Ankara Çankaya Yiğit Küçükkibar

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Yiğit Küçükkibar

çankaya, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Kısa Film Kursu , Senaryo Yazarlığı Kursu , Sinema Kursu , Kurgu - Montaj Kursu , Gitar Özel Ders , Gitar Kursu , Akustik Gitar Kursu , Elektro Gitar Kursu , Fotoğrafçılık Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Yiğit Küçükkibar, ANKARA ÇANKAYA ve civarında hizmet vermekte olup 05.06.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2565 kurs/özel ders verenden 385 . sıradadır. Başta Sinema olmak üzere 9 farklı kurs/özel ders vermektedir. Yiğit Küçükkibar, 4 gelen talepten 2 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Yönetmen.  03.10.1984 yılında Ankara' da doğdum. Fotograf, karanlık oda ve Pinhole Çekim Teknikleri çalışmalarımı bir süre sürdürdüm.
Profesyonel iş hayatıma "Alaylı" olarak TRT’ de yayınlanan televizyon dizisi "Gökkuşağı Çocukları" dizisi ile başladım. Bu tv dizisi 165 bölüm sürdü. Daha sonraları sırasıyla Aşıklar Meclisi - TRT AVAZ (tv programı), Xeleta Rastan - TRT KÜRDİ (Canlı yayın tv programı), Deniz Yıldızı - FOX TV (Tv Dizisi), Sözlük - TRT AVAZ(Tv Programı), Yeniden Başla – TRT 1 (Tv Dizisi) gibi televizyon programları ve televizyon dizilerinde görev aldım. Azerbaycan Bakü'de, "Mehkumlar" isimli televizyon dizisinde Görüntü Yönetmenliği yaptım. Bu dizi Azerbaycan yapımı olup Azerbaycan televizyonu ATV' de yayınlandı. Ayrıca yönetmenliğini yaptığım TRT HABER ekranlarında yayınlanan "1000 Kişiye Sorduk" isimli program 2016 Ocak ayında 196 bölümün ardından final verdi.  Şu anda TRT HABER ekranlarında yayınlanan SOKAK GÜZELDİR isimli programın yönetmenliğini yapmaktayım.
Çeşitli Müzik gruplarının ve müzisyenlerin klipleri yönettim.
2015 yılında çekimlerini tamamlandığım KAOTIKA isimli deneysel kısa filmim yurt içi ve yurt dışında bir çok festivalde Finalist ve Official Selection olarak yer aldı.  2017 yapımı "Silence of Art" isimli kısa filmim festivallerden 2 ödülle döndü.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden Deneyselci Sanatçıların yer aldığı “daLGA Avantgarde İnsiyatifi” sanatçılarındanım.

www.yigitkucukkibar.com

BAŞARILARIM:
26th ANKARA International Film Festival – Finalist (Turkey)
2th Marmaris İnternational Short Film Festival 2016 - Finalist (Turkey)
8th Inonu University Short Film Festival– Finalist (Turkey)
6th İstanbul Technical University Short Film Festival – Finalist (Turkey) 8th International Inter University Short Film (IIUSSF)– Finalist (Bangladesh) TMFF - The Monthly Film Festival 2015– APRIL - Finalist (Scotland)
26th ANKARA International Film Festival – Finalist (Turkey)
Lima Bean Film Festival 2016 – Finalist (USA)
TMFF - The Monthly Film Festival 2015 – APRIL - Finalist (Scotland) 16th International Izmir Short Film Festival– Official Selection (Turkey) Superstars Film Festival 2015 - Official Selection (Serbia)
13th Frames Film Festival - Official Selection (India)
Goldensun Short Film Festival 2015 - Official Selection (Malta)
BIDEODROMO International Experimental Film Festival 2015– Official Selection (Spain)
Bogotá Experimental Film Festival / CineAutopsia– Official Selection (Colombia)
Wiper Film Festival 2015 - Official Selection (USA)
Southway Film Festival 2016 - Official Selection (Ukraine)
Ozark Shorts - Monthly Film Screening Series 2016 - Official Selection (USA) Catalyst Communities Film Festival 2015 - Official Selection (United Kingdom) 9th Ecozine Film Festival - Official Selection (Spain)
Short Film Event @ C&W Free Film Festival 2016 - Official Selection (United Kingdom)
TIF Video Challenge – 2016 - Official Selection (Cyprus)
Short of the Month - April Festival 2015 - April Selection (Canada) İndieWise Virtual Film Festival 2016 - Official Selection (USA) Ohrid Film Festival 2016 - Official Selection (Makedonia)
3th  Marmaris İnternational Short Film Festival (Turkey) Deneysel İkinclik Ödülü
10th Rofife Short Film Festival (Turkey)
Deneysel Mansiyon Ödülü



Fotoğraflar


Verilen Kursların Ayrıntıları
Kısa film projelerini başından sonuna kadar yönetecek bilgiye sahip olmak, ekip ruhunu kazanmak, çekim öncesi, senaryo, ses, ışık, kamera kullanımı gibi işinize yarayacak bilgiler edinmek, sinema kursu sonrasında kendi projelerini gerçekleştirebilecek bilgi ve donanımına sahip olmak için bu kursa katılabilirsiniz.
Kurs sonunda yönlendireceğim setlerde çalışarak mesleki deneyim kazanabilirsiniz.

Katılımcıların senaryo yazma konusunda yaratıcı düşünme biçimlerini geliştirmek, öykü, öyküleme, görsel öyküleme, çekim, sahne, karakter geliştirme, diyalog yazım teknikleri gibi bir film senaryosunu oluşturan unsurları kullanmayı öğretmek ve senaryo yazma becerilerini geliştirmeye yönelik deneyim kazandırmak temel amaçtır.
Temel Sinema Eğitimi ve uygulamalı atölye çalışmaları.
DERS PROGRAMI
-Kurgu nedir? Tarihçesi, Kurgunun psikolojik temeli
-Kurgu programları ve çalışma prensipleri.
-Video/film nedir? Film formatları, görüntü nasıl oluşur?
- Kaba Kurgu, ince kurgu.
-Kurgu çeşitleri, Kesmeler, harekette kesme, durağanda kesme, kurgunun 10 temel kuralı.
pratik kurgu teknikleri, klavye kısa yolları,
-Görüntü işleme.
-Kompozisyon
-Color correction, ses montajı, ses efektleri, export işlemi, convert işlemi.
-Farklı projelerle kurgu çalışmak, ileri düzey kurgu teknikleri.
Gitar çalmaya sıfırdan başlayacak olan adaylar için hazırladığım müfredat ile uygun bir sürede belli bir yönde ilerleyerek kısa sürede enstruman çalmaya başlayacaksınız.
Gitar çalmaya sıfırdan başlayacak olan adaylar için hazırladığım müfredat ile uygun bir sürede belli bir yönde ilerleyerek kısa sürede enstruman çalmaya başlayacaksınız.
Gitar çalmaya sıfırdan başlayacak olan adaylar için hazırladığım müfredat ile uygun bir sürede belli bir yönde ilerleyerek kısa sürede enstruman çalmaya başlayacaksınız.
Gitar çalmaya sıfırdan başlayacak olan adaylar için hazırladığım müfredat ile uygun bir sürede belli bir yönde ilerleyerek kısa sürede enstruman çalmaya başlayacaksınız.
Temel fotograf eğitimi, kadraj bilgisi, kompozisyon, çekim teknikleri, ışık kuramı eğitimlerinin ardından uygulamalı olarak ilerd üzey çekim teknikleri dersleri gösterilecektir.