Ankara Çankaya Emre Sezer

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Emre  Sezer

çankaya, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Saksafon Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Emre Sezer, ANKARA ÇANKAYA ve civarında hizmet vermekte olup 21.12.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2971 kurs/özel ders verenden 1917 . sıradadır. Başta Saksafon olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Emre Sezer, 2 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
8 yıldır profesyonel olarak saksafon eğitimi alıyorum ve veriyorum


Saksafon Nedir?

Saksofon veya saksafon, çoğunlukla koni ve “S” biçiminde pirinçten üretilen, ağzındaki kamış vasıtasıyla ses çıkaran bir çalgıdır. 1840'li Yillarda, Adolphe Sax tarafından tasarlanmıştır. Açkı ve kapaklı ses delikleri ile donatılmış plan çalgı, alaşımdan yapılmaktadır. Kıvrık boyunlu bir biçimde olup, Klarnet gibi kamış takılan Bek' i vardır. Kamış takılı bek, ağza alınarak üflenir. Sol el ses deliği kavrağının üst bölümünde, sağ el ses deliği kavrağının alt bölümünde olmak üzere sağ kalçaya doğru uzanan az eğimli bir biçimde tutulur.
Çalgının tutuş ve güvenini sağlamak için, ince bir kayışla veya uzayıp kısalabilen bir iple boyuna asılır. Armoni Muzikalarında kullanıldığından beri, Bas ve Alto Klarnetleri aratmayan bir özellik taşır. Dizge oluşumunun gelişmiş olması bakımından, bestecilerin özellikle Armoni Muzikaları için olan bestelerinde çok değerli görevler verdiği bir çalgıdır. Ses rengi dolayısı ile diğer çalgılardan ayrı bir özellik taşır.

Verilen Kursların Ayrıntıları