Tenis Bir Sevgi Sporu

Bundan henüz 5-10 sene önce elit sporu olarak adlandırılan tenis günümüzde kortların ve antrenörlerin çoğalmasıyla öğrenilmesi daha kolay hale gelmiştir.

Tenis öğrenmek artık sadece heves ve gayret eden herkesin öğrenebileceği ve bütçeyi de çok zorlamayan bir spor olmuştur.

Tabii ki bu spor sadece görsel zevk ve şov olarak değil günlük hayatımızdaki bedensel, zihinsel gelişim ile birlikte günlük spor ihtiyacını da karşılamaktadır.

Tenisi oynadıkça daha çok seveceksiniz hoşçakalın.

Yazar: Emin Can USTAOĞLU


Tenisin En İyileri Mart 2019

  1. Djokovic Novak       Sırbistan
  2. Nadal Rafael    İspanya
  3. Zverev Alexander    Almanya
  4. Federer Roger         İsviçre
  5. Del Potro Juan-Martin    Arjantin
  6. Anderson Kevin      Güney Afrika
  7. Nishikori Kei     Japonya
  8. Thiem Dominic     Avusturya     
  9. Isner John        ABD
  10. Tsitsipas Stefanos    Yunanistan

Teniste oyuncuların sıralanması topladıkları puanlara göre yapılır. Oyuncular, katıldıkları her turnuvadan başka puan alırlar. Puanlar turnuvalara göre farklılık göstermekte ve her tur için de farklı bir puan öngörülmektedir. En fazla puanı Grand Slams turnuvası getirir. Burada kazanan 2000 puan, finalistler 1200 puan, yarı finalistler 720 puan, çeyrek finalistler 360 puan, son 16 180 puan alır. Ayrıca her tur için ve her katılan için puan verilir. Bu sistem nedeniyle, istikrarlı şekilde her sene final-yarı final oynayan kişi, şansı da yaver giderse hiç şampiyon olmadan dünya sıralamasında birinciliği görebilecektir.