Ankara Çankaya İdil Kanmaz

Bu kursu paylaş
0 Yorum

İdil Kanmaz

çankaya, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Grafik Tasarım Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
İdil Kanmaz, ANKARA ÇANKAYA ve civarında hizmet vermekte olup 02.07.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2513 kurs/özel ders verenden 127 . sıradadır. Başta Grafik Tasarım olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. İdil Kanmaz, 26 gelen talepten 14 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
EĞİTİMİN ADI: Temel Grafik Tasarım Programları Eğitimi

---
EĞİTİMİN AMACI: Yeni teknoloji kuramları ve sektör gereksinimleri doğrultusunda hazırlanmış olan bu eğitimin amacı, en yaygın Temel Grafik Tasarım Tasarım Programları ile tasarım ilkeleri çerçevesinde görsel çözümlerin üretilmesi, derlenmesi ve örneklenmesi konusunda bireylerin yeterli seviyeye getirilmesidir.

---
EĞİTİMİN KONUSU: Bu eğitim 3 (üç) ana bölümden oluşmaktadır.

Bölüm 1: Temel Tasarım Prensipleri
1.a. Tasarım nedir?
1.b. Tasarımın oluşumu ve tasarım dalları nelerdir?
1.c. Tasarım süreci nasıl işler?
1.d. Tasarımın görselleştirilme aşaması nasıl dağılım gösterir?
Yukarıdaki 4 (dört) kilit soru ile tasarım prensipleri hedeflerinin incelenmesini içermektedir.

Bölüm 2: Adobe Illustrator ile Vektörel Tasarım
İlk bölümde anlatılan kuramların vektörel tasarım alanında yaygın olarak kullanılan Adobe Illustrator programı aracılığı ile görsel üretilmesini kapsamaktadır. Bu bağlamda kursiyerler, tasarım konusunda edindikleri kuramsal bilgileri logo, broşür, kurumsal kimlik, vb. çalışmalar ile pratikte gerçek hayata geçirebileceklerdir.

Bölüm 3: Adobe Photoshop ile Dijital Tasarım
Adobe Photoshop programı ile dijital görseller üzerinde renk düzenlemesinin yapılması, fotomontaj tekniği ile yeni kompozisyonların oluşturulması ve bunların yeni tasarımlara birleştirilmesi konusunda temel bilgi ve becerilere sahip olacaklardır. Ayrıca bu program kapsamında temel düzeyde Web ve Mobil Kullanıcı Arayüz Tasarımı konusunda eğitime de  başlangıç düzeyde giriş yapılacaktır.

---
Portfolyo linki: https://idlknmz.wixsite.com/idilisherenow

Fotoğraflar


Verilen Kursların Ayrıntıları
EĞİTİMİN ADI: Temel Grafik Tasarım Programları Eğitimi --- EĞİTİMİN AMACI: Yeni teknoloji kuramları ve sektör gereksinimleri doğrultusunda hazırlanmış olan bu eğitimin amacı, en yaygın Temel Grafik Tasarım Tasarım Programları ile tasarım ilkeleri çerçevesinde görsel çözümlerin üretilmesi, derlenmesi ve örneklenmesi konusunda bireylerin yeterli seviyeye getirilmesidir. --- EĞİTİMİN KONUSU: Bu eğitim 3 (üç) ana bölümden oluşmaktadır. Bölüm 1: Temel Tasarım Prensipleri 1.a. Tasarım nedir? 1.b. Tasarımın oluşumu ve tasarım dalları nelerdir? 1.c. Tasarım süreci nasıl işler? 1.d. Tasarımın görselleştirilme aşaması nasıl dağılım gösterir? Yukarıdaki 4 (dört) kilit soru ile tasarım prensipleri hedeflerinin incelenmesini içermektedir. Bölüm 2: Adobe Illustrator ile Vektörel Tasarım İlk bölümde anlatılan kuramların vektörel tasarım alanında yaygın olarak kullanılan Adobe Illustrator programı aracılığı ile görsel üretilmesini kapsamaktadır. Bu bağlamda kursiyerler, tasarım konusunda edindikleri kuramsal bilgileri logo, broşür, kurumsal kimlik, vb. çalışmalar ile pratikte gerçek hayata geçirebileceklerdir. Bölüm 3: Adobe Photoshop ile Dijital Tasarım Adobe Photoshop programı ile dijital görseller üzerinde renk düzenlemesinin yapılması, fotomontaj tekniği ile yeni kompozisyonların oluşturulması ve bunların yeni tasarımlara birleştirilmesi konusunda temel bilgi ve becerilere sahip olacaklardır. Ayrıca bu program kapsamında temel düzeyde Web ve Mobil Kullanıcı Arayüz Tasarımı konusunda eğitime de başlangıç düzeyde giriş yapılacaktır.