Ankara Çankaya İbrahim Ege Bulduk

Bu kursu paylaş
0 Yorum

İbrahim Ege Bulduk

çankaya, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Satranç Kursu , Duvar Tenisi (Squash) Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
İbrahim Ege Bulduk, ANKARA ÇANKAYA ve civarında hizmet vermekte olup 28.08.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2973 kurs/özel ders verenden 95 . sıradadır. Başta Satranç olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. İbrahim Ege Bulduk, 55 gelen talepten 38 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Eski Milli Satranç Oyuncusu
Satranç 1.Lig oyuncusu
Halihazırda satranç öğretmenliği yapıyorum.
Başlangıç seviyesinden en üst düzeye kadar ders verebilirim.


Satranç Nedir?

Satranç, iki oyuncu arasında satranç tahtası ve taşları ile oynanan bir masa oyunudur. Bu oyun satranç tahtası denilen 8 x 8 ‘lik kare bir alan üzerinde satranç taşları ile oynanır. Toplam 64 karenin yarısı siyah, yarısı beyaz renklerden oluşur. Taraflar beyaz ve siyah renkli taşları alırlar, her oyuncunun bir seferde bir hamle yapmasıyla oyun gelişir. Oyunun başında beyaz ve siyahların 16 taşı bulunur. Bunlar bir Şah, bir vezir, iki kale, iki fil, iki at ve sekiz piyondan oluşur. Oyunun amacı karşı tarafın şahını mat etmektir.

Satranç 6. yüzyılda Hindular tarafından oynanmaya başlanmış, oradan dünyaya yayılmıştır. Dünya çapında turnuvaları düzenlenir ve bir spor dalı olarak kabul edilir.

Duvar Tenisi (Squash) Nedir?

Squash raket ve topla iki oyuncu (çiftlerde dört oyuncu) tarafından oynanan bir tür raket sporudur. Squash, Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından tanınan ve gelecekte Olimpiyat sporları arasına alınabilecek sporlardandır. Squash'ın düzenleyici kuruluşu olan Dünya Squash Federasyonu'na (WSF) üye olan 100'ü aşkın ülke vardır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
4 Yaştan itibaren her yaş grubuna ve seviyeye uygun ders yapabilirim.Eski milli sporcuyum şu anda da satranç antrenörlüğü yapıyorum.
Başlangıç ve orta seviye ders verebilirim. 2 yıldır oynuyorum. Ankaradaki turnuvalarda derecelerim var.