Ankara Gölbaşı Gökhan Gökyer

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Gökhan Gökyer

gölbaşi, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Veritabanı Sistemleri Kursu , SQL Kursu , Yazılım Kursu , Java Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Gökhan Gökyer, ANKARA GÖLBAŞI ve civarında hizmet vermekte olup 21.02.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2621 kurs/özel ders verenden 1902 . sıradadır. Başta Yazılım olmak üzere 4 farklı kurs/özel ders vermektedir. Gökhan Gökyer, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
15 yıllık Bilgisayar Yüksek Mühendisiyim. Java, Sql, Veri tabanı, İş Analizi, Proje Yönetimi konularında özel ders vermekteyim.


Veritabanı Sistemleri Nedir?

Veritabanı ve ilişkisel veritabanı kavramı, tasarımı ve yönetimini anlatır. Veri tabanı sitemlerinin denetimi ve erişimi yöntemlerini ve araçlarını, SQL komutlarının kullanımı ile beraber öğrenmeyi, teorik bilgileri pratiğe dökerek, Microsoft Access ve SQL Server programları gibi VTYS uygulamaları ile yapmaktır. Veri olguların, kavramların veya talimatların, insan tarafından veya otomatik yolla iletişim, yorumlama ve işleme amacına uygun bir biçimde ifadesidir. Veri kaydedilebilir, bilinen gerçeklerdir. Örneğin bir şahsın ismi, adresi, telefon numarası gibi. Veri tabanı ise bilgisayar ortamında saklanan düzenli bilgiler topluluğudur. Bilgisayar terminolojisinde, sistematik erişim imkânı olan, yönetilebilir, güncellenebilir, taşınabilir, birbirleri arasında tanımlı ilişkiler bulunabilen bilgiler kümesidir. Veritabanı yönetim sistemi, veri tabanı tanımlamak, yaratmak, yaşatmak ve veri tabanına denetimli erişim sağlamak için kullanılan yazılım sistemidir. En çok kullanılan veritabanı sistemleri; PostgreSQL, MsSQL, MySQL, Oracle, BerkeleyDB, DB2, MS Access, SQLite ve NoSQL’dir.

SQL Nedir?

SQL, (İngilizce "Structured Query Language", Türkçe: Yapılandırılmış Sorgu Dili, telaffuz: ?s kju? '?l/) verileri yönetmek ve tasarlamak için kullanılan bir veritabanı yönetim sistemidir. SQL, kendisi bir programlama dili olmamasına rağmen birçok kişi tarafından programlama dili olarak bilinir.
Verilen Kursların Ayrıntıları