Ankara Çankaya İkiteknik Bilişim Eğitