Ankara Merkez Başkent Kariyer Eğitim Kurumları

Bu kursu paylaş
0 Yorum

BAŞKENT KARİYER EĞİTİM KURUMLARI

merkez, ANKARA
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: İdari Hakimlik Kursu , Kaymakamlık Kursu , KPSS-A Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
BAŞKENT KARİYER EĞİTİM KURUMLARI, ANKARA MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 29.09.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2975 kurs/özel ders verenden 643 . sıradadır. Başta Kaymakamlık olmak üzere 3 farklı kurs/özel ders vermektedir. BAŞKENT KARİYER EĞİTİM KURUMLARI, 35 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Başkent Kariyer, 2000 yılından bu yana uzman akademisyen ve öğretici kadrosu ile yüzlerce öğrencinin istediği kariyer meslek sınavlarını kazandırmış, üstün başarılara imza atmıştır ve bu anlayışla da yoluna devam edecektir.

Üniversiteden mezun olduktan sonra KPSS ve Kamu Kurum ve Banka sınavlarına hazırlık süreci her geçen gün biraz daha zorlaşmaktadır. Kariyer meslek sınavlarına ve Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) hazırlanma konusun da mezunların yeterli bilgiye sahip olmadıkları görülmekte, uzman kişi veya tecrübeleriyle kendini kanıtlamış yetkin kurumlar tarafından rehberlik ve destek alma ihtiyacı olduğu gözlemlenmektedir.

Başkent Kariyer eğitim kurumları; KPSS A, KPSS B, KAYMAKAMLIK, SAYIŞTAY, ADLİ-İDARİ HAKİMLİK, SMMM, ALES, DGS  Sınavlarına yönelik kaliteli eğitim veren köklü bir kuruluştur.

Fotoğraflar
BAŞKENT KARİYER EĞİTİM KURUMLARI BAŞKENT KARİYER EĞİTİM KURUMLARI

İdari Hakimlik Nedir?

İdarenin eylem ve işlemlerinden “menfaati ihlal edilen” ya da “hak kaybına uğrayan” kimse, yetkili yargı yerine başvurarak idari işlemin iptalini ya da karşılaştığı haksızlığın giderilmesini isteyebilir, idari yargıda görev yapan hakimler, kişilerle yürütme ve idare arasındaki ilişkileri düzenleyen mevzuatın uygulanmasından doğan uyuşmazlıkları karara bağlamakla görevlidirler. Bu bağlamda idari yargı hakiminin, hukuki bilgi ve uzmanlık oluşumunda kamu hizmetleri alanında da deneyim sahibi olması gerekmektedir, idari yargı hakimleri, ilk derece mahkemelerinde görev yapanlar ve Danıştay’da görev yapanlar olarak iki ana grubu ayrılır.

İdari Hakimlik Sınavı Başvurusu Yapılır?

Bu kısım da biraz karmaşık görünüyor ancak sadece biraz kırtasiyeciliği bol bir kısım. Sınava başvururken 'Transkript, Diploma ve Başvuru formu ve de ÖSYM'ye başvurunuza dair evrakı' yanınızda bulundurarak bakanlığa teslim etmeniz gerekmektedir.

İdari Hakimlik Sınavına  Kimler Girebilir?

Hukuk veya hukuk bilgisine programlarında yeterince yer veren siyasal bilimler, idarî bilimler, iktisat ve maliye alanlarında en az dört yıllık yüksek öğrenim yapmış olmak veya bunlara denkliği kabul edilmiş yabancı öğretim kurumlarından mezun olup, Türkiye’deki fakülte programlarına göre eksik kalan derslerden sınava girip başarı belgesi almış olanlar.Doktora yapanlar yazılı sınavdan muaf olup, sadece mülâkata tâbi tutulacaklardır.

İdari Hakimlik Sınavında Kimler Başarılı Sayılır?

Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi yirmi (20) tam puan üzerinden; Alan Bilgisi Testi seksen (80) tam puan üzerinden ayrı ayrı değerlendirilecektirAdayların Genel Başarı Puanı tespit edilirken, Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi Puanı ile Alan Bilgisi Testi Puanı toplanacak ve böylece yüz (100) tam puan üzerinden Genel Başarı Puanı hesaplanmış olacaktır. İdari Hakimlik Sınavından mülakatlara çağırılabilmek için en az 70 puan almak şartı vardır.

Kaymakamlık Nedir?

Kaymakamlık sınavı 30 soruluk genel yetenek ve genel kültür soruları ile 50 soruluk alan sınavından oluşur. Kaymakam adaylarının katılacağı bu sınava yönelik hazırlanan kursun içeriğinde genel yetenek ve genel kültür bölümü sorularının dahil olduğu; Anayasa Hukuku, İdare Hukuku, İdari Teşkilat, Mahalli İdareler, İktisat, Türkçe, İnkılap Tarihi, İnsan Hakları ve Türkiye'nin Sosyo- Ekonomik Yapısı konuları anlatılmaktadır. Alan bilgisi sınavına yönelik olarak ise; İktisat, Anayasa Hukuku, İdare Hukuku, Türkiye’nin İdari Yapısı, Türkiye’de Mahalli İdareler, Demoratikleşme ve İnsan Hakları, Atatürk İlke ve İnkilapları konularına yer verilmektedir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
İDARİ HAKİMLİK KURS KAYITLARIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR. ALANINDA UZMAN BİLAL HOCA VE EKİBİ İLE KAZANDIRMAYA DEVAM EDİYORUZ ..
DETAYLI BİLGİ İÇİN http://baskentkariyer.com.tr/
İDARE HUKUKU VE ANAYASA HUKUKU DERSLERİNDE BİLAL HOCA EŞLİĞİNDE , DENEYİMLİ AKADEMİK KADRO İLE  İŞİNİ ŞANSA BIRAKMADAN KAZANMAK İSTEYENLERİN TERCİHİ..
KPSS-A  SINAVINA HAZIRLANMAK BAŞKENT KARİYER İLE HAZIRLANMAK DAHA KOLAY .
DETAYLI BİLGİ VE HOCA KADROSU İÇİN SİTEMİZİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.
http://baskentkariyer.com.tr/