Ankara Çankaya Ferah Eğitim Kurumu

Bu kursu paylaş
0 Yorum

FERAH EĞİTİM KURUMU

çankaya, ANKARA
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Pastacılık Kursu , Aşçılık Kursu , Butik Pasta Kursu , Diksiyon Kursu , Eğiticinin Eğitimi Kursu , Avcılık Kursu , Bil. İşletmenliği Kursu , İşaret Dili Kursu , Çağrı Merkezi Kursu , Dış Ticaret Kursu , Garsonluk Kursu , Danışma Görevlisi Kursu , Hasta Bakımı Kursu , Proje Döngüsü Kursu , Yiyecek İçecek İşletmeciliği Kursu , Yönetici Asistanlığı Kursu , Emlakçılık Kursu , İnsan Kaynakları Kursu , Halkla İlişkiler Kursu , Sigortacılık Kursu , Girişimcilik Kursu , Pazarlama Kursu , Tıbbi Sekreterlik Kursu , Çocuk Gelişimi Kursu , Hasta Kabul Kursu , Sekreterlik Kursu

Kurs Veren Hakkında Özet Bilgi:
FERAH EĞİTİM KURUMU , ANKARA ÇANKAYA ve civarında hizmet vermekte olup 19.04.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 1734 kurs verenden 1487 . sıradadır. Başta Aşçılık olmak üzere 26 farklı kurs vermektedir. FERAH EĞİTİM KURUMU , 152 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs Veren Hakkında
FERAH EĞİTİM KURUMU ÖZEL MESLEK EDİNDİRME KURSLARI


Verilen Kursların Ayrıntıları
» Temel Pastacılık Kursu

Kurs Programı ile; çörek, gevrek, kek, çikolata, vanilya, turta, milföy hamuru hazırlayabilen, kurabiye, beze, pizza, tart, turta, poğaça, çikolata, şeker hamuru süslemeleri, pasta tasarımı yapabilen amatör ev hanımları ile kendi işyerini açacak veya hotel, tatil köyü, restoran, pastaneler ve kafelerde çalışabilecek uluslar arası nitelikte profesyonel anlamda Temel Pastacılık Elemanı yetiştirilmektedir.

İstihdam alanları: Günümüzde Pastacılık bilen sertifikalı elemanlara Türkiye içinde ve dışında faaliyet gösteren, yerli ve yabancı hotel, tatil köyü, restoranlar, yemek firmaları, pastaneler, kafelerde çok fazla bir talep vardır. Bu programı bitiren MEB onaylı Temel Pastacılık Elemanlığı Mesleki Eğitim Belgesi alan kişiler bireysel olarak yurt içi ve yurt dışındaki Hotel, Tatil Köyü, Restoran, Yemek Firmaları, Pastaneler ve Kafeler de rahatlıkla iş bulup sertifikalı Temel Pastacılık Elemanı sıfatıyla yüksek ücretle çalışabilirler.

Bu süreler sonunda Kursiyer aldığı Kurs Bitirme belgesi ile bulunduğu İlin Ticaret Odalarına Kaydını yaptırarak İşyeri de açabilecektir. Mesleki eğitim okullarına başvurarak denklik alıp ustalık belgesi alabileceklerdir.

Eğitimin Amacı: MEB Onaylı Temel Pastacılık Eğitimi Sertifika Programı yetenekleri ve bilgisinin elverdiği alanlarda kendisini daha da geliştirerek başarılı olmak isteyenlere, bu hedef için gereken tüm bilgi ve becerileri kazandırmak ve öğrenme/öğretme metotlarını geliştirmek amacına yönelik bir eğitim programıdır.

Ayrıca verilen eğitim programının Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olması da eğitimi bir kat daha değerli kılmaktadır.

Eğitim sonrasında yapılan sınavın ardından başarılı olan katılımcılara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilmektedir.Eğitmenler : Eğitmen Şefler

Eğitimin Süresi : 120 saattir.

