Ankara Etimesgut Apdullah Sözen

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Apdullah Sözen

etİmesgut, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Satranç Kursu , Mimari Proje Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Apdullah Sözen, ANKARA ETİMESGUT ve civarında hizmet vermekte olup 03.02.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2621 kurs/özel ders verenden 609 . sıradadır. Başta Mimari Proje olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Apdullah Sözen, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
1. kademe satranç  antrenörüyüm

Fotoğraflar

Satranç Nedir?

Satranç, iki oyuncu arasında satranç tahtası ve taşları ile oynanan bir masa oyunudur. Bu oyun satranç tahtası denilen 8 x 8 ‘lik kare bir alan üzerinde satranç taşları ile oynanır. Toplam 64 karenin yarısı siyah, yarısı beyaz renklerden oluşur. Taraflar beyaz ve siyah renkli taşları alırlar, her oyuncunun bir seferde bir hamle yapmasıyla oyun gelişir. Oyunun başında beyaz ve siyahların 16 taşı bulunur. Bunlar bir Şah, bir vezir, iki kale, iki fil, iki at ve sekiz piyondan oluşur. Oyunun amacı karşı tarafın şahını mat etmektir.

Satranç 6. yüzyılda Hindular tarafından oynanmaya başlanmış, oradan dünyaya yayılmıştır. Dünya çapında turnuvaları düzenlenir ve bir spor dalı olarak kabul edilir.

Mimari Proje Nedir?

Mimari olan her projeyi okuma, projelendirme ve görselleştirmenin temel mantığının anlatılması. Sektörde en çok kullanılan teknik çizim programı olan Autodesk AutoCad ile 2 boyutlu ve 3 boyutlu proje çizimlerinin uygulanması. Google’ın geliştirip desteklediği bir başka 3 boyutlu mimari çizim programı olan Sketch Up ile 3 boyutlu ölçülü modellerin kısa sürede modellenip, model arşivinin genişletilmesi. Dünya’da resimleri ve grafikleri düzenleme konusunda en çok tercih edilen program olarak kabul edilen Adobe Photoshop ile birlikte gerekli olan müdahalelerin ve efektlerin görselleştirmeye yardımcı olacak şekilde kullanılması amaçlanmaktadır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
1. kademe antrenörüm
Milli takım kamplarında iki yabancı büyük ustanın tercümanlığını ve yardımcılığını yaptım
çeşitli turnuvalarda çeşitli derecelerim var