Ankara Çankaya Emre Kahraman

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Emre Kahraman

çankaya, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Tenis Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Emre Kahraman , ANKARA ÇANKAYA ve civarında hizmet vermekte olup 22.03.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2970 kurs/özel ders verenden 147 . sıradadır. Başta Tenis olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Emre Kahraman , 129 gelen talepten 14 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Lisanslı tenis antrenörü olmamın dışında bir tenis tutkunuyum. Birçok spor dalıyla değil sadece tenisle ilgileniyorum. Haftanın 4 gününü kortta ders, maç, antrenman ile geçiriyorum. Haftasonları derslerim yoğun olduğu için haftaiçine ders planlamayı tercih ediyorum. Ama ihtiyaca göre haftasonu uygun saat için konuşabiliriz. Yeni başlayanlar için derse fazla raket getirebilirim. Yeni başlayacak olanlar veya eğitim almadan oynayanlar için yazılı program dahilinde ders veriyorum.


Tenis Nedir?

Tenis, raket ve topla iki kişi arasında ya da ikişer kişilik iki takım arasında oynanan olimpik bir spor. Belli ölçülerle çizilmiş ve ortasında bir ağ gerili olan alanda, kauçuk topla oynanır.

Oyuncular topa raket denen araçlarla vurur. Alan, kort diye anılır. Tenis kortları açık veya kapalı yerde, toprak, beton veya çimen zeminli olabilir. Alanın uzunluğu 23,80 metredir. Ortadan ağla ikiye bölünmüştür. Yüksekliği 91,5 sm.'dir. Birer kişi oynanan maçlarda genişlik 8,23 metre, İkişer kişiyle oynanan maçlarda 10,97 metredir. Topun üstü çuha kaplı, ağırlığı 57 gr.'dır.

Tenis Maçı

Tenis 3 setlik ve 5 setlik maçlar halinde oynanmaktadır, 3 setlik maçlarda 2 tanesini alan, 5 setlik maçlarda 3 tanesini alan oyuncu maçı kazanır.

Tenis Oyunu

Tenis maçı 0-0 olarak başlamaktadır, rakiplerden birisinin ilk aldığı puan 15, ikinci aldığı puan 30, üçüncü aldığı puan 40 olarak hesaplanır. Rakiplerden herhangi bir tanesi dördüncü puanın aldığında herhangi bir taraf iki veya daha çok puan aldığında oyun kazanılmış olur. Rakiplerden bir tanesi üçüncü puana kadar gelir ve karşıdaki rakip de aynı puana gelirse maç berabere kalmaktadır. Hakem puanları sayma esnasında servis atan kişinin puanını ilk sırada söylemektedir.

Servis Atışları

Tenis maçı rakiplerden bir tanesinin servisi atması ile başlamaktadır, servisin atışı ise sıra ile karşılıklı olarak yer değiştirmektedir. Servisi atan rakip atını belirlenmiş olan çizginin arka kısmında yapmalıdır. İkinci olarak atılacak olan servis ise merkez çizginin sol tarafından kullanılmalı ve rakip kortun sağ kısmına atış yapar.

Verilen Kursların Ayrıntıları
Lisanslı tenis antrenör olmamın dışında bir tenis tutkunuyum. Birçok spor dalıyla değil sadece tenisle ilgileniyorum. Haftanın 4 gününü kortta ders, maç, antrenman ile geçiriyorum. Haftasonları derslerim yoğun olduğu için tercihen haftaiçi herhangi gün ve saat ders planı tercih ediyorum. Ama ihtiyaca göre haftasonu uygun saat için konuşabiliriz. Yeni başlayanlar için derse fazla raket getirebilirim. Yeni başlayacak olanlar veya kendisi eğitim almadan oynayanlar için yazılı program dahilinde ders veriyorum.  2 kişilik grup olarak da ders yapabiliriz.