Ankara Çankaya Ritüel Sanat Merkezi

Bu kursu paylaş
0 Yorum

RİTÜEL SANAT MERKEZİ

çankaya, ANKARA
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Resim Kursu , Tiyatro Kursu , Drama Kursu , Yaratıcı Drama Kursu , Bale Kursu , Modern Dans Kursu , Düğün Dansı Kursu , Çocuk Dans Kursu , Dans Özel Ders , Elektronik Müzik Kursu , Çocuk Müzik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
RİTÜEL SANAT MERKEZİ, ANKARA ÇANKAYA ve civarında hizmet vermekte olup 16.08.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2565 kurs/özel ders verenden 1369 . sıradadır. Başta Tiyatro olmak üzere 11 farklı kurs/özel ders vermektedir. RİTÜEL SANAT MERKEZİ, 231 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
2006 YILINDA KURULAN SANAT MERKEZİMİZ BÜNYESİNDE HEM ÇOCUKLAR HEM DE YETİŞKİNLER İÇİN EĞİTİM PROGRAMLARI BARINDIRMAKTADIR. ''TİYATRO,DANS,MÜZİK,KLASİK BALE,RESİM,ÇOCUK DRAMA,İNGİLİZCE DRAMA'' BAŞLICA EĞİTİM PROGRAMLARIMIZDIR.


Resim Nedir?

Resim, herhangi bir yüzey üzerine çizgi ve renklerle yapılan, günümüzde kavramsal bir boyutta ele alınması açısından hemen her tür malzemenin kullanılabildiği bir anlatım tekniğidir. Resim yapma sanatıyla meşgül kişiler, ressam olarak adlandırılırlar.

Tiyatro Nedir?

Tiyatro, bir sahnede, seyirciler önünde oyuncuların sergilenmesi amacıyla hazırlanmış gösterilerdir. Farklı bir şekilde duyguların ve olayların hareket (jest)ve konuşmalarla anlatılmasıdır. Genel olarak temsil edilen eser anlamında da kullanılır. Tiyatro, bir sahne sanatıdır. Tiyatro eseri, olayları oluş yoluyla gösterir. Bu yönüyle konuşma ve eyleme dayanan bir gösteri sanatı olarak da tanımlanabilir.

Tiyatro dersleri kurstan kursa küçük farklılıklar gösterse de genellikle aynı program üzerine şekillendirilir. Çoğu sahne tutkunu için tutkuya dönüşen bu sanat kişilere kendilerini keşfetmelerini sağlayacak unutulmaz deneyimler kazandıracaktır.

Sahne tozunu bir kez yuttuğunuzda, bir kez dahi alkışlandıktan sonra bu heyecandan vaz geçmek istemeyeceksiniz. Eğitimlerin ders programını ve içeriğini merak ediyorsanız eğer;

Program İçeriği

Ses
Beden Dili
Şan
Doğaçlama
Nefes
Diksiyon
Tiyatro Dili
Oyunculuk Teknikleri
Toplu Oyunculuk
Tiyatro Tarihi ve Kuramları
Dans
Yaratıcı Drama
Fonetik
Artikülasyon
Sahne Arkası

Kurslara Kimler Katılabilir?

Sanata saygısı ve tiyatroya merakı olan herkes katılabilir. Perde bir kez de sizin için açılsın istiyorsanız, sahne sizi bekliyor.

7-13 yaş arası Çocuk Grubu
14-18 yaş arası Genç Grubu
18 ve üstü için Yetişkin Gruplarına katılabilirsiniz