Bu kursu paylaş
0 Yorum

Özel Adana Başak Dil Kursu

merkez, ADANA
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: TYT Kursu

Kurs Veren Hakkında Özet Bilgi:
Özel Adana Başak Dil Kursu, ADANA MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 19.06.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ADANA ilinde hizmet veren 263 kurs verenden 62 . sıradadır. Başta TYT olmak üzere 1 farklı kurs vermektedir. Özel Adana Başak Dil Kursu, 104 gelen talepten 1 tanesine teklif vermiştir.

Kurs Veren Hakkında
LYS-5 İngilizce sınavına hazırlık kurslarım eylül ayında başlayıp hazirana kadar devam etmektedir. Haftada 20 saat dersimiz ve hafta sayısınabağlı olarak 55-60 civarı deneme sınavımız bulunmaktadır.

Çocuğunuzun sınav kaygısı yaşayıp yaşamadığını nasıl anlarsınız?
Bunu anlamanız çok kolay olmayabilir. Eğer çocuğunuzun başarısında belirgin bir düşüş var ise, bir sorunu olabilir ve bu sorun sınav kaygısı da olabilir. Çocuğunuzun sınav kaygısı yaşayıp yaşamadığı ile ilgili bilgiyi kendisine ve öğretmenlerine sorarak araştırabilirsiniz.
Çocuğunuz ders çalışmaktan rahatsızlık duyuyordur.
Ders çalışmayı sürekli erteliyordur.
Derslerle ilgili konuşmalardan kaçınıyordur veya geçiştiriyordur.
Saatlerce ders çalışıyor, ancak çalıştığı konuyu anlamıyordur.
Kendisinden beklenen başarıyı gösteremiyordur.
Bu belirtileri gözleyebilirsiniz.
Ayrıca öğretmenine ve kendisine sorarak;
Sınavda, terliyor, kalbi sıkışıyor, elleri titriyor, nefesi daralıyor, çok heyecanlanıyordur.
Sınavda sürekli başarısız olacağını düşünüyordur.
Sınava konsantre olamıyordur.
Bu belirtileri çocuğun kendisine veya öğretmenine sorarak öğrenebilirsiniz.

Sınav Kaygısı Neden Ortaya Çıkmaktadır?
Herkes başarılı olmak ister. Doğal olarak sizin çocuğunuz da başarılı olmak ister. Sınavlar, başarısız olma riski olan durumlardır. Sınav kaygısının temelinde bu düşünce vardır. Bunun yanında, en önemli kaygı nedenlerinden birisi de anne-baba ve öğretmen davranışlarıdır. Çocuğunuzdan beklediğiniz başarı düzeyi, çocuğunuza ders çalışması konusunda yaptığınız baskılar, sınavı kazanamayınca ne olacağı konusunda verdiğiniz olumsuz örnekler, çocuğunuzun kaygı yaşamasına ve başarısız olmasına neden olabilir. Eğer çocuğunuz yukarıda sayılan belirtilerden bir kaçını gösteriyorsa ve başarısı düşükse, bir psikolojik danışmana başvurmanız yararlı olacaktır.


Verilen Kursların Ayrıntıları
LYS-5 İngilizce sınavına hazırlık kurslarım eylül ayında başlayıp hazirana kadar devam etmektedir. Haftada 20 saat dersimiz ve hafta sayısınabağlı olarak 55-60 civarı deneme sınavımız bulunmaktadır.

Yorumlar