Eğitimin İçeriği:Kıyılan hamurlar (tart, tartolet, kurabiye)
Mayalı hamurlar (poğaça, açma, börek)
Özleştirilen hamurlar (mantı, suböreği, erişte)
Çırpılan hamurlar (yaş pasta, gato, pandispanya)
Pişirilen hamurlar (profiterol, ekler)
Milföy hamurlar (milföy pasta, yaprak pasta)
Krema, sos ve şuruplar
Pasta süsleme teknikleri
» Aşçı Yetiştirme Kursu

Kurs Programı ile; amatör veya profesyonel aşçılık yapmak üzere Türk mutfağını, ağırlama kültürünü, gıda bilgisini ve güvenliğini bilen, çorbaların, mezelerin, hamurlu, tencere, tava, fırın yemeklerinin, pilav, garnitür ve tatlıların hazırlanmasını, pişirme yöntemi, süresini   uygulayıp yapan, klasik Türk mutfağı konusunda bilgi sahibi olmak ve daha güzel yemek yapmak isteyen ev hanımları ile kendi işyerini açacak veya profesyonel anlamda aşçılık yapacak Türkiye ve Dünya yiyecek-içecek sektörünün ihtiyaç duyduğu  bilinçli, nitelikli klasik Türk Mutfağı Elemanı yetiştirilmektedir.

Mesleğin Önemi, İş İmkânı: Klasik Türk Mutfağını bilen sertifikalı elemanlara Türkiye içinde ve dışında faaliyet gösteren, yerli ve yabancı  hotel, tatil köyü, restoran, kafe, yemek firmaları ile diğer işletmelerde her geçen gün çok fazla bir talep olmaktadır. Bu programı bitiren MEB onaylı Klasik Türk Mutfağı Elemanlığı (Aşçılık) Mesleki Eğitim Belgesi alan  kişiler bireysel olarak yurt içi ve yurt dışındaki Hotel, Tatil Köyü, Restoran, Yemek Firmaları ve Kafelerde rahatlıkla iş bulup sertifikalı Klasik Türk Mutfağı Elemanı olarak yüksek ücretle çalışabilirler. Bu süreler sonunda Kursiyer aldığı Kurs Bitirme belgesi ile bulunduğu İlin Ticaret Odalarına Kaydını yaptırarak İşyeri de açabilecektir. Mesleki eğitim okullarına başvurarak denklik alıp ustalık belgesi alabileceklerdir.

Eğitimin Amacı:  MEB Onaylı Klasik Türk Mutfağı Elemanı (Aşçı) Yetiştirme Eğitimi Sertifika Programıyetenekleri ve bilgisinin elverdiği alanlarda kendisini daha da geliştirerek başarılı olmak isteyenlere, bu hedef için gereken tüm bilgi ve becerileri kazandırmak ve öğrenme/öğretme metotlarını geliştirmek amacına yönelik bir eğitim programıdır.

Ayrıca verilen eğitim programının Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olması da eğitimi bir kat daha değerli kılmaktadır.

Eğitim sonrasında yapılan sınavın ardından başarılı olan katılımcılara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilmektedir.Eğitmenler                        : Eğitmen Şefler

Eğitimin Süresi                : 250 ve 600 saattir.Eğitimin İçeriği:Pişirme Teknikleri İle İlgili Uygulamalar
Mutfak Hijyeni Ve Sanitasyon
Çorbalar Ve Uygulamaları
Çorba Terbiyeleri Ve Uygulamaları
Çorba Garnitürleri Ve Uygulamaları
Salataların Hazırlanması Ve Hijyeni
Salata Türleri Ve Uygulamaları
Mezeler Ve Uygulamaları
Zeytinyağlılar Ve Uygulamaları
Tencere Yemekleri Ve
Tava Yemekleri Ve Uygulamaları
Fırın Yemekleri Ve Uygulamaları
Izgaralar Ve Uygulamaları
Tencere, Tava, Fırın Yemekleri Hazırlamada Hijyen Ve Sanitasyon
Hamur İşleri Ve Uygulamaları
Pilavlar Ve Uygulamaları
Tatlılar Ve Uygulamaları
Alışılmış pastane konseptinin dışında, daha modern ve kişiye özel hizmet sunan ‘haute-coutre’ pasta üretimi eğitimleri butik pastacılık yapımına dair bilgi ve becerinin geliştirilmesine yöneliktir.
» Diksiyon Kursu

Nefes güçlendirme, anlaşılır ses çıkarma, heceleri doğru vurgulayabilme, düzgün cümle kurma, konuşmaları vücut diliyle destekleme ve etkili konuşma planını yapma becerileri kazandıran kişi yetiştirmektir. Bu programı başarı ile tamamlayan kişi Türkçeyi iyi kullanma ve etkili konuşma becerilerini kazanmış olur. Bazen bir tek kelimenin telâffuzu bile, o kişinin geçmişi, öğrenim derecesi, zihin faaliyeti ve yeteneği hakkında fikir verebilir. Ses; dalgınlık, kayıtsızlık, korkma, utanma, kibirlilik, kendini beğenme, dikkatsizlik, bünyece zayıflık vb. birçok özellikleri ortaya koyabilir. Aynı zamanda o kimsenin uyanık, yetenekli, dengeli, atak, makul, cesur olduğunu da gösterebilir. Kaba, pürüzlü, sert, haşin, genizsel, çok ince sesler; dinleyenler üzerinde iyi bir etki bırakmaz.  Diksiyonda başarı; kişinin okuduğunu, söylediğini içinde duyabilmesine, içinden geldiği gibi sıcak, içten söyleyebilmesine bağlıdır. Bahsedilen kabiliyetleri edindikten sonra, kişi söylediklerine bir anlam derinliği kazandırabilir. Bu eğitimin temelinde yer alan en önemli unsur sestir.

