Ankara Yenimahalle Buyuk Degısım Etut Merkezı

Bu kursu paylaş
0 Yorum

BUYUK DEGISIM ETUT MERKEZI

yenİmahalle, ANKARA
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: İngilizce Kursu , LGS (TEOG) Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
BUYUK DEGISIM ETUT MERKEZI, ANKARA YENİMAHALLE ve civarında hizmet vermekte olup 07.03.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2904 kurs/özel ders verenden 202 . sıradadır. Başta İngilizce olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. BUYUK DEGISIM ETUT MERKEZI, 364 gelen talepten 11 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
ILKOKUL VE ORTAOKUL ICIN INGILIZCE KURSLARI


İngilizce Nedir?

İngilizce, Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı, Amerika Birleşik Devletleri, Anglofon Karayipler, Avustralya, İrlanda Cumhuriyeti, Kanada ve Yeni Zelanda'da yaşayanların çoğunun ana dilidir. İkinci dil ve resmî dil olarak dünya genelinde, özellikle İngiliz Milletler Topluluğu ülkeleri ve çok sayıda uluslararası örgüt tarafından da kullanılmaktadır. Modern İngilizce, ana dili farklı olan insanların konuştuğu ilk "küresel ortak dil" olarak tanımlanmaktadır.İngilizce iletişim, bilim, ticaret, havacılık, eğlence, radyo ve diplomasi alanlarında egemen uluslararası yardımcı dildir. Dilin Britanya Adaları'ndan öteye yayılmasında Britanya İmparatorluğu'nun büyük payı vardır. Amerika Birleşik Devletleri'nin II. Dünya Savaşı sonrasında artan ekonomik ve kültürel etkisi, İngilizcenin benimsenmesini önemli şekilde hızlandırmıştır.

LGS (TEOG) Nedir?

Temel eğitimde öğrenim gören öğrencilerin (8.sınıf), ortaöğretime geçişi (lise) için kullanılan TEOG sistemi 2013-2014 eğitim-öğretim yılında yürürlüğe girdi.

2013 - 2014 eğitim-öğretim yılından başlayarak altı temel ders için 8 inci sınıfta öğretmen tarafından dönemsel olarak yapılan sınavlardan bir tanesi ortak olarak gerçekleştirildi.

Ortak sınavlar, her dönem iki yazılısı olan derslerden birincisi, üç yazılısı olan derslerden ise ikincisi olmak üzere, akademik takvime göre işlenen müfredatı
kapsayacak şekilde yapıldı.

Ortak sınavlar her dönem iki okul gününe yayılarak yapıldı ve o günlerde sınav yapılan okullarda ders işlenmedi.

Sınavlarda yöneltilen çoktan seçmeli (4 seçenekli) sorularda, yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemedi.

Ortak sınavların orta ve uzun vadede açık uçlu soruları da içermesi öngörülmektediydi.

TEOG sisteminin 2017-2018 eğitim öğretim yılında kaldırılmasına karar verilmiştir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
ILKOKUL VE ORTAOKUL ICIN INGILIZCE KURSLARI
TEOG 1 KONULARINI 27 MAYIZ- 14 TEMMUZ ARASINDA BİTİRİYORUZ.