Ankara Çankaya Babak Agp

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Babak Agp

çankaya, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Bilgisayar Grafiği Kursu , İngilizce Özel Ders , 3D Animasyon Kursu , Premiere Pro Kursu , Cinema4D Kursu , SketchUp Kursu , Unity Kursu , Web Tasarım Kursu , Grafik Tasarım Kursu , Autocad Kursu , 3D Studio Max Kursu , Joomla Kursu , WordPress Kursu , Corel Draw Kursu , After Effects Kursu , Illustrator Kursu , Indesign Kursu , Flash Kursu , Maya Kursu , Rhinoceros Kursu , Dijital Animasyon Kursu , Yabancı Dil Kursu , Denizcilik İngilizcesi Kursu , İngilizce Kursu , video montaj Kursu , İş İngilizcesi Kursu , Proficiency (Hazırlık Atlama) Kursu , TOEFL Kursu , IELTS Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Babak Agp, ANKARA ÇANKAYA ve civarında hizmet vermekte olup 27.02.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2957 kurs/özel ders verenden 401 . sıradadır. Başta Bilgisayar Grafiği olmak üzere 29 farklı kurs/özel ders vermektedir. Babak Agp, 151 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Tebriz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunuyum ve 2012 yılından bu yana Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Bilgisayar Oyunları Teknolojileri üzerinde yüksek lisans yapmaktayım.

Çeşitli çalışma alanlarını kapsayacak şekilde 2005'ten beri farklı tasarım işleriyle uğraşmaktayım.
Çalışmalarım arasında, Afiş, Katalog, Broşür, Pano, v.b. tasarımları, 3 boyutlu modelleme, render işleri , video edit ve animasyon işlerine ilaveten website tasarım işleri bulunmakta olup çalışmalarımı titizlikle yürütmekteyim.

Yürüttüğüm tasarım uygulamalarında tek bir programa bağlı kalmayıp, çalışmalarımda tasarım prensiplerini esas almaktayım. Örneğin Website tasarım uygulamalarımda grafik tasarımın yanı sıra gereken programları da kullanıp sitenin arama motorlarına uygun yapıda olması için gereken çalışmaları yapmaktayım. Bunun yanı sıra Magazin ve Kitap tasarım uygulamalarında Adobe inDesign kullanarak dünyadaki güncel tasarım trendine uygun çalışmalar gerçekleştirmekteyim.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilmekteyim (TOEFL iBT :94) ve belirttiğim çalışmalarımın yanında İngilizce öğretmenliği de (İran’da 3 yıl süreyle, Türkiye’de 2 yıl süreyle ) yapmaktayım.


Bilgisayar Grafiği Nedir?

Bilgisayar Grafiği dersinin amacı; öğrencilere bilgisayar grafiğinin teorisi ve uygulaması konularında giriş düzeyinde bilgi ve beceri kazandırmaktır. Uygulamalar, konuların pratik yönleri konusunda beceri kazandırır. En temel uygulama örneği, herhangi bir resimin önce cisimlere, cisimlerden yüzeylere, yüzeylerden doğru ve noktalara ayrıştırılmasıdır.

Bilgisayar Grafiği dersinin içeriği şu şekildedir:  
Görüntüleme cihazları, hard-kopya cihazları, karşılıklı etkileşimli giriş cihazları. Nokta ve çizgi: Noktaların gösterimi ve transformasyonu. 2- boyutlu öteleme ve homojen koordinatlar. 3- boyutlu dönüşüm ve kestirim: Ölçekleme, kesme, öteleme, döndürme ve perspektif transformasyonlar. Düzlem eğriler. Uzay eğriler: Kübik eğriler, Parabolik karışım, Bezier eğrileri, B-splayn eğrileri. Yüzey üretimi: Eğrisel yüzeylerin gösterimi, iki-doğrusal yüzey, Lofted yüzey, Doğrusal Coons yüzey, Kübik yüzey yaması, Bezier ve B-splayn yüzeyler. Raster taramalı grafikler: Çizgi çizme algoritmaları, Bresenham algoritması, Tarama dönüşümü, Alan doldurma, Örnekleme hataları ve giderilme yöntemleri.

İngilizce Özel Ders Nedir?

İngilizce özel ders alırken dikkat edilecek noktalar

Yetkinlik ve Tecrübe
İlk olarak size ders verecek hocanın o konuda yetkin olup olmadığını sorgulayın. Örneğin ilkokul İngilizcesi anlatmak içerik olarak nispeten daha kolayken, TOEFL, IELTS gibi sınavlara ya da üniversitelerin İngilizce yeterlilik sınavlarına öğrenci hazırlamak daha zorlu bir iş. Yani bu açıdan kendisi daha bu tür sınavlara girip yüksek not alamamış kişilere itimat etmemenizi öneririm. Hele de eğer TOEFL ve IELTS için çalışıyorsanız, size ders veren hocanın bu sınavlardan birine girip iyi bir puan aldığından, sınav formatını bildiğinden ve eksiklerinizi giderebileceğinden emin olun.

Mesela bir aile ziyaretinde acı bir manzarayla karşılaşmıştım. Aile üniversite hazırlık sınıfını geçmesi için çocuklarına 5 ay boyunca özel ders aldırır. Derse gelen ve bu sınavı bildiğini belirten lise hocası, aileye garantiler verir, öğrenciyi üniversitenin İngilizce yeterlilik sınavına hazırladığını iddia eder. Aylar geçer ve öğrenci sınava girdiğinde bir de bakar ki sınav kendi çalıştığı konulardan bambaşka ve tamamen hazırlıksız yakalanır.

Uyum, anlayış ve iletişim
İkinci olarak, hocanızla uyumunuza dikkat edin. Özel ders almak çok bireysel bir tecrübe. O sebeple, karar vermeden önce dersi yapacak hocayla bir görüşün, konuşun, gerekirse örnek bir ders yapın. Hocanızla anlaşmanız, birbirinizi anlamanız dersten alacağınız verimi artırır. Dahası hocanızın anlayışlı olması gerekir. Mesela siz derste bir şey bilmediğinizde size küçümser gözlerle bakıyor, nasıl bilmezsin tripleri atıyorsa orada bir sorun vardır. Zaten her şeyi biliyor olsanız, o dersi almazdınız.