Ankara Çankaya Ferah Eğitim Kurumu

Bu kursu paylaş
0 Yorum

FERAH EĞİTİM KURUMU

çankaya, ANKARA
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Aşçılık Kursu , Diksiyon Kursu , Avcılık Kursu , İşaret Dili Kursu , Çağrı Merkezi Kursu , Garsonluk Kursu , Danışma Görevlisi Kursu , Yiyecek İçecek İşletmeciliği Kursu , Yönetici Asistanlığı Kursu , Emlakçılık Kursu , Halkla İlişkiler Kursu , Çocuk Gelişimi Kursu , Sekreterlik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
FERAH EĞİTİM KURUMU , ANKARA ÇANKAYA ve civarında hizmet vermekte olup 19.04.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2972 kurs/özel ders verenden 1058 . sıradadır. Başta Aşçılık olmak üzere 13 farklı kurs/özel ders vermektedir. FERAH EĞİTİM KURUMU , 264 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
FERAH EĞİTİM KURUMU ÖZEL MESLEK EDİNDİRME KURSLARI

Fotoğraflar
FERAH EĞİTİM KURUMU FERAH EĞİTİM KURUMU FERAH EĞİTİM KURUMU


Verilen Kursların Ayrıntıları
» Aşçı Yetiştirme Kursu

Kurs Programı ile; amatör veya profesyonel aşçılık yapmak üzere Türk mutfağını, ağırlama kültürünü, gıda bilgisini ve güvenliğini bilen, çorbaların, mezelerin, hamurlu, tencere, tava, fırın yemeklerinin, pilav, garnitür ve tatlıların hazırlanmasını, pişirme yöntemi, süresini   uygulayıp yapan, klasik Türk mutfağı konusunda bilgi sahibi olmak ve daha güzel yemek yapmak isteyen ev hanımları ile kendi işyerini açacak veya profesyonel anlamda aşçılık yapacak Türkiye ve Dünya yiyecek-içecek sektörünün ihtiyaç duyduğu  bilinçli, nitelikli klasik Türk Mutfağı Elemanı yetiştirilmektedir.

Mesleğin Önemi, İş İmkânı: Klasik Türk Mutfağını bilen sertifikalı elemanlara Türkiye içinde ve dışında faaliyet gösteren, yerli ve yabancı  hotel, tatil köyü, restoran, kafe, yemek firmaları ile diğer işletmelerde her geçen gün çok fazla bir talep olmaktadır. Bu programı bitiren MEB onaylı Klasik Türk Mutfağı Elemanlığı (Aşçılık) Mesleki Eğitim Belgesi alan  kişiler bireysel olarak yurt içi ve yurt dışındaki Hotel, Tatil Köyü, Restoran, Yemek Firmaları ve Kafelerde rahatlıkla iş bulup sertifikalı Klasik Türk Mutfağı Elemanı olarak yüksek ücretle çalışabilirler. Bu süreler sonunda Kursiyer aldığı Kurs Bitirme belgesi ile bulunduğu İlin Ticaret Odalarına Kaydını yaptırarak İşyeri de açabilecektir. Mesleki eğitim okullarına başvurarak denklik alıp ustalık belgesi alabileceklerdir.

Eğitimin Amacı:  MEB Onaylı Klasik Türk Mutfağı Elemanı (Aşçı) Yetiştirme Eğitimi Sertifika Programıyetenekleri ve bilgisinin elverdiği alanlarda kendisini daha da geliştirerek başarılı olmak isteyenlere, bu hedef için gereken tüm bilgi ve becerileri kazandırmak ve öğrenme/öğretme metotlarını geliştirmek amacına yönelik bir eğitim programıdır.

Ayrıca verilen eğitim programının Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olması da eğitimi bir kat daha değerli kılmaktadır.

Eğitim sonrasında yapılan sınavın ardından başarılı olan katılımcılara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilmektedir.Eğitmenler                        : Eğitmen Şefler

Eğitimin Süresi                : 250 ve 600 saattir.Eğitimin İçeriği:Pişirme Teknikleri İle İlgili Uygulamalar
Mutfak Hijyeni Ve Sanitasyon
Çorbalar Ve Uygulamaları
Çorba Terbiyeleri Ve Uygulamaları
Çorba Garnitürleri Ve Uygulamaları
Salataların Hazırlanması Ve Hijyeni
Salata Türleri Ve Uygulamaları
Mezeler Ve Uygulamaları
Zeytinyağlılar Ve Uygulamaları
Tencere Yemekleri Ve
Tava Yemekleri Ve Uygulamaları
Fırın Yemekleri Ve Uygulamaları
Izgaralar Ve Uygulamaları
Tencere, Tava, Fırın Yemekleri Hazırlamada Hijyen Ve Sanitasyon
Hamur İşleri Ve Uygulamaları
Pilavlar Ve Uygulamaları
Tatlılar Ve Uygulamaları
» Diksiyon Kursu

