Ankara Çankaya T.C M.E.B Özel Ediz Müzik Kursu

Bu kursu paylaş
0 Yorum

T.C M.E.B Özel Ediz Müzik Kursu

çankaya, ANKARA
KURUMSAL ÜYE
Kurs/Özel Ders Veren Tanıtım Videosu
Verdiği Kurslar: Piyano Özel Ders , Keman Kursu , Gitar Kursu , Piyano Kursu , Klarnet Kursu , Saksafon Kursu , Bateri Kursu , Yan Flüt Kursu , Çocuk Müzik Kursu , Konservatuar Kursu , Şan Kursu , Ney Kursu , Bağlama Kursu , Güzel Sanatlar Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
T.C M.E.B Özel Ediz Müzik Kursu, ANKARA ÇANKAYA ve civarında hizmet vermekte olup 14.04.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2972 kurs/özel ders verenden 42 . sıradadır. Başta Çocuk Müzik olmak üzere 14 farklı kurs/özel ders vermektedir. T.C M.E.B Özel Ediz Müzik Kursu, 547 gelen talepten 26 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, gerek yüksek lisans, gerek doktorasını tamamlamış ve tamamlamakta olan uzman kadromuzla müzik ve sanat hizmetleri vermekteyiz. Kurumumuz standart fiyat politikasını ve üstün kalite hizmet vermeyi prensip edinmiştir. Kursumuzda; müzik öğretmeni, akademisyen, profesyonel müzisyen olmak isteyen öğrencilerimizi, Güzel sanatlar fakültelerine, liselerine ve Konservatuvara da hazırlamaktayız. Ayrıca kendine bir hobi arayan her yaşta öğrencimizi de kursumuzda danışman öğretmenlerimiz tarafından belirlenecek bir enstrümana yönlendiriyoruz.

Fotoğraflar
T.C M.E.B Özel Ediz Müzik Kursu T.C M.E.B Özel Ediz Müzik Kursu T.C M.E.B Özel Ediz Müzik Kursu T.C M.E.B Özel Ediz Müzik Kursu T.C M.E.B Özel Ediz Müzik Kursu T.C M.E.B Özel Ediz Müzik Kursu T.C M.E.B Özel Ediz Müzik Kursu T.C M.E.B Özel Ediz Müzik Kursu T.C M.E.B Özel Ediz Müzik Kursu T.C M.E.B Özel Ediz Müzik Kursu


Verilen Kursların Ayrıntıları
Piyano: Mekanizma olarak , tellerinden pedallarına kadar binlerce
parçadan oluşmuş bir bütünün sağladığı zengin ses olanaklarıyla ,niteliklerini
insanlığa sunan evrensel bir çalgıdır. Klavyeli çalgılar ailesindeki klavsen, org ve
çelesta gibi öteki çalgıların yanı sıra, son iki yüz yıldan beri bütün dünyada yaygınlık
kazanmış gözde bir çalgı konumundadır. Piyano ses genişliği bakımından, bir
orkestra gövdesinin armonik olanaklarına eş değerdir . Bu yüzdendir ki
piyano, müzik eğitiminin her alanında yaygın olarakkullanılmaktadır.


Piyano 88 tuşlu bir çalgıdır. Piyano; geniş bir literatüre sahip olma, çoksesli kullanılma, eşlik çalgısı olma özellikleri ile hem bir eğitim alanı olarak hem de etkili bir eğitim aracı olarak, çalgı eğitiminde önemli bir yere sahiptir.

Ayrıca piyanonun çoksesli bir çalgı olmasından dolayı, bu öğrenimi görenkişilerin, kulak eğitimleri de gerçekleşmekte ve gelişmektedir. Bu bakımdan piyanoeğitim/öğretimi, müzik eğitimi programının en temel basamağıdır.


PİYANO ÇALMAYI NE KADAR SÜREDE ÖĞRENEBİLİRİM?
Piyanoyu öğrenmek eğitimciye de bağlı olmakla birlikte büyük ölçüde kişinin kendi pratiğiyle alakalıdır. Bu yüzden bu sorunun cevabı eğitimin ve öğrencinin pratik sürecine bağlıdır.

