Adana Seyhan İlker Sürücü Kursu

Bu kursu paylaş
0 Yorum

İLKER SÜRÜCÜ KURSU

seyhan, ADANA
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: B Ehliyet Kursu , A2 Ehliyet Kursu , D Sınıfı Ehliyet Kursu , A1 Ehliyet Kursu , A Ehliyet Kursu , Psikoteknik Kursu , SRC Kursu , CE Ehliyet Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
İLKER SÜRÜCÜ KURSU, ADANA SEYHAN ve civarında hizmet vermekte olup 21.06.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ADANA ilinde hizmet veren 493 kurs/özel ders verenden 45 . sıradadır. Başta B Ehliyet olmak üzere 8 farklı kurs/özel ders vermektedir. İLKER SÜRÜCÜ KURSU, 31 gelen talepten 8 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
BİZ KİMİZ ?
Uzun Yıllardan Beri Adana Halkına Hizmet Veren Tecrübeli Ve Kaliteli Milli Eğitim Bakanlığının Sürücü Kursuyuz. Kuruluşumuzdan Bu Yana Kalitesini Yitirmemiş, Ekonomik Fiyat Seçenekleriyle Adananın Önde Gelen Kuruluşuyuz.

EĞİTİMLERİMİZ HAKKINDA
Adana'da 10.000 den Fazla Kişiyi Ehliyet Sahibi Yapmaktan Onur Ve Gurur Duymaktayız. Deneyemli Kadromuz Sizlere En İyi Şekilde Eğitimlerinizi Vermektedir.Verilen Kursların Ayrıntıları
ilker sürücü kursu
A2 sınıfı sürücü belgesi olanlar M ve A1 sınıfını kapsayan araçları da kullanabileceklerdir. Yönetmelikte: "Gücü 35 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,2'yi geçmeyen, iki tekerlekli motosiklet şeklinde ifade edilir.
D Sınıfı Ehliyeti ile:

D sınıfı sürücü belgesi ile: Kamyon, Tır, Kamyonet, Minibüs, Otomobil, Traktör kullanılır.

D sınıfı sürücü belgesi ile: Otobüs, İş makinesi ve Motosiklet kullanılamaz.

DİKKAT YENİ UYGULAMA: Yeni düzenlemeye göre çekici (tır) ve kamyon kullanacakların yeni ehliyet türü (C sınıfı) olmuştur. Ancak 27/04/1997 tarihinden önce E sınıfı sürücü belgesi olanlar ile 2016 yılından önce D sınıfı olanlar yine kamyon ve tır kullanabilecekler.
Yeni Düzenlemyle birlikte: D Sınıfları aşağıdaki gibi değiştirilmiştir.
D1 sınıfı sürücü belgesi minibüs kullanacaklara verilir.
D1E sınıfı sürücü belgesi D1 sınıfı sürücü belgesiyle kullanılan araçlara takılan ve azami yüklü ağırlığı 750 kilogramı geçen römorktan oluşan birleşik araçları kullanacaklara verilir.
D sınıfı sürücü belgesi minibüs ve otobüs kullanacaklara verilir.
DE sınıfı sürücü belgesi; D sınıfı sürücü belgesiyle kullanılan araçlara takılan ve azami yüklü ağırlığı 750 kilogramı geçen römorktan oluşan birleşik araçları kullanacaklara verilir.
Artık tüm Motosiklet ehliyetlerinin ismi değişti. ... b) A1 sınıfı sürücü belgesi silindir hacmi 125 santimetreküpü, gücü 11 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,1'i geçmeyen, sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 kilovatı geçmeyen üç tekerlekli motosikletleri kullanacaklara verilir.
Psiko-Teknik Değerlendirme Sistemi

Sürücülerde güvenli araç kullanmak için temel olarak bulunması gereken algı, dikkat, hafıza, muhakeme yeteneği, hız-mesafe tahmini gibi zihinsel özelliklerinin; tepki hızı, göz, el ayak koordinasyonu gibi psiko-motor yetenek ve beceri düzeyinin, risk alma, saldırganlık, sorumluluk, öz kontrol gibi tutum, davranış, alışkanlık ve kişilik özelliklerinin bilgisayar destekli test sistemleri kullanılarak ölçülebildiği" bir sistemdir.
Böylece; bir sürücünün, bir aracı sürebilmek için asgari düzeyde, trafiğe ilişkin yeteneklere sahip olup olmadığı ve trafiğe ilişkin kişilik açısından, trafik kurallarına uyma eğilimine sahip olup olmadığı hakkında daha tarafsız, daha bilimsel ve daha standart koşullarda gerçekleştirilmiş uygulamalarla sonuçlara varılması sağlanabilmektedir.
Psiko-teknik değerlendirme merkezlerinde Psikiyatri Uzmanı ve Psikologlar görev yapmaktadır.

Yasal Konular

Ehliyet İadesi
2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu'na dayalı Karayolları Trafik Yönetmeliği Madde-79; kanunun ilgili maddelerinde tanımlanan nitelikteki trafik suçlarını işleyen sürücüler, tanımlanan usul ve esaslara uygun olarak, Psikoteknik Değerlendirme ve Psikiyatri Uzmanı Muayenesine tabi tutulurlar. Muayene sonucu durumu uygun bulunan sürücülerin sürcü belgeleri Kanunun ilgili maddesinde belirtilen sürenin sonunda iade edilir.

KTY 60 e (Karayolu Taşıma Yönetmeliği Madde 60 Bendi E)
Ticari araç kullanan sürücülerin bedeni ve psikoteknik açıdan sağlıklı olduklarını gösteren bir sağlık raporunu yetkili sağlık kuruluşlarından her beş yılda bir almaları şarttır.
SRC belgesi, yük ve yolcu taşımacılığı yapmak isteyen tüm ticari araç sürücülerinin almakla yükümlü oldukları bir belgedir. Bir başka açıklamayla karayolu taşımacılığı yapacak olan tüm sürücüler mesleki yeterlilik belgesi olarak da bilinen SRC belgesini almak zorundadır.
"CE" sınıfı sürücü belgesi C sınıfı sürücü belgesiyle kullanılan araçlara takılan ve azami yüklü ağırlığı 750 KG'ı geçen römork veya yarı römorktan oluşan birleşik araçları kullanacaklara verilir. CE sınıfı ehliyet ile M, B, BE, B1, C, C1, C1E ve F ehliyet sınıflarına tabii araçlar da kullanılabilir.