Ankara Çankaya Emrah Yildirim

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Emrah Yildirim

çankaya, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Aşçılık Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Emrah Yildirim, ANKARA ÇANKAYA ve civarında hizmet vermekte olup 10.10.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2685 kurs/özel ders verenden 142 . sıradadır. Başta Aşçılık olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Emrah Yildirim, 38 gelen talepten 13 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Bireysel  aşçılık dersi
Restorantta ya da hoteller de yapılan yemeklerin sırrı çokta zor değil. Damağınız da ve aklınız da iz bırakan enfes sosları ve müthiş kokuları evde  de yapmak  mümkün! Siz de eşinize ya da arkadaşlarınıza özel yemekler süprizler hazırlayabileceğiniz inçe dokunuşları öğrenmek isterseniz lütfen iletişim kurun..

Fotoğraflar

Aşçılık Nedir?

Aşçı, mutfak araç ve gereçlerini en doğru şekilde kullanarak, temizlik kurallarına uyarak yemekleri hazır hale getiren kişidir. Aşçılık özel bir yetenek gerektirmek ile birlikte, bazı meziyetlere sahip kişiler tarafından yapılabilmektedir.

Aşçılık kursu tamamlandığında kişi aldığı belge ile bir çok yerde iş imkanı bulabilir.

Aşçı sertifikası; aşçı olarak yemek ya da mutfak ile ilgili seçtiği bir branş konusunda yetkin olduğunu kanıtlamış ve aşçı olmak isteyen kişilere verilen belgedir. Aşçı sertifikası almak için birçok farklı yöntem mevcuttur.

Aşçılık sertifikası nereden alınır?
Aşçı sertifikası almak için birden çok seçeneğiniz vardır;

Üniversitelerin gastronomi bölümlerini okuyabilir ve aşçı olacak eğitimi aldığınızı diploma ile belgeli hale getirebilirsiniz bu sayede sertifikaya gerek kalmaz,
İşKur ve belediye meslek edinme kurslarından yararlanabilirsiniz,
Özel kurslardan yararlanabilirsiniz.

Aşçılık sertifikası nasıl alınır?
Aşçı olarak mesleğe başlamanız, aşçılık sertifikasını alsanız dahi mümkün değildir. Aşçılık sertifikası sizin mutfak için gerekli eğitimleri aldığınızı ve mutfakta çalışıp bir aşçı olmaya hazır olduğunuzu gösteren belgedir. Bu eğitimler kurs aracılığı ile aldığınız zaman 3 ay ile 10 ay arasında değişim gösterir. Okullarda ise 2 sene ile 4 sene arasında değişim göstermektedir.

Aşçı sertifikası kaç günde, kaç ayda, ne kadar sürede alınır?
Aşçı sertifikası almanız için en az 3 ay eğitim görmeniz gereklidir.

Aşçı sertifikası almak istiyorum diyen kişilerin bir takım özellikleri barındırması gereklidir.

Tat ve koku duyusunun gelişmiş olması,
El becerilerinin gelişmiş olması,
Sağlıklı bir birey olması,
İş planlama ve yönetme becerisi olması,
Pratik olması,
Kriz yönetebilmesi,
Hızlı olması,
Estetik duygusunun gelişmiş olması,
Ekip çalışmasına yatkın olması,
Temiz olması gereklidir.

Nasıl aşçı sertifikası alırım?
Aşçı sertifikasını ücret ödeyerek ya da ücretsiz olarak alabileceğiniz iki yöntem vardır;

Aşçı sertifikasını ücretsiz bir şekilde almak için; İşkur ve belediye kurslarından yararlanarak almanız gereklidir. Bu eğitimlere adınızı yazdırmanız halinde sizin için kontenjan açılır ve eğitime başlamanız sağlanır.
Ücretli olarak aşçı sertifikası almak istiyorsanız belirli bir miktar para ödemeniz gerekmektedir. Bu kurslar genelde iş garantili kurslardır ve direkt olarak iyi bir restoranda işe başlamanıza yardımcı olur.

Aşçı sertifikası alma şartları nelerdir?
Disiplinli ve düzenli çalışan, eğitim saatlerini aksatmayan ve kurs sonundaki yeterlilik sınavlarını ve uygulamalarını başarılı bir şekilde tamamlayan kişilerin, aşçılık sertifikası alması mümkündür. Aşçı olmak isteyen kişiler bu kurslara gitmeden önce mutlaka mutfağın çok net kurallara sahip bir yer olduğunu bilmeleri ve stresli bir ortamda çalışacaklarını kabul etmeleri gereklidir. Doğru çalışmayan kişilerin direkt olarak kurstan uzaklaştırılması dahi mümkündür, yemek direkt olarak insan sağlığı ile ilgili olduğu için kurslarda müsemma yoktur.

Verilen Kursların Ayrıntıları
Özel Hobi aşçılık dersi
Dünya mutfağından bir çok seçenekler başlangıçlar, ara sıcaklar ve ana yemek
(Misafirlenize kolay ve küçük dokunuşlarla hazırlayabileceğiz enfes sofralar.) Her an ihtiyacımız olan yemek,denilince akla korku ve zorluk gelir. Kormayı. evde kendinizin aşçısı olun çok zor değil!!!