Çorum Merkez Hüseyin Yaman

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Hüseyin YAMAN

merkez, ÇORUM
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Tenis Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Hüseyin YAMAN, ÇORUM MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 13.11.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ÇORUM ilinde hizmet veren 28 kurs/özel ders verenden 242 . sıradadır. Başta Tenis olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Hüseyin YAMAN, 73 gelen talepten 32 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
TENİSE BAŞLAMA ZAMANI
Kurslar beşevler de ve gölbaşın da  verilecektir. Yetişkinler ve çocuklar kurstan faydalanabilir.
Aylık ve saatlik ders verilir.kursumuz da  aylık 8 saatlik paket olarak haftada iki gün iki saat ders işlenecektir. dört farklı top seviyesin den geçerek (sıfırdan başlayacaklar için) tenisle tanışacaksınız. İyi bir temel güçlük bir gelişimin başlangıcıdır. Ders gün ve saatlerimizi grup la ortak olarak belirleyip derslerimize başlaya bilir Tenisle tanışmak için daha fazla zaman kaybetmeyin.

Fotoğraflar

Tenis Nedir?

Tenis, raket ve topla iki kişi arasında ya da ikişer kişilik iki takım arasında oynanan olimpik bir spor. Belli ölçülerle çizilmiş ve ortasında bir ağ gerili olan alanda, kauçuk topla oynanır.

Oyuncular topa raket denen araçlarla vurur. Alan, kort diye anılır. Tenis kortları açık veya kapalı yerde, toprak, beton veya çimen zeminli olabilir. Alanın uzunluğu 23,80 metredir. Ortadan ağla ikiye bölünmüştür. Yüksekliği 91,5 sm.'dir. Birer kişi oynanan maçlarda genişlik 8,23 metre, İkişer kişiyle oynanan maçlarda 10,97 metredir. Topun üstü çuha kaplı, ağırlığı 57 gr.'dır.

Tenis Maçı

Tenis 3 setlik ve 5 setlik maçlar halinde oynanmaktadır, 3 setlik maçlarda 2 tanesini alan, 5 setlik maçlarda 3 tanesini alan oyuncu maçı kazanır.

Tenis Oyunu

Tenis maçı 0-0 olarak başlamaktadır, rakiplerden birisinin ilk aldığı puan 15, ikinci aldığı puan 30, üçüncü aldığı puan 40 olarak hesaplanır. Rakiplerden herhangi bir tanesi dördüncü puanın aldığında herhangi bir taraf iki veya daha çok puan aldığında oyun kazanılmış olur. Rakiplerden bir tanesi üçüncü puana kadar gelir ve karşıdaki rakip de aynı puana gelirse maç berabere kalmaktadır. Hakem puanları sayma esnasında servis atan kişinin puanını ilk sırada söylemektedir.

Servis Atışları

Tenis maçı rakiplerden bir tanesinin servisi atması ile başlamaktadır, servisin atışı ise sıra ile karşılıklı olarak yer değiştirmektedir. Servisi atan rakip atını belirlenmiş olan çizginin arka kısmında yapmalıdır. İkinci olarak atılacak olan servis ise merkez çizginin sol tarafından kullanılmalı ve rakip kortun sağ kısmına atış yapar.

Verilen Kursların Ayrıntıları
TENİSE OLAN İLGİNİZİ SEVGİYE DÖNÜŞTÜRMEK İSTERİZ...
Derslerimiz isteğinize göre özel ve grup dersi olarak işlene bilir. ayda 8 saatlik paket ve özel olarak saatlik dersler alınabilir. Tüm yaş gruplarında temel hedef  her derste ilginizi , sevginizi ,eğlencenizi ve beceri gelişiminizi yüksek tutabilmemiz aksi taktirde bunlardan birisini kaybettiğinizde büyük eksikliler çıkabilir.