Ankara Çankaya Cem Ölmez

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Cem Ölmez

çankaya, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Bateri Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Cem Ölmez, ANKARA ÇANKAYA ve civarında hizmet vermekte olup 08.10.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2689 kurs/özel ders verenden 775 . sıradadır. Başta Bateri olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Cem Ölmez, 7 gelen talepten 4 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Merhaba, adım Cem. Bilkentte son sınıf moleküler biyoloji ve genetik öğrencisiyim. 12 senedir bateri çalıyorum. Genelde rock ve metal tarzlarında çalsam da birçok müzik türüne hakimim. 5 tane düzenli çalıştığım grubum var. 2 senedir özel ders veriyorum. Dersler bire bir olacaktır. Nota okuma, baget tutuşu, rudimentler, twin pedal kullanımı, kulaktan şarkı çıkarma, davul akordu, independence gibi birçok konu üstüne çalışacağız. Kayıt alma ve mix konusunda da 3 yıllık tecrübem var. Eğer kendi bateriniz veya çalışmak için imkanınız varsa dersi orada yapabiliriz. Yoksa Kızılay'da bir stüdyoyla anlaşıp haftanın belli bir saatinde ders yaparız.
Instagram: @olmezdrums
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC9YqK4paKFCA3A1ukZuIDrQ

Fotoğraflar

Bateri Nedir?

Bateri çalma, hızın yanı sıra denge ve akıcılık gerektirir. Düzenli olarak metronom ile çalışmalı ve single-stroke, double-stroke, paradidle, double paradidle, üçlemeler, altılamalar gibi el teknikleri, dörtlük ritmin üzerine dörtlük, sekizlik, onaltılık kick vuruşları gibi sağ ayak teknikleri (eğer twin pedal tercih edilirse sol ayak için de aynı egzersizler uygulanabilir), hi-hat ile dörtlük,sekizlik,onaltılık saymak gibi sol ayak teknikleri ve tabii ki el-ayak kombinasyonları gibi teknikler üzerinde alıştırma yapılmalıdır.

Verilen Kursların Ayrıntıları
12 senedir bateri çalıyorum. Genelde rock ve metal tarzlarında çalsam da birçok müzik türüne hakimim. 5 tane düzenli çalıştığım grubum var. 2 senedir özel ders veriyorum. Dersler bire bir olacaktır. Nota okuma, baget tutuşu, rudimentler, twin pedal kullanımı, kulaktan şarkı çıkarma, davul akordu, independence gibi birçok konu üstüne çalışacağız. 3 senedir kayıt ve mix'le de uğraşıyorum ve bu konuda da ders yapabiliriz.