Eğitimin Amacı:  MEB Onaylı Diksiyon Eğitimi Sertifika Programı yetenekleri ve bilgisinin elverdiği alanlarda kendisini daha da geliştirerek başarılı olmak isteyenlere, bu hedef için gereken tüm bilgi ve becerileri kazandırmak ve öğrenme/öğretme metotlarını geliştirmek amacına yönelik bir eğitim programıdır.

Ayrıca, verilen eğitim programının Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olması da eğitimi bir kat daha değerli kılmaktadır.

Eğitim sonrasında yapılan sınavın ardından başarılı olan katılımcılara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilmektedir.Eğitmenler                        : Sosyal bilim ve dil uzmanı akademisyenler

Eğitimin Süresi                 : 64 saattirEğitimin İçeriği:

Topluluk Önünde Konuşurken Soluğun Denetimi
Sesin Etkili Kullanımı, Ses Eğitimi
Doğru Sesletimin önemi
Ünlülerin Doğru Çıkarılış Biçimleri ve <ğ> ile Kullanımı
Ünsüzlerin Doğru Sesletimi
Yazı Dili ile Konuşma Dili Arasındaki Ayrımlar
Türkiye Türkçesinin Standart Konuşma (İstanbul Ağzı) Kuralları
Konuşma Aygıtımıza Esneklik Kazandırma
Akıcı ve Anlaşılır Konuşmanın Sağlanması
Süre, Tonlama, Ezgi, Vurgu, Ulama, Kavşak, Durak vb. Kurallar
Hitabet
Doğaçlama
Beden Dilinin Etkili Kullanımı
» Eğiticinin Eğitimi

İş hayatında şirketlerin rekabet edebilmek, ayakta kalabilmek ve fark yaratarak öne geçmek için insan kaynaklarının sahip olması gereken bilgi ve becerilerinin önemi gittikçe artmaktadır. Sadece çalışanlardan bazılarının belli konularda bilgi ve becerilere sahip olması yeterli olmayıp, bu bilgi ve donanımların diğer çalışanlarla da paylaşılması ve şirketin geneline yayılması gerekmektedir.

Edinilen bu değerli bilgi ve becerilerin paylaşımının elbette belli bir sistem dahilinde gerçekleştirilmesigerekmektedir. Tam da bu noktada Eğiticinin Eğitimi devreye girmekte ve paylaşımın nasıl yapılması gerektiği konusunda katılımcılara yol göstermektedir. Eğitimcinin eğitimi ile katılımcılara; eğitim yöntemleri, eğitim süreci, eğitim ihtiyacının analizi, iletişim becerileri ve etkili sunum teknikleri vb. konularında bilgiler verilmektedir. Eğitimin son aşamasında ise katılımcılar yaptıkları sunumlar ile bilgilerini beceriye dönüştürme fırsatı yakalamaktadırlar. Katılımcılar tarafından yapılan sunumlarda; kendilerine sunumlarını geliştirmeleri için slayt hazırlama tekniklerinden beden dillerini nasıl kullanmaları gerektiğine kadar pek çok konuda geri bildirim verilmekte ve katılımcılarla birebir ilgilenilmektedir.

Eğitimin Amacı: MEB Onaylı Eğiticinin Eğitimi Sertifika Programı yetenekleri ve bilgisinin elverdiği alanlarda kendisini daha da geliştirerek başarılı bir eğitmen olmak isteyenlere, bu hedef için gereken tüm bilgi ve becerileri kazandırmak ve öğrenme/öğretme metotlarını geliştirmek amacına yönelik bir eğitim programıdır.

Ayrıca verilen eğitim programının Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olması da eğitimi bir kat daha değerli kılmaktadır.

Eğitim sonrasında yapılan sınavın ardından başarılı olan katılımcılara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilmektedir.
Neden MEB Onaylı Eğiticinin Eğitimi Sertifikası?