PİYANO ALMAM GEREKLİ Mİ?
Eğer kurs dışında evinizde kullanabileceğiniz bir piyanonuz olmazsa öğrenme süresi daha da uzayacaktır. Ancak kursumuzda etüt imkanları verilmektedir.

PİYANO ÇALMAK ZOR MU?
Her enstrümanın gereği düzenli pratik ve çalışmaktır . Piyano sistemli ve düzenli çalışıldığında kısa sürede gelişme sağlanmaktadır. Başlangıç aşamasındaki egzersizler Piyano çalmanın temelini oluşturduğundan eksiksiz ve atlanarak yapıldığında ilerde önemli sorunlarla karşılaşılabilir.

PİYANO ÇALMAK İÇİN UYGUN MUYUM ? YETENEĞİM VAR MI?
Bu sorunuzun cevabını da eğitimcimiz tarafından ücretsiz olarak verilecek 20 dk’ lıkbir tanıtım dersinde öğrenebilirsiniz.

NEDEN KURSUNUZU SEÇMELİYİM?
Müzikte özel ders sektörü her geçen gün genişlemektedir. Bununla birlikte bu alanda iyiyi ve kötüyü birbirinden ayırmak gerekir. Kursumuz gerek fiziksel yapısı gerekse de eğitimcilerimizin uzmanlık kalitesi açısından diğer kurslardan ayrılmaktadır. Hem kendiniz hem de çocuklarınız için gerekli her türlü imkanın sağlandığı kursumuza ziyarete bekleriz.
Keman derslerimizin kapsamında öğrencilerimiz/kursiyerlerimiz ilgili alanlarda (batı müziği/Türk musikisi) istedikleri doğrultuda bilgi beceri sahibi olurlar. Aynı zamanda alanında uzman eğitimcilerimiz tarafından doğru ve bilinçli olarak yönlendirilirler .Keman derslerine öncelikle Kemanın tutuşu,yay çekişi, temel nota bilgisi, parmak egzersizleri işlenir. Daha sonra öğrencinin belirgin bir ilerleme kaydetmesi ile birlikte basit parçalar, ileri parmak egzersizleri ve üst düzey nota bilgisi ile derslere devam edilir. Başlangıç seviyesinde ki bu egzersizlerle Kemanın temeli atılmaktadır. Bu evre çok önemlidir. Bu seviyede her bir egzersizin tam anlamıyla doğru ve eksizsiz yapılması çok önemlidir. Kemana başlangıç aşamalarında ilk olarak keman ve arşenin(yay) kavranması, kişiye ve kişinin kendi yapacağı pratiğe bağlı olarak değişen yay çekme ve düzgün ses çıkarma süreci,etüdler ve başlangıç seviyesine uygun parçalardan oluşmaktadır. Öğrencilerimiz bu konularda bilgi sahibi edildikten sonra kursiyerlerimiz hobi olarak keman çalmaya devam eder ya da ilgili alandaki lise veya fakültelere yönlendirilirler. Kursumuz alanında uzman öğretmenler ile eğitim öğretim vermektedir. Gereken özeni gösterdiğinizde ve eğitmeninizin önerdiği şekilde pratik yaptığınız takdirde, kısa sürede doğru ve kaliteli keman çalmayı öğrenebilirsiniz.
Geçtiğimiz 150 yıl boyunca gitar köklü değişikliklere uğramıştır. Düşük ses şiddetine sahip narin bir salon enstrümanıyken, günümüzde geniş bir çeşitlilikle ses rengi ve dinamiğine sahip bir enstrümana dönüşmüştür. Gitarın kökenleri antik dünya da geliştirilmiş bir grup telli enstrümana dayanır. Bel kısmı oyuk ilk gitarlar Rönesans sırasında İtalya ile İspanya da ortaya çıkmış ve o tarihten günümüze kadar tüm Avrupa da giderek daha yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. 19. Yüzyılda ortaya çıkan modern klasik gitarın doğduğu yer İspanyadır.Yine bu dönem, Kuzey Amerika da çelik telli, düz göğüslü ve bombeli göğüslü gitarların gelişmesine tanık olmuştur. Elektro gitarlar ise 1930’larda müzik enstrumanlarının amplifikasyonu ile ilgili deneysel çalışmaların sonucunda ortaya çıkmıştır. 20. yüzyıl boyunca gitarın tüm dünyada artan popüleritesi, ses kayıt ve film teknolojisindeki gelişmeler ile aynı zamana denk gelmiş ve bu eğilimler enstrümanın öne çıkmasında etkili olmuştur.
