Ankara Çankaya Asya Buz Sporları Kulübü

Bu kursu paylaş
0 Yorum

ASYA BUZ SPORLARI KULÜBÜ

çankaya, ANKARA
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Buz Hokeyi Kursu , Buz Pateni Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
ASYA BUZ SPORLARI KULÜBÜ, ANKARA ÇANKAYA ve civarında hizmet vermekte olup 05.01.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2575 kurs/özel ders verenden 474 . sıradadır. Başta Buz Pateni olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. ASYA BUZ SPORLARI KULÜBÜ, 5 gelen talepten 5 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
2012 YILINDAN BERİ UZMAN ANTRENÖRLERİMİZ İLE ÇOCUKLARIMIZA SPORU SEVDİRMEYİ, BUZ PATENİ VE BUZ HOKEYİNİ GELİŞTİRİP ÜLKEMİZ İÇİN BAŞARILI KİŞİLER OLMALARINI AMAÇLAMAKTAYIZ.

Fotoğraflar
ASYA BUZ SPORLARI KULÜBÜ ASYA BUZ SPORLARI KULÜBÜ ASYA BUZ SPORLARI KULÜBÜ

Buz Hokeyi Nedir?

Buz Hokeyi, buzun üzerinde iki takımla oynanan bir spor veya oyundur. Oyuncular hokey patenlerini giyip hokey sopalarıyla diski (pakı) kontrol etmeye çalışırlar. Oyuncular diski (pakı) kaleye sokarak sayı bulurlar.

Buz Pateni Nedir?

Buz pateni, buz zeminde altı kızaklı patenle kayarak yapılan estetik yönü de bulunan spordur. Buz pateni genel olarak estetik ağırlıklı ve bireysel ya da çiftlerle yapılan; Artistik Buz Pateni ve karşılıklı iki takım arasında gol atarak mücadele edilen Buz Hokeyi şeklinde satandardize edilmiştir. Kış sporu olarak bilinmekle birlikte artık kapalı alan buz pistlerinde yıl boyu yapılabilmektedir.
Verilen Kursların Ayrıntıları