Özel sektörde kurum içi düzenlenen eğitim faaliyetlerinin akabinde, çalışanların belgelendirilmesi için yetkilendirilmiş eğitmen gerekliliği. (İşbaşı/oryantasyon eğitimleri, iş geliştirme ve bilinç oluşturma eğitimleri vb.) (Resmi Gazete: 24458 Madde:6/m)

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı yaygın eğitim kurumları ile Halk Eğitim Merkezleri (HEM),
Mesleki Eğitim Merkezleri (MEM), Eğitim Kurumları ve 5580 sayılı kanuna tabi
olarak kurulmuş tüm Özel Eğitim Kurumlarında, alanı ile ilgili tam zamanlı veya
part-time eğitmenlik yetkisi. (Resmi Gazete:15953 Madde:3/b, Resmi Gazete: 26434 Madde:8) Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş İşyeri Hekimi ve İş Güvenliği Uzmanı yetiştiren eğitim kurumlarında, diğer şartları sağlaması ile birlikte “Eğitici” olma yetkisi. (Resmi Gazete:27320 Madde:47)

Eğitmenler                   : Konusunda uzman akademisyenlerdir.

Eğitimin Süresi            : 30 saattir.Eğitimin İçeriği:

Temel kavramlar
Organizasyonlarda eğitim
Eğitim ihtiyaç analizi
Eğitim planlama süreci
Eğitimin yönetimi
Eğiticinin işlevi
Eğiticinin kişisel özellikleri
Eğiticinin temel görevleri
Eğitimin planlanması
Eğitim / sunuşun planlama aşamaları
Bilgi toplama
Eğitim mekânının hazırlanması
Ekipman hazırlığı
Beklentilere göre sunumun yapılandırılması
Yazılı notlar üzerinde çalışılması
Son hazırlıklar
Eğitimin sunulması
Topluluk önünde konuşabilme
Etkili iletişim becerileri
Dinleyicilerin analizi
Sunum teknikleri
Beden dili ve ses kullanımı
İlk izlenim ve ilgi yaratma
Soruları cevaplama
Tartışmaları yönetme
Zor kişileri yönetebilme
Görsel malzemelerin etkin kullanımı
Eğitim sonrası değerlendirme
Eğitim etkinliğinin değerlendirilmesi
Eğitimcinin kendini değerlendirmesi
Eğitim izleme raporu
» Avcılık – Balıkçılık Kursu

Avcılık ve Balıkçılık Kursu

Avcı eğitimi kurs programının hazırlanmasında; tarihsel sürecin başlangıcından bu yana, avlanmaktan beklenenin öldürmek olmadığı, silahların etkinliği arttıkça insanoğlunun av hayvanlarının rakibi olarak kendine özgü iradesine sınırlamalar getirmesi, ülkemizde avcılığın temel sorunu olan eğitim ve öğretim eksikliğinin giderilmesi hedeflenmiştir.
Avcı eğitimi sertifikası almadan avlanamazsınız.
Lisanslı uzman kadromuzla; av silahları, av köpekleri, av hayvanları, avda ilk yardım, avlanma süreleri, avlanma bölgeleri, av yasakları, avlanma limitleri, avlanma pulu alma ve ruhsat çıkarma işlemleri gibi avcılık ile ilgili tüm soru ve sorunlarınıza çözüm sunuyoruz.

Eğitimin Amacı: MEB Onaylı Avcılık Eğitimi Sertifika Programı yetenekleri ve bilgisinin elverdiği alanlarda kendisini daha da geliştirerek başarılı olmak isteyenlere, bu hedef için gereken tüm bilgi ve becerileri kazandırmak ve öğrenme/öğretme metotlarını geliştirmek amacına yönelik bir eğitim programıdır.

Ayrıca verilen eğitim programının MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ONAYLI olması da eğitimi bir kat daha değerli kılmaktadır.
Eğitim sonrasında yapılan sınavın ardından başarılı olan katılımcılara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilmektedir.
Not: isteyenlere Amatör balıkçılık sertifikasını da avcılık sertifikasıyla birlikte verebiliriz.
Eğitmenler :       Konusunda uzman eğitmenler tarafından verilmektedir.
Eğitimin Süresi :  32 saattir.

Eğitimin İçeriği ;

• Ekoloji bilgisi ve çevrenin korunması
• Avcılığın tarihi, felsefesi, psikolojisi ve özü
• Avcılıkta ahlaki değerler
• Yurdumuzda av hayvanları
• Av silahları ve uygulaması
• Av köpekleri ve avda kullanılan yırtıcılar
• Av için gerekli bilgiler
• Sağlık bilgisi
• Avcılıkla ilgili mevzu

Yorumlar