Piyano: Mekanizma olarak , tellerinden pedallarına kadar binlerce parçadan oluşmuş bir bütünün sağladığı zengin ses olanaklarıyla ,niteliklerini insanlığa sunan evrensel bir çalgıdır. Klavyeli çalgılar ailesindeki klavsen, org ve çelesta gibi öteki çalgıların yanı sıra, son iki yüz yıldan beri bütün dünyada yaygınlık kazanmış gözde bir çalgı konumundadır. Piyano ses genişliği bakımından, bir orkestra gövdesinin armonik olanaklarına eş değerdir . Bu yüzdendir ki piyano, müzik eğitiminin her alanında yaygın olarak kullanılmaktadır. Piyano 88 tuşlu bir çalgıdır. Piyano; geniş bir literatüre sahip olma, çoksesli kullanılma, eşlik çalgısı olma özellikleri ile hem bir eğitim alanı olarak hem de etkili bir eğitim aracı olarak, çalgı eğitiminde önemli bir yere sahiptir. Ayrıca piyanonun çoksesli bir çalgı olmasından dolayı, bu öğrenimi görenkişilerin, kulak eğitimleri de gerçekleşmekte ve gelişmektedir. Bu bakımdan piyanoeğitim/öğretimi, müzik eğitimi programının en temel basamağıdır.
Silindirik borusunun üst ucunda üflenince titreşen bir çarpan dil bulunan, aerofon sınıfından bir çalgıdır. Bir, iki ya da üç borudan oluşan ilkel klarnetler İ.Ö. 3000 yıllarında Mısır’da kullanılıyordu. Daha sonra Ortadoğu’ya, Kuzey Afrika’ya, Güney Avrupa’ya yayıldı. Gövdesinin uzunluğuna ve çapına göre çalgının tonalitesi değişir. En yaygın olanı Si bemol klarnettir. Türk müziğinde ise genel olarak Sol klarnet kullanılır. Günümüzün en popüler çalgılarından biri olan Klarnet her tarz müziğe uyarlanırken daha çok alaturka müziklerde tercih edilmektedir. Kursumuzda; müzik öğretmeni, akademisyen, profesyonel müzisyen olmak isteyen öğrencilerimizi, Güzel sanatlar fakültelerine, liselerine ve Konservatuvara da hazırlamaktayız. Ayrıca kendine bir hobi arayan her yaşta öğrencimizi de kursumuzda danışman öğretmenlerimiz tarafından belirlenecek bir enstrümana yönlendiriyoruz. 20 dk ücretsiz deneme dersimize katılabilirsiniz.
Konik borulu, bir anahtar mekanizmalı olan, tek çarpan dilli, bakır üflemeli bir çalgıdır. Saksafon ailesi dört çalgıdan oluşur. Bunlar Soprano, Alto, Tenor, Bariton saksafondur. Bu çalgı 1854’te askeri bandoların değişmez çalgıları arasına girdi. 1942’de Paris konservatuarında bir saksafon sınıfı açıldı. 1920’ lerden başlayarak caz, bu çalgının yaygınlaşmasında önemli rol oynadı. Kursumuzda; müzik öğretmeni, akademisyen, profesyonel müzisyen olmak isteyen öğrencilerimizi, Güzel sanatlar fakültelerine, liselerine ve Konservatuvara da hazırlamaktayız. Ayrıca kendine bir hobi arayan her yaşta öğrencimizi de kursumuzda danışman öğretmenlerimiz tarafından belirlenecek bir enstrümana yönlendiriyoruz. 20 dk ücretsiz deneme dersimize katılabilirsiniz.
