Yoga ile Yaşam Enerjinizi Arttırın!

Modern çağda yaşamak hem çok keyifli hem de inanılmaz stresli. Her şeyin hızlı yaşandığı bir dönemde iş, okul, ev, sosyal yaşam, çocuklar, aile gibi sorumluluk alanları stres oluşturuyor, yaşam enerjimizi sömürüyor. Çevre ve gürültü kirliliği, şehir hayatın karmaşası, yoğun tempoya bir türlü ara verememek de enerjinin tükenme sürecindeki temel unsurlardan. İçimizde sönen enerjiyi yeniden canlandırmak, bu enerjiyi tüm yaşamımıza yaymak için yoga yapmaya ne dersiniz? Yoga, ruhun meditasyonu ve yaşamın kaynağı olarak müthiş bir canlılık kazandırıyor. Yoga ile birlikte yaşam enerjisini yükseltmek için basit öneriler sandığınızdan daha etkili olabiliyor. İşte o öneriler;

İçinizdeki sese kulak verin: İç ses diye bir gerçeğin varlığı inkâr edilemez. İnsanlar önemli kararlar verirken ya iç seslerine kulak verirler ya da tamamen mantıklı olanı yaparlar. Zaman göstermiştir ki iç ses uzun vadede hep haklı çıkıyor. İçinizdeki sesi bastırmayın ve dilediğiniz gibi yaşayın. Emin olun, kaygılardan arınıp kendi sesinize ulaştığınızda yaşam enerjisiyle dolduğunuzu hissedeceksiniz.


Farkındalığınızı arttırın: Yaşamın farkında olmak başlı başına bir motivasyon, enerji kaynağıdır. Küçücük bir çocuğun mutlu gülümsemesi, masmavi bir gökyüzü, kulağınızı şenlendiren bir melodi, gönlünüzü açan bir manzara mutlu etmeye yetiyor, inanın. Kendinizi olumsuz düşüncelere kapatıp, hayatın güzelliklerini keşfetmeye adarsanız eğer ve bu farkındalıkla yaşarsanız; her an her yerde size enerji yüklemesi yapacak şeyler bulursunuz.

Yeni şeyler deneyin, öğrenin: Yeni bir dil, yeni bir spor türü, yeni bir enstrüman, yeni bir ortam ve benzeri yenilikler insanı heyecanlandıran, motivasyonunu arttıran adımlardır. Enerjinizin tükendiğini, yaşamın heyecanlandırmadığını fark ettiğinizde hemen bir yenilik peşine düşün. Yaşadığınız şehirdeki veya bölgedeki daha önce görmediğiniz herhangi bir doğa ortamını veya mekanı keşfetmek bile insanı tazeliyor bazen. Doğa yürüyüşlerinin gücü ve keşfetmenin büyüsü küçümsenmemeli!

Yoga yapmayı deneyin: Yoga yapmak içsel bir yolculuk yapmaktır aynı zamanda. Temel yoga hareketlerini öğrenmek bile insanı inanılmaz olumlu etkiliyor. Yaşamı kaliteli hale getirmek, keyif almayı sağlamak için yoganın bu denli öneriliyor olması boşa değil. Yogayı bir eğitmen, spor salonu veya internet yardımıyla dahi öğrenebilirsiniz.

Yoga Yapmanın Faydaları

Yoganın sandığınızdan daha etkili faydaları var. Şöyle ki;

  • ·         Yoga yapmak ruhsal iyileşmeye katkıda bulunur. Depresif duygulardan arındırır, depresyonu önler, stres ve kaygıyı yok eder.
  • ·         Yoga fiziksel faydalar sağlar; kas ve kemik yapısını güçlendirir, vücuda esneklik kazandırır.
  • ·         Yoga yapmak hafızayı güçlendirir, beyin fonksiyonlarını canlandırır, yaşam enerjisi yükler.
  • ·         Yoga ile birlikte sindirim sistemi düzene girer, iç organların çalışma sistemi disipline edilir.
  • ·         Yoga, fiziksel ağrıların, rahatsızlıkların iyileşme sürecini hızlandırır.
  • ·         Manevi huzur sağlar, yaşamın negatif yönünü bastırır.

Yoga dersi veren eğitmenlerimizden teklif almak için tıklayın.