Adıyaman Merkez İbrahim Yıldırım

Bu kursu paylaş
0 Yorum

İbrahim Yıldırım

merkez, ADIYAMAN
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
İbrahim Yıldırım, ADIYAMAN MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 18.09.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ADIYAMAN ilinde hizmet veren 25 kurs/özel ders verenden 2 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. İbrahim Yıldırım, 2 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Sıfırdan matematik nasıl öğrenilir?

Önyargıları bir kenara bırakın: Matematiği öğrenmeye ve mantığını kavramaya engel olan en önemli nedenlerin başında önyargı geliyor. Matematikten korkan çoğu kimsenin bu korkusunun temeli çocukluk yıllarına dayanıyor. Bu yüzden kesinlikle "ben yapamam" dememek gerekiyor. Matematiğe olan önyargı değişirse daha rahat anlamaya başladığınızı göreceksiniz.

Matematik ne işime yarar diye düşünmeyin: Öncelikle şu gerçeği göz önünde bulundurmakta fayda var. Matematik hayatın her alanında karşımıza çıkacak. Örneğin lise yılları için fizik dersini kavramak için Matematik biliyor olmanız gerektiğini göreceksiniz. Üniversitede istediğiniz bölümü okuyabilmek için gireceğiniz sınavlarda yine Matematik ile iç içe olacaksınız. Bu yüzden Matematik ile aranız ne kadar iyi olursa, ileride o kadar rahat edeceğinizi unutmayın.

Matematiğin mantığını kavrayın: Uzman eğitmenler Matematiğin mantığını çok basit ve net olarak tanımlıyor. Matematiğin mantığı eşitlik'tir. En kolay anlatımıyla eşitliği bozmamak Matematik'te esastır.

1+1 = 1+1
  2=2

Ne kadar basit değil mi?

x+5-5=7-5
x+0=2
x=2

Bu örnekte de durum aynı. Eşitliğin her iki yanı için aynı işlem yapılarak problem çözülüyor. Bu Matematiğin en önemli püf noktalarından biri.

Matematiği hayattaki karşılıklarıyla bağdaştırın: Matematik sadece sayılardan oluşan karmaşık gibi görünen konulardan ibaret değil. Matematik çalışırken hayattaki benzer konular ile bağdaştırabileceği ortak noktalar bulursa, öğrenmek ve Matematik dersinden zevk almak daha kolay olacak.

Sabırlı olun: Matematik çalışmaktan asla vazgeçmeyin. İlk zamanlar anlamakta zorlanabilirsiniz. Pes etmeyin. Daha fazla zaman ayırın. Farklı farklı pek çok problem çözmeyi deneyin. Sabırlı bir şekilde aynı istikrarda çalışmaya devam ettikçe başarı kendiliğinden gelecek.

Fotoğraflar


Verilen Kursların Ayrıntıları
her türlü matematik dersi veriliyor