Bateri, vurmalı çalgı takımı demektir. Şarkılarda ritim tutmaya yarar. Fransızcadan Türkçeye geçmiş bir kelimedir. Bateri, çalma hızın yanı sıra denge ve akıcılık gerektirir. Düzenli olarak metronom ile çalışmalı ve single-stroke, double-stroke, paradidle, doubleparadidle, üçlemeler, altılamalar gibi el tekniklerive tabii ki el-ayak kombinasyonları gibi teknikler üzerinde alıştırma yapılmalıdır. Standart bir bateri, genellikle 5 parça davul ve 3 parça zilden oluşur. Davullar tom 1 (hightom), tom 2 (midtom) floortom (lowtom), trampet (snare) ve pes davul (cross, kick, bassdrum) dan ve crash, hi-hat, ride 3 lü zil takımından oluşur. Davulkitleri tamamen kişinin isteğiyle düzenlenebilir. Darbuka dahi ekleyen davulcular mevcuttur. Bununla beraber; zil seçenekleri de yeni crashler, splashler, chinalar, raw ve cow beller, sentez ziller olan ride-crash, splash-china, splash-crash, vb. eklentilerle çoğaltılabilir. Bateride davulların dışında aksamlar da mevcuttur. Zilleri sabitlemek için stand adı verilen sehpalar kullanılır. Bunlar genellikle T ve normal sehpalar olarak ikiye ayrılır. Ayrıca kick davulunu kullanmak için single ve twin pedallar mevcuttur. Davul çalmak için kullanılan sopalara baget denir. Fakat müzik türüne göre baget yerine fırça ya da tokmak da kullanılabilir. Değişik kalınlıklarda ve uzunluklarda bagetler mevcuttur. Bagetler sadece tahta olmayıp carbon, metal bagetlerde mevcuttur. Çok ince bagetler genellikle jazz müzikte kullanılır. Kalın bagetler ise daha çok rock ve metal müzikte kullanılır. En çok kullanılan baget türleri 5A ve 5B' dir. Akustik davul üzerinde çalarken metal baget kullanılması, birçok profesyonel müzisyen tarafından zararları nedeniyle önerilmez. Bu zararlar elbette ki ekipmana verilecek zarardır. Ancak eğer davulcu padde çalışacaksa normal bagetin yanında metal baget tavsiye edilir. Zira bu ağır bagetle çalışan davulcunun elleri ve bilekleri güçlenecek, daha sonra normal bagete geçtiğinde daha hızlı çalabilecektir.
Yapımında Bakır, gümüş, krom, nikel gibi madenler kullanılır. İç çapı 1,9 cm olan yan flüt boyu 67,2 cm’dir ve üç ana parçadan oluşmaktadır. Üzerindeki perdelerin (deliklerin) birbirine uzaklıkları ve çapları eşit ölçülerde değildir. Sol el ağızlık tarafında, sağ el ise kuyruk tarafında tutulur. Üfleme deliği alt dudağa dayalı şekilde çalınır. Kursumuzda; müzik öğretmeni, akademisyen, profesyonel müzisyen olmak isteyen öğrencilerimizi, Güzel sanatlar fakültelerine, liselerine ve Konservatuvara da hazırlamaktayız. Ayrıca kendine bir hobi arayan her yaşta öğrencimizi de kursumuzda danışman öğretmenlerimiz tarafından belirlenecek bir enstrümana yönlendiriyoruz. 20 dk ücretsiz deneme dersimize katılabilirsiniz.
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, gerek yüksek lisans, gerek doktorasını tamamlamış ve tamamlamakta olan uzman kadromuzla müzik ve sanat hizmetleri vermekteyiz. Kurumumuz standart fiyat politikasını ve üstün kalite hizmet vermeyi prensip edinmiştir. Kursumuzda; müzik öğretmeni, akademisyen, profesyonel müzisyen olmak isteyen öğrencilerimizi, Güzel sanatlar fakültelerine, liselerine ve Konservatuvara da hazırlamaktayız. Ayrıca kendine bir hobi arayan her yaşta öğrencimizi de kursumuzda danışman öğretmenlerimiz tarafından belirlenecek bir enstrümana yönlendiriyoruz.
