Bu kursu paylaş
0 Yorum

Serhat Kızıl

çankaya, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Biyoloji Kursu , YKS Kursu , TYT Kursu , Matematik Kursu

Kurs Veren Hakkında Özet Bilgi:
Serhat Kızıl, ANKARA ÇANKAYA ve civarında hizmet vermekte olup 07.08.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 1468 kurs verenden 351 . sıradadır. Başta YKS olmak üzere 4 farklı kurs vermektedir. Serhat Kızıl, 55 gelen talepten 1 tanesine teklif vermiştir.

Kurs Veren Hakkında
Matematik, biyoloji özel ders

Biçimlerin, sayıların ve niceliklerin yapılarını, özelliklerini, aralarındaki bağıntıları tümden gelimli akıl yürütme yoluyla inceleyen ve aritmetik, geometri, cebir gibi dallara ayrılan bilim dalıdır. Matematik, yeni bilgilerin elde edilmesi, elde edilen bilgilerin açıklanması, denetlenmesi ve sonraki kuşaklara aktarılmasında yer ve zamana bağlı olmayan güvenilir bir araçtır. Eski Yunancada matesis kelimesi matematik kelimesinin köküdür ve ben bilirim anlamına gelmektedir. Daha sonradan sırasıyla bilim, bilgi ve öğrenme gibi anlamlara gelen máthema sözcüğünden türemiştir. Mathematikós öğrenmekten hoşlanan anlamına gelir.
Osmanlı Türkçesinde ise Riyaziye denilmiştir. Matematik sözcüğü Türkçeye Fransızca mathématique sözcüğünden gelmiştir. Matematik insanlık tarihinin en eski bilimlerinden biridir. Çok eskiden matematik, sayıların ve şekillerin ilmi olarak tanımlanırdı. Matematik de diğer bilim dalları gibi geçen zaman içinde büyük bir gelişme gösterdi; artık onu birkaç cümleyle tanımlamak mümkün değil.Verilen Kursların Ayrıntıları
Hacettepe eczacılık da okuyorum
Matematik,fizik, biyoloji ve kimya konusunda eksiğiniz kalmayacak
Ygs Matematik

Yorumlar