Ankara Çankaya Kirpi Müzik Merkezi

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Kirpi Müzik Merkezi

çankaya, ANKARA
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Piyano Özel Ders , Keman Kursu , Gitar Kursu , Piyano Kursu , Akustik Gitar Kursu , Yan Flüt Kursu , Elektro Gitar Kursu , Bas Gitar Kursu , Şan Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Kirpi Müzik Merkezi, ANKARA ÇANKAYA ve civarında hizmet vermekte olup 21.04.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2974 kurs/özel ders verenden 13 . sıradadır. Başta Bas Gitar olmak üzere 9 farklı kurs/özel ders vermektedir. Kirpi Müzik Merkezi, 338 gelen talepten 173 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Kirpi Müzik Merkezi
Korona günlerinde müziksiz kalmayalım. Online Skype ya da Facetime üzerinden gitar eğitimi... aylık ücret 200 tl. Ders başına 50 tl olarak ödeme yapabilme imkanı...
2011 yılının Haziran ayından bu yana enstrüman kurslarımızla hizmetinizdeyiz...
Müziksiz kalmayın! :)

Fotoğraflar
Kirpi Müzik Merkezi Kirpi Müzik Merkezi Kirpi Müzik Merkezi Kirpi Müzik Merkezi Kirpi Müzik Merkezi Kirpi Müzik Merkezi

Piyano Özel Ders Nedir?

Birebir piyano eğitimi verilir.

Piyano, klavyeli, telli bir araçtır. Hem melodinin, hem de armoninin çalınmasını sağladığı için müzik aletlerinin en zenginlerinden sayılır. Uzun bir gelişme devresinden bugünkü haline ulaşan piyano, Ortaçağ'da org aletine klavye uygulanmasıyla doğmuştur denilebilir. 13. yüzyıldaki «dülsimer» adlı araca da 14. yüzyılda klavye uygulaması ile «klavisiteryum» elde edilmiştir. Daha sonra buna da madeni teller yerleştirildi ve ilkel bir klavsen ortaya çıktı.
Bu alet daha sonra İtalya ve Almanya'da daha da geliştirildi. 1745'ten sonra ilk defa sesi yumuşatan pedal uygulandı. Altı oktavlı ilk piyano ise 1794'te John Broadwood tarafından yapıldı. 1796'da da Erard ilk kuyruklu piyanoyu geliştirdi. Piyanoda tabii sesleri veren tuşlar fildişi kaplıdır. Bunların arasında daha kısa abanoz tuşlar vardır. Telleri çelikten veya pirinçtendir. Piyano gerçek değerini Beethoven'in sonatlarıyla bulmuştur. Liszt, Rubinstein, Paderewski ve Rahmaninof da ona gereken değeri kazandırmışlardır.

Keman Nedir?

Muhtemelen en tanınmış orkestra çalgısı olan keman, bir yayla çalınan telli bir enstrümandır. Keman ailesinin en geniş aralıklı sesine sahip olan üyesi olan kemanın yanında bu ailenin diğer üyeleri, viola, Viyolonsel ve kontrabastır. Keman bir kaç ana parçadan oluşur. Ön kısım, omurga, boyun, perdeler, akort anahtarları, gövde, köprü, kuyruk ve F- delikleri.

Üst, göbek veya ses tahtası olarak da anılan ön kısım genelde iyi kurutulmuş ladin, arka tarafı ise ak ağaçtan yapılır. Keman imal edilirken, ön, arka kısımlar ve omurga, boş bir kutu oluşturacak şekilde birleştirilir. Kuyruğa bağlanan dört tel köprünün üzerinden geçip, perdelerden uzanıp, akort anahtarlarına bağlanır. Anahtarlar vasıtasıyla akort edilir ve elin perdelere basılması ile değişik sesler ve tonlar elde edilebilir. Müzisyen, tellerin üzerinde yayı doğru açıyla sürtünce ses elde edilir. Bu yay yaklaşık  75 santim uzunluğundadır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Dersler haftada bir gün bir saat olarak özel sınıflarda yapılmaktadır. Derslerde, piyano hocamızın öngördüğü, öğrencinin yaşına, düzeyine ve müzikal yeteneğine bağlı olarak değişen akademik bir metodoloji izlenmektedir. Piyano hocamız uzun yıllardır eğitmenlik yapan ve yıllar içinde bir çok başarılı öğrenci yetiştirmiş Ankara için tanınmış, deneyimli bir hocadır. Kursumuz Kızılay'da olup ayrıntılı bilgi ve tanışma randevusu için 542 457 6680 no'lu telefondan  bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Korona günlerinde ders başına ödeme imkanı ile online skype ya da facetime üzerinden gitar eğitimimiz mevcuttur. Gitara başlamak için bu iyi fırsat, yanında fiyat avantajı da getiriyor. aylık 200 tl ödemenizi ders başına 50 tl olarak da yapabilirsiniz.

