Ankara Çankaya Derya Müzik Kursu

Bu kursu paylaş
0 Yorum

DERYA MÜZİK KURSU

çankaya, ANKARA
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Kurgu - Montaj Kursu , Kurgu/Montaj Kursu , Kısa Film Kursu , Gitar Özel Ders , Piyano Özel Ders , Keman Kursu , Ud Kursu , Gitar Kursu , Piyano Kursu , Klarnet Kursu , Solfej Kursu , Tambur Kursu , Akustik Gitar Kursu , Elektro Gitar Kursu , Çocuk Müzik Kursu , Bas Gitar Kursu , Org Kursu , Flamenko Gitar Kursu , Bendir Kursu , Erbane Kursu , Bağlama Kursu , Müzik Prodüksiyon Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
DERYA MÜZİK KURSU, ANKARA ÇANKAYA ve civarında hizmet vermekte olup 22.03.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2972 kurs/özel ders verenden 185 . sıradadır. Başta Müzik Prodüksiyon olmak üzere 22 farklı kurs/özel ders vermektedir. DERYA MÜZİK KURSU, 373 gelen talepten 15 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Derya Müzik Kursu Kızılay'da Milli Eğitim Ruhsatlı her türlü enstrüman ve şan eğitimi veren özel bir kurstur.


Kurgu - Montaj Nedir?

Görüntülerin ve seslerin bir senaryo dâhilinde belli bir amaca uygun olarak peş peşe sıralanmasına “kurgu” veya “montaj” denir. İyi bir senaryoya, kaliteli oyunculara sahip ve iyi çekilmiş bir sinema filmi, kötü bir kurgucunun eline düştüğü takdirde değerinden çok şey kaybedebilir, izleyici tarafından anlaşılmayabilir.

Kurgu/Montaj Nedir?

Kurgu veya montaj; ses ve görüntülerin bir konsept ve senaryo kapsamında uyum içerisinde art arda sıralanmasıyla gerçekleştirilen işlemdir. Yani kurgu veya montaj, çekimi gerçekleştirilen görüntülerin video düzenlemesidir diyebiliriz. Bir başka deyişle, video düzenleme işine kurgu veya montaj denilmektedir. Aslında kurgu, film çekilirken hangi sahneden sonra hangi sahnenin yerleştirileceğinin belirlenmesine; montaj ise bu kurgunun uygulanmasına denilmektedir fakat artık genellikle aynı anlamda kullanılmaktadırlar. Kurgu – montaj sürecinde birbirinden bağımsız olan çok sayıdaki görüntü birleştirilerek bir anlam yaratılır. Çizgisel denilen kurgu türü artık neredeyse kullanılmamaktadır. Çizgisel olmayan kurgu, yani dijital kurgu ise günümüzde tercih edilen kurgu yöntemidir.