Ankara Çankaya Murat Syuslyu

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Murat Syuslyu

çankaya, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Rusça Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Murat Syuslyu, ANKARA ÇANKAYA ve civarında hizmet vermekte olup 19.02.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2695 kurs/özel ders verenden 733 . sıradadır. Başta Rusça olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Murat Syuslyu, 61 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Merhabalar, İsmim Murat-Arthur. Rus vatandaiıyım ve ana dilim Rusça'dır. Bunun yanı sıra lisansımı Rus dili ve Edebiyatı alanında tamamladım. Ayrıca ''Rusça Öğretmenlik'' yeterlik sertifikası sahibiyim. 2008 yılından beri Rusça öğretmenliği yapıyorum. Grup derslerinin yanı sıra özel dersler konusunda tecrübeliyim. İlk dersten itibaren alfabeyi öğrenip, hızlı bir şekilde okumayı öğrenebilirsiniz. A1 seviyesinde (Temel Seviye) -C2 seviyesinin(Akıcı düzey) sonuna kadar ilerleyebiliriz. 120 saat içinde kendinizi ifade edebilecek duruma gelebileceksınız. A1 seviyesinde 800 kelime öğrenmiş olacaksınız. A2 seviyesindeyse 1800 kelimeye kadar çıkacaksınız. B1 seviyesinde daha çok gramer konularıyla birliktekonuşmanızı profesyonelleştirebileceksiniz


Rusça Nedir?

Rusça, Slav Dillerinden, Avrasya'da yaygın olarak konuşulan bir dildir. Rusça, Beyaz Rusça ve Ukraynaca ile birlikte Hint-Avrupa dil ailesinin Slav Dilleri grubunun Doğu Slav Dilleri alt grubuna girer. 20. yüzyılda politik açıdan önemli bir dil olan Rusça, Birleşmiş Milletlerin resmi dillerinden biridir. Rusça dünya üzerinde en çok konuşulan 7. dildir. Rusça Kiril alfabesini kullanır. Çünkü Latin harfleri Rus dilindeki tüm sesleri ifade etmek için yeterli değildir. Rusça'da vurgu çok önemlidir. Rus dilindeki kelimelerdeki vurgunun hiçbir kuralı yoktur. Bu yüzden kelimeleri öğrenirken vurguyu da ezberlemek gerekir. Rusça sözcüklerde vurgunun belli bir yeri yoktur. Dolayısıyla sözcükleri öğrenirken vurguyu ve telaffuzu doğru öğrenmek önemlidir. Rusça kelime okunuş vurgu bulunduğu yere bağlı olarak değişebilir.

Rusça nasıl bir dildir?
Eski bir Doğu Slav lehçesi olan Novgorod lehçesinin Rusça’nın oluşumunda büyük önem oynadığı kabul edilir. Bulgarca her ne kadar dil bilgisi olarak Rusça’dan farklı olsa da her ikiside 19. ve 20. yüzyıllarda Slavetkisi altına girmiştir. Bu yüzden Rusça ile Bulgarca arasında birçok ortak kelime vardır.  Rus dilinde harfleri yumuşatmak veya kalınlaştırmak için oluşturulan özel harfler vardır. ? bu harf önüne gelen sesi yumuşatır. ? bu harf ise sertlik işaretidir. Rusça yüzyıllar içerisinde birçok farklı dilden etkilenmiştir. İngilizce, Fransızca, Almanca, Hollandaca, Lehçe, Latince gibi dillerden etkilenmiştir. Monterey, Kaliforniya’da yer alan Savunma Dil Enstitüsüne göre İngilizce’yi akıcı konuşabilen birinin 720 saatlik bir eğitimle Rusça öğrenilebileceğini hesaplamıştır. Rusça dünya politikasında kritik rol oynadığı için Birleşmiş Milletler İstihbarat Topluluğunda sabit hedef dili olmuştur.

Rusça hangi ülkelerde konuşulur?
Rusya, Amerika Birleşik Devletleri, Avusturya, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Ermenistan, Estonya, Gürcistan, Kanada, Kazakistan, Kırgızistan, Letonya, Litvanya, Moldova,Özbekistan, Tacikistan, Türkmenistan, Ukrayna.

Verilen Kursların Ayrıntıları
Merhabalar, Rusya Federasyonu Vatandaşıyım, 2008 yılından beri bu alanda tecrübem olup ta Rusça Öğretmeniyim. Rusça Özel Ders veriyorum. 1 dersten beri hızlı okumayi ve alfabeyi öğrenecekseniz. A1'den(Temel Seviyesi) başlayip B1(Orta Seviyesi) seviyesine kadar ilerleyebiliriz. 120 saat içinde kendinizi ifade edebilecek veya kendinizi anlatabilecek haline gelirsiniz. A1 seviyesinde 800 kelime öğrenmiş olacaksınız, A2 de ise + 1000 kelime. B1 de ise daha çok ağırılıklı Rusça grameriyi görüp tamamen konuşmanız ilerlemiş olacak.