Adana Feke Bensu Gulda

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Bensu Gulda

feke, ADANA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Bilgisayar Grafiği Kursu , Tinkercad3D Kursu , Grafik Tasarım Kursu , 3D Studio Max Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Bensu Gulda, ADANA FEKE ve civarında hizmet vermekte olup 08.12.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ADANA ilinde hizmet veren 375 kurs/özel ders verenden 310 . sıradadır. Başta 3D Studio Max olmak üzere 4 farklı kurs/özel ders vermektedir. Bensu Gulda, 8 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
3D konusunda çok iyiyim. Detaylar için teklif alınız.


Bilgisayar Grafiği Nedir?

Bilgisayar Grafiği dersinin amacı; öğrencilere bilgisayar grafiğinin teorisi ve uygulaması konularında giriş düzeyinde bilgi ve beceri kazandırmaktır. Uygulamalar, konuların pratik yönleri konusunda beceri kazandırır. En temel uygulama örneği, herhangi bir resimin önce cisimlere, cisimlerden yüzeylere, yüzeylerden doğru ve noktalara ayrıştırılmasıdır.

Bilgisayar Grafiği dersinin içeriği şu şekildedir:  
Görüntüleme cihazları, hard-kopya cihazları, karşılıklı etkileşimli giriş cihazları. Nokta ve çizgi: Noktaların gösterimi ve transformasyonu. 2- boyutlu öteleme ve homojen koordinatlar. 3- boyutlu dönüşüm ve kestirim: Ölçekleme, kesme, öteleme, döndürme ve perspektif transformasyonlar. Düzlem eğriler. Uzay eğriler: Kübik eğriler, Parabolik karışım, Bezier eğrileri, B-splayn eğrileri. Yüzey üretimi: Eğrisel yüzeylerin gösterimi, iki-doğrusal yüzey, Lofted yüzey, Doğrusal Coons yüzey, Kübik yüzey yaması, Bezier ve B-splayn yüzeyler. Raster taramalı grafikler: Çizgi çizme algoritmaları, Bresenham algoritması, Tarama dönüşümü, Alan doldurma, Örnekleme hataları ve giderilme yöntemleri.

Tinkercad3D Nedir?

Tinkercad, karmaşık tasarım programlarını öğrenmeye gerek duymadan, basit tasarımlarınızı hayata geçirebileceğiniz ve az çok eli mause tutan herkesin birşeyler çizip 3 boyutlu çıktılar için tasarımlar yapabileceğiniz bir program.Üstelik bilgisayarınıza indirmeden internet tarayıcınız üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz.