ve sevmesini sağlıyoruz.

Anlayabildiğini ve yapabildiğini gören öğrencinin derslere ilgisi ve motivasyonu artmaya başlıyor. Başarı ve sınav puanı yükseliyor.

Gerek kendi kurumumuz gerekse Okul ve Kurumlar ile gerçekleşen ve devam eden eğitim seminerleri ile çalışmalarımızı geliştirerek sürdürüyoruz.

Verdiğimiz Eğitimler:

Temel Matematik

TYT Matematik

YKS Matematik

KPSS Matematik

DGS Matematik

ALES Matematik

YÖS Matematik

LGS Matematik

Hafıza Teknikleri ile Tarih, Coğrafya, Edebiyat, Türkçe, İngilizce

Yazar:  Fil Eğitim