Nefes güçlendirme, anlaşılır ses çıkarma, heceleri doğru vurgulayabilme, düzgün cümle kurma, konuşmaları vücut diliyle destekleme ve etkili konuşma planını yapma becerileri kazandıran kişi yetiştirmektir. Bu programı başarı ile tamamlayan kişi Türkçeyi iyi kullanma ve etkili konuşma becerilerini kazanmış olur. Bazen bir tek kelimenin telâffuzu bile, o kişinin geçmişi, öğrenim derecesi, zihin faaliyeti ve yeteneği hakkında fikir verebilir. Ses; dalgınlık, kayıtsızlık, korkma, utanma, kibirlilik, kendini beğenme, dikkatsizlik, bünyece zayıflık vb. birçok özellikleri ortaya koyabilir. Aynı zamanda o kimsenin uyanık, yetenekli, dengeli, atak, makul, cesur olduğunu da gösterebilir. Kaba, pürüzlü, sert, haşin, genizsel, çok ince sesler; dinleyenler üzerinde iyi bir etki bırakmaz.  Diksiyonda başarı; kişinin okuduğunu, söylediğini içinde duyabilmesine, içinden geldiği gibi sıcak, içten söyleyebilmesine bağlıdır. Bahsedilen kabiliyetleri edindikten sonra, kişi söylediklerine bir anlam derinliği kazandırabilir. Bu eğitimin temelinde yer alan en önemli unsur sestir.

Eğitimin Amacı:  MEB Onaylı Diksiyon Eğitimi Sertifika Programı yetenekleri ve bilgisinin elverdiği alanlarda kendisini daha da geliştirerek başarılı olmak isteyenlere, bu hedef için gereken tüm bilgi ve becerileri kazandırmak ve öğrenme/öğretme metotlarını geliştirmek amacına yönelik bir eğitim programıdır.

Ayrıca, verilen eğitim programının Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olması da eğitimi bir kat daha değerli kılmaktadır.

Eğitim sonrasında yapılan sınavın ardından başarılı olan katılımcılara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilmektedir.Eğitmenler                        : Sosyal bilim ve dil uzmanı akademisyenler

Eğitimin Süresi                 : 64 saattirEğitimin İçeriği:

Topluluk Önünde Konuşurken Soluğun Denetimi
Sesin Etkili Kullanımı, Ses Eğitimi
Doğru Sesletimin önemi
Ünlülerin Doğru Çıkarılış Biçimleri ve <ğ> ile Kullanımı
Ünsüzlerin Doğru Sesletimi
Yazı Dili ile Konuşma Dili Arasındaki Ayrımlar
Türkiye Türkçesinin Standart Konuşma (İstanbul Ağzı) Kuralları
Konuşma Aygıtımıza Esneklik Kazandırma
Akıcı ve Anlaşılır Konuşmanın Sağlanması
Süre, Tonlama, Ezgi, Vurgu, Ulama, Kavşak, Durak vb. Kurallar
Hitabet
Doğaçlama
Beden Dilinin Etkili Kullanımı
» Avcılık – Balıkçılık Kursu

Avcılık ve Balıkçılık Kursu

Avcı eğitimi kurs programının hazırlanmasında; tarihsel sürecin başlangıcından bu yana, avlanmaktan beklenenin öldürmek olmadığı, silahların etkinliği arttıkça insanoğlunun av hayvanlarının rakibi olarak kendine özgü iradesine sınırlamalar getirmesi, ülkemizde avcılığın temel sorunu olan eğitim ve öğretim eksikliğinin giderilmesi hedeflenmiştir.
Avcı eğitimi sertifikası almadan avlanamazsınız.
Lisanslı uzman kadromuzla; av silahları, av köpekleri, av hayvanları, avda ilk yardım, avlanma süreleri, avlanma bölgeleri, av yasakları, avlanma limitleri, avlanma pulu alma ve ruhsat çıkarma işlemleri gibi avcılık ile ilgili tüm soru ve sorunlarınıza çözüm sunuyoruz.

Eğitimin Amacı: MEB Onaylı Avcılık Eğitimi Sertifika Programı yetenekleri ve bilgisinin elverdiği alanlarda kendisini daha da geliştirerek başarılı olmak isteyenlere, bu hedef için gereken tüm bilgi ve becerileri kazandırmak ve öğrenme/öğretme metotlarını geliştirmek amacına yönelik bir eğitim programıdır.

Ayrıca verilen eğitim programının MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ONAYLI olması da eğitimi bir kat daha değerli kılmaktadır.
Eğitim sonrasında yapılan sınavın ardından başarılı olan katılımcılara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilmektedir.
Not: isteyenlere Amatör balıkçılık sertifikasını da avcılık sertifikasıyla birlikte verebiliriz.
Eğitmenler :       Konusunda uzman eğitmenler tarafından verilmektedir.
Eğitimin Süresi :  32 saattir.

Eğitimin İçeriği ;

• Ekoloji bilgisi ve çevrenin korunması
• Avcılığın tarihi, felsefesi, psikolojisi ve özü
• Avcılıkta ahlaki değerler
• Yurdumuzda av hayvanları
• Av silahları ve uygulaması
• Av köpekleri ve avda kullanılan yırtıcılar
• Av için gerekli bilgiler
• Sağlık bilgisi
• Avcılıkla ilgili mevzu