Ankara Çankaya Erdem Turan

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Erdem Turan

çankaya, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Satranç Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Erdem Turan, ANKARA ÇANKAYA ve civarında hizmet vermekte olup 21.06.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2985 kurs/özel ders verenden 156 . sıradadır. Başta Satranç olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Erdem Turan, 49 gelen talepten 21 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Bire bir  veya grup olarak her yaş kategorisinde satranç ve akıl oyunları eğitmenliği yapıyorum. Ankara nın her kesiminden ve birçok kurumdan referans verebilirim. Lisanslı ve belgeli antrenörüm. Sosyal sorumluluk projelerinde , yardım organizasyonlarında, kimsesizler yurdu, cezaevleri , ıslah evleri , huzur evleri için ücretsiz katılım sağlayabilirim.

Fotoğraflar
Bay Satranç

Satranç Nedir?

Satranç, iki oyuncu arasında satranç tahtası ve taşları ile oynanan bir masa oyunudur. Bu oyun satranç tahtası denilen 8 x 8 ‘lik kare bir alan üzerinde satranç taşları ile oynanır. Toplam 64 karenin yarısı siyah, yarısı beyaz renklerden oluşur. Taraflar beyaz ve siyah renkli taşları alırlar, her oyuncunun bir seferde bir hamle yapmasıyla oyun gelişir. Oyunun başında beyaz ve siyahların 16 taşı bulunur. Bunlar bir Şah, bir vezir, iki kale, iki fil, iki at ve sekiz piyondan oluşur. Oyunun amacı karşı tarafın şahını mat etmektir.

Satranç 6. yüzyılda Hindular tarafından oynanmaya başlanmış, oradan dünyaya yayılmıştır. Dünya çapında turnuvaları düzenlenir ve bir spor dalı olarak kabul edilir.

Verilen Kursların Ayrıntıları