Ankara Etimesgut Kürşat Şamlı

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Kürşat Şamlı

etİmesgut, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Temel Bilgisayar Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Kürşat Şamlı, ANKARA ETİMESGUT ve civarında hizmet vermekte olup 30.10.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2904 kurs/özel ders verenden 916 . sıradadır. Başta Temel Bilgisayar olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Kürşat Şamlı, 11 gelen talepten 3 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
13 yıllık tecrübeye dayalı. Bilgisayara giriş seviyesinden tutunda donanım arza tespiti bakım onarım dersleri vermekteyim. Ayrıca işletim sistemleri kurulumu sorunları vr basit çözümleri hakkında eğitim.


Temel Bilgisayar Nedir?

Bilgisayar, kendisine verilen bilgilerle, istenilen problemi çözmek amacıyla; verilen bu bilgiler üzerinde işlemler yapabilen, istenen sonuçları çıkartabilen, elektronik bir aygıttır. İlk üretim anında, Sistem Programları (BIOS yazılımı)adı verilen çeşitli programlar ile donatılarak kullanıcının hizmetine sunulur.  Sözü edilen Sistem Programları, bilgisayarın ilk açılış hareketini düzenler ve açılışı başlatır. Bu arada, bilgisayar sistemine bağlı bulunan çevre birimlerinin kontrolünü ve kullanıma hazır hale gelmesini sağlar.  Bilgisayara bağlı olan çevre birimlerinden anlaşılması gereken; ekran (monitör), klavye (keyboard), fare (mouse) ve yazıcı (printer) gibi Donanım (Hardware) Aygıtları’dır.  Bilgisayar (Computer); veri olarak adlandırılan girdilerin bir işlem süzgecinden geçirilerek, sonuçlarını bildiren aygıt; bilgiyi depolayabilen, veri işleyebilen, temel dört işlemin yanı sıra, karar da verebilen bir araçtır.

Verilen Kursların Ayrıntıları