Kurs yerimizdeki normal ders prosedürümüz ise şöyle oluşmakta... Dersler bire bir özel ders statüsünde yapılmakta ve bu öğrenciye büyük bir avantaj sağlamaktadır. 7 grade’den oluşan bir metod dizini uygulanmakta, teorik ilerlemeye paralel bir şekilde öğrencinin seçkin eserlerden oluşan bir repertuara sahip olabilmesi için teorik eğitim şarkılarla desteklenmektedir.
Daha ayrıntılı bilgi için 542 457 6680 no’lu telefondan iletişime geçebilirsiniz.
Dersler haftada bir gün bir saat olarak özel sınıflarda yapılmaktadır. Derslerde, piyano hocamızın öngördüğü, öğrencinin yaşına, düzeyine ve müzikal yeteneğine bağlı olarak değişen akademik bir metodoloji izlenmektedir. Piyano hocamız uzun yıllardır eğitmenlik yapan ve yıllar içinde bir çok başarılı öğrenci yetiştirmiş Ankara için tanınmış, deneyimli bir hocadır. Kursumuz Kızılay'da olup ayrıntılı bilgi ve tanışma randevusu için 542 457 6680 no'lu telefondan  bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Korona günlerinde ders başına ödeme imkanı ile online skype ya da facetime üzerinden akustik gitar eğitimimiz mevcuttur. Gitara başlamak için bu iyi fırsat, yanında fiyat avantajı da getiriyor. aylık 200 tl ödemenizi ders başına 50 tl olarak da yapabilirsiniz.
Dersler haftada bir gün bir saat olarak özel sınıflarda yapılmaktadır. Derslerde, flüt hocamızın öngördüğü, öğrencinin yaşına, düzeyine ve müzikal yeteneğine bağlı olarak değişen akademik bir metodoloji izlenmektedir. Flüt hocamız eğitmenliğinin yanı sıra sahne sanatçılığını sürdürmekte olup yıllar içinde yurt içi ve yurt dışı olarak bir çok başarılı konsere çıkmış, Ankara için tanınmış, deneyimli bir hocadır. Daha ayrıntılı bilgi ve tanışma randevusu için 542 457 6680 no'lu telefondan  bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Korona günlerinde ders başına ödeme imkanı ile online skype ya da facetime üzerinden elektro gitar eğitimimiz mevcuttur. Gitara başlamak için bu iyi fırsat, yanında fiyat avantajı da getiriyor. aylık 200 tl ödemenizi ders başına 50 tl olarak da yapabilirsiniz.

Kurs yerimizdeki normal ders prosedürümüz ise şöyle oluşmakta... Elektro gitar dersleri uygulamalı ve bire bir olarak verilmekte olup 7 grade’den oluşan bir metod dizini uygulanmaktadır. Elektro gitar derslerinde sahne amfileri kullanılmakta, bu ise derslerde çaldığınız partisyonları iyi bir sound ile duymanızı sağlamaktadır. Sistem olarak teorik ilerlemenin yanı sıra bir repertuarın oluşturulması da göz önünde bulundurulmaktadır. Eğitmenimiz sahne deneyimi olan ve 20 yılı aşkınbir zamandır dersanelerde gitar eğitmenliği yapan bir müzisyendir. Daha ayrıntılı bilgi için 542 457 6680 no’lu telefondan iletişime geçebilirsiniz.
Korona günlerinde ders başına ödeme imkanı ile online skype ya da facetime üzerinden bas gitar eğitimimiz mevcuttur. Gitara başlamak için bu iyi fırsat, yanında fiyat avantajı da getiriyor. aylık 200 tl ödemenizi ders başına 50 tl olarak da yapabilirsiniz.

Kurs yerimizdeki normal ders prosedürümüz ise şöyle oluşmakta... Bass gitar dersleri bire bir uygulamalı olarak verilmekte olup 5 grade’den oluşan bir metod dizini uygulanmaktadır. Yeri geldiğinde etüdler enstrüman eşlikli olarak gerçekleştirilmekte olup böylece öğrenci orkestra müzisyeni olarak hazırlanmakta, yetiştirilmektedir. Eğitmenimiz sahne deneyimi olan ve 20 yıldır eğitmenlik yapan bir müzisyendir. Kursumuz Kızılay'da olup ayrıntılı bilgi için 542 457 6680 no’lu telefondan iletişime geçebilirsiniz.
Dersler haftada bir gün bir saat olarak özel sınıflarda yapılmaktadır. Dersler piyano eşliğinde, öncelikle doğru nefes alıp diyaframı doğru kullanma ile başlayıp, ses aralıklarını çalışma yolu ile detonasyonları azaltarak yok etmeye yönelik bir programda ilerlemekte ve ileri şan tekniklerinin uygulamalarıyla hedefe ulaşmaya çalışılmaktadır. Şan hocamız eğitmenliğinin yanı sıra sahne sanatçılığını sürdürmekte olup yıllar içinde yurt içi ve yurt dışı olarak bir çok başarılı konsere çıkmış, Ankara için tanınmış, deneyimli bir hocadır. Daha ayrıntılı bilgi ve tanışma randevusu için 542 457 6680 no'lu telefondan  bizimle iletişime geçebilirsiniz.