Ankara Çankaya Mavi Sanat Akademisi

Bu kursu paylaş
0 Yorum

MAVİ SANAT AKADEMİSİ

çankaya, ANKARA
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Drama Kursu , Zeybek Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
MAVİ SANAT AKADEMİSİ, ANKARA ÇANKAYA ve civarında hizmet vermekte olup 20.03.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2575 kurs/özel ders verenden 1242 . sıradadır. Başta Drama olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. MAVİ SANAT AKADEMİSİ, 40 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
HALK OYUNLARI,DRAMA,FOLKLOR,ZEYBEK,ZUMBA,DRAMA,BALE,TİYATRO KONUSUNDA KURS VERMEKTEYİZ.

Mavi Sanat’ta hem eğlenip hemde sosyal becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Birbirinden farklı ve faydalı kurslarımızda; çocuklarımızın boş vakitlerini en iyi değerlendirerek sosyal zekalarının gelişimine, büyüklerin ise şehir hayatının getirmiş olduğu günlük yorgunluk ve stresi atmanıza olanak sağlıyoruz.

MAVİ SANAT DENEYİMLİ HOCALARIYLA SİZLERE İSTEDİĞİNİZ ENSTRÜMANI ÇALMANIZI SAĞLIYOR


Drama Nedir?

Drama; genellikle kurgusal bir esere dayalı, oyuncular tarafından canlandırılan bir anlatı türü. Bir sözcüğü, bir kavramı, bir davranışı, bir tümceyi, bir fikri ya da yaşantıyı veya bir olayı, tiyatro tekniklerinden yararlanarak oyun ya da oyunlar geliştirerek öyküleştirmektir. Yunancada hareket anlamına gelen “dran” eyleminden çekimlenmiştir.

Zeybek Nedir?

Batı Anadolu’nun bu ünlü oyunu, heybetli, muhteşem, erkekçe ve kabadayıca bir karakterdedir. Danstan fazla bir «gösteriş» sayılabilir, duruş, yüzün ciddi ve mehabetli ifadeleri çok önemlidir. «Ağır aksak» ve «orta aksak» usullerinde olur, ağır çalınır. Aksaklarına, yani yürüklerine, Ege’de, aşağılamak için «kadın zeybeği» denir, bu yürüklük, oyunun heybetine uygun görülmez. Fakat son derece yürük çalınan zeybek havaları da vardır, bunlara bilhassa Karşıyaka’ da rastlanır. Bunlarda bacakların hareketi gözle takip edilemeyecek bir hız alır, vücut dönüşleri, âni duruşlar baş döndürücü bir hızda olur. Balıkesir’e doğru ayak vuruşlarının önemlileştiği görülür. Elde yatağan olarak oynanırsa, bu ayak vuruşları dehşetli denilebilecek bir heybet gösterir. Zeybek havalarında «Oynak» usulü de görülür.
Verilen Kursların Ayrıntıları
DRAMA