Ankara Çankaya Ozgur Gultekin

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Ozgur Gultekin

çankaya, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Çocuk Atölyesi Kursu , Akrilik Kursu , Guaj Boya Kursu , Sanat Tasarım Kursu , Resim Kursu , Karakalem Kursu , Yağlı Boya Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Ozgur Gultekin, ANKARA ÇANKAYA ve civarında hizmet vermekte olup 26.03.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2757 kurs/özel ders verenden 109 . sıradadır. Başta Resim olmak üzere 7 farklı kurs/özel ders vermektedir. Ozgur Gultekin, 110 gelen talepten 19 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Konya Selcuk Universitesi Egitim Fakultesi Resim-is Ogretmenligi Anabilim Dali Mezunuyum. 15 yillik ozel ders tecrubem, actigim cesitli sanat atolyeleri, genis bir yelpazede sanat egitimi ve yetenek sinavlarini basariyla tamamlamis ogrencilerim bulunmakta.Verilen Kursların Ayrıntıları
Cocuklarla zihinsel ve sanatsal gelisimi uzerine birebir calismalar
Su bazlı olan Akrilik boya yapısı gereği yağlı boya formatında çalışma olanağı sağlayan, aynı zamanda kokusuzdur. Tekniği ve armonisi canlı renklerle desteklenmiş ve her ortamda çalışılabilen akrilik boyada  uygun tekniklerle etkili resimler üretilebilmektedir.
Guaj, su bazlı opak (şeffaf olmayan, kapatıcı) bir boya cinsidir. Bunun yanında, Tempera, Poster colour gibi adlarla anılan boyalar, guaj boya kategorisinde yer alır. Su bazlı yani su ile karışabilen, mat, çabuk kuruyan ve kapatıcı özelliklere sahiptir.
Bir çeşit suluboya olarak tanımlayabileceğimiz Guaj boya , aynen suluboyada olduğu gibi su ile inceltildikten sonra kullanılır. Kapatıcılık bakımından yağlıboyaya benzeyen guaj boya, saydam değil örtücü renkleriyle dikkat çeker.
Renklerin birbirleriyle karıştırılıp farklı renkler elde edilebilmesine olanak veren boyalar arasında yer alan guaj boya kağıt üzerinde matlaşma özelliğine sahiptir
Yetek sinavlarina hazirlik,yetiskinlere yonelik yagliboya,akrilik,karakalem kursu
Yetenek sinavlarina hazirlik
Yetiskinlere ozel hobi
Yağlı boya
Terebentin ve tiner kullanılarak  inceltilen, kapatıcı boyalardır. Farklı yağlarla karıştırılarak akışkanlıkları değiştirilebilir. Geç kuruma özelliğine sahiptir. Uzun süreli çalışmalar için uygundur.
Yapılan çalışmalar uzun süreli korunabilir olması nedeniyle en fazla tercih edilen boya türlerinden ve en fazla tercih edilen resim tekniğidir.