Ankara Çankaya İbrahim Aslan

Bu kursu paylaş
0 Yorum

İbrahim Aslan

çankaya, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Edebiyat Kursu , Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
İbrahim Aslan, ANKARA ÇANKAYA ve civarında hizmet vermekte olup 14.08.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2440 kurs/özel ders verenden 371 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. İbrahim Aslan, 97 gelen talepten 5 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
GAZİ ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ SON SINIF ÖĞRENCİSİYİM. MATEMATİK VE EDEBİYAT ÜZERİNE BİREBİR ÖZEL DERS VERİYORUM. ÖĞRENCİNİN KENDİ EVİNDE YA DA KENDİ EVİMDE VELİMİZİN TERCİHİNE BAĞLI ŞEKİLDE DERS VERİYORUM.

Fotoğraflar

Edebiyat Nedir?

Edebiyat, kişinin duygu ve düşüncelerini, kendine özgü bir dil kullanarak, estetik kurallar çerçevesinde, yazılı veya sözlü olarak dile getirmesidir. Edebiyat anlama, yorumlama, değerlendirme, benzerleriyle karşılaştırma, yerleştirme basamaklarını yaptığı için bir bilimdir.

Matematik Nedir?

Biçimlerin, sayıların ve niceliklerin yapılarını, özelliklerini, aralarındaki bağıntıları tümden gelimli akıl yürütme yoluyla inceleyen ve aritmetik, geometri, cebir gibi dallara ayrılan bilim dalıdır. Matematik, yeni bilgilerin elde edilmesi, elde edilen bilgilerin açıklanması, denetlenmesi ve sonraki kuşaklara aktarılmasında yer ve zamana bağlı olmayan güvenilir bir araçtır. Eski Yunancada matesis kelimesi matematik kelimesinin köküdür ve ben bilirim anlamına gelmektedir. Daha sonradan sırasıyla bilim, bilgi ve öğrenme gibi anlamlara gelen máthema sözcüğünden türemiştir. Mathematikós öğrenmekten hoşlanan anlamına gelir.
Osmanlı Türkçesinde ise Riyaziye denilmiştir. Matematik sözcüğü Türkçeye Fransızca mathématique sözcüğünden gelmiştir. Matematik insanlık tarihinin en eski bilimlerinden biridir. Çok eskiden matematik, sayıların ve şekillerin ilmi olarak tanımlanırdı. Matematik de diğer bilim dalları gibi geçen zaman içinde büyük bir gelişme gösterdi; artık onu birkaç cümleyle tanımlamak mümkün değil.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Yeni sınav sistemine yönelik yepyeni program ve kaynaklarımla 24 soruda soru kaçırmama garantisi veriyorum. Kendimde bizzat yeni sınav sisteminin ilk sınavına girip deneyimledim.
Matematikin ezber bir ders olmadığını ve zor olmadığını anlatmak dersimizin en önemli birinci adımı ve bire bir öğrencinin kapasitesindeki her seviyeye inilip çıkılabilecek derecede önem veriyorum . Sadece matematik öğrenmek yetmez , en önemli sorunlardan olan sınavda yetiştirme yani zamana yönelik çalışmalarımızda olacaktır .