1917’de kurulan Darülelhan Türkiye’nin ilk konservatuvarı sayılabilir. Bu okul Cumhuriyet’ten sonra İstanbul Belediye Konservatuvarı adını almıştır. Konservatuvarda çeşitli çalgı, tiyatro, bale, kompozisyon, müzikoloji v.b. gibi eğitimler verilmektedir. Günümüzde birçok konservatuvar eğitimi veren üniversite mevcuttur. Kursumuzda; müzik öğretmeni, akademisyen, profesyonel müzisyen olmak isteyen öğrencilerimizi, Güzel sanatlar fakültelerine, liselerine ve Konservatuvara da hazırlamaktayız. Ayrıca kendine bir hobi arayan her yaşta öğrencimizi de kursumuzda danışman öğretmenlerimiz tarafından belirlenecek bir enstrümana yönlendiriyoruz. 20 dk ücretsiz deneme dersimize katılabilirsiniz.
Şan eğitiminde sesin doğru kullanımı ve doğru tekniğin, doğru nefes egzersizleri verilerek insanda yer etmesinin sağlanması amaçlanmaktadır. Daha sonra ses egzersizlerine geçilir. Solfej ise nota işaretlerinin tanınmasına ve akılda tutulmasına olanak veren, aynı zamanda da sesler, ve aralıkları tam olarak değerlendirecek biçimde kulağı eğiten müzik öğretimidir. Kursumuzda; müzik öğretmeni, akademisyen, profesyonel müzisyen olmak isteyen öğrencilerimizi, Güzel sanatlar fakültelerine, liselerine ve Konservatuvara da hazırlamaktayız. Ayrıca kendine bir hobi arayan her yaşta öğrencimizi de kursumuzda danışman öğretmenlerimiz tarafından belirlenecek bir enstrümana yönlendiriyoruz. 20 dk ücretsiz deneme dersimize katılabilirsiniz.
Kursumuzda; müzik öğretmeni, akademisyen, profesyonel müzisyen olmak isteyen öğrencilerimizi, Güzel sanatlar fakültelerine, liselerine ve Konservatuvara da hazırlamaktayız. Ayrıca kendine bir hobi arayan her yaşta öğrencimizi de kursumuzda danışman öğretmenlerimiz tarafından belirlenecek bir enstrümana yönlendiriyoruz. 20 dk ücretsiz deneme dersimize katılabilirsiniz.
Temel ve İleri Düzey Bağlama Eğitimi Kurs İçeriği: -Uzun Sap ve Kısa Sap olmak üzere iki düzende Bağlama Eğitimi. -Temel ve İleri Düzey Nota Eğitimi -Bona, Solfej -Geleneksel Türk Halk Müziği Makamları -Türk Halk Müziği Repertuar Çalışması Soru: Bağlamanın Telleri Ne Sıklıkla Değiştirilmelidir. ? Cevap: İklim Koşulları ve Bağlama çalma sıklığı göz önünde tutulursa uygun tel değişim 2 veya 3 ayda bir olmalıdır. Soru: Bağlama Çalmak İçin Tezene Seçimi Nasıl Yapılmalıdır? Cevap: Parmak egzersizleri çalışmaları için yumuşak tezene(mızrap) daha uygundur. Ancak Eser İcra etmek için sesin gür ve parlak çıkması için sert tezene tercih edilmelidir.
Kursumuzda; müzik öğretmeni, akademisyen, profesyonel müzisyen olmak isteyen öğrencilerimizi, Güzel sanatlar fakültelerine, liselerine ve Konservatuvara da hazırlamaktayız. Ayrıca kendine bir hobi arayan her yaşta öğrencimizi de kursumuzda danışman öğretmenlerimiz tarafından belirlenecek bir enstrümana yönlendiriyoruz. 20 dk ücretsiz deneme dersimize katılabilirsiniz.