Ankara Çankaya Asem Ankara Satranç Eğitim Merkezi

Bu kursu paylaş
0 Yorum

ASEM Ankara Satranç Eğitim Merkezi

çankaya, ANKARA
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Satranç Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
ASEM Ankara Satranç Eğitim Merkezi, ANKARA ÇANKAYA ve civarında hizmet vermekte olup 15.03.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2637 kurs/özel ders verenden 1270 . sıradadır. Başta Satranç olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. ASEM Ankara Satranç Eğitim Merkezi, 22 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
ASEM Ankara Satranç Eğitim Merkezi Başlangıç, Turnuva Hazırlık, Milli Takım Hazırlık, Süper, Kadınlar ve Hobi gruplarıyla satrancı öğrenmek, geliştirmek isteyen herkese açık bir kuruluştur.
Adres: Merkez: Kızılırmak caddesi 5/14 Kavaklıdere Çankaya ANKARA .
Şube : Ümitköy: 1961. cadde Mutlukent mah.7/1 Ümitköy Ankara


Satranç Nedir?

Satranç, iki oyuncu arasında satranç tahtası ve taşları ile oynanan bir masa oyunudur. Bu oyun satranç tahtası denilen 8 x 8 ‘lik kare bir alan üzerinde satranç taşları ile oynanır. Toplam 64 karenin yarısı siyah, yarısı beyaz renklerden oluşur. Taraflar beyaz ve siyah renkli taşları alırlar, her oyuncunun bir seferde bir hamle yapmasıyla oyun gelişir. Oyunun başında beyaz ve siyahların 16 taşı bulunur. Bunlar bir Şah, bir vezir, iki kale, iki fil, iki at ve sekiz piyondan oluşur. Oyunun amacı karşı tarafın şahını mat etmektir.

Satranç 6. yüzyılda Hindular tarafından oynanmaya başlanmış, oradan dünyaya yayılmıştır. Dünya çapında turnuvaları düzenlenir ve bir spor dalı olarak kabul edilir.

Verilen Kursların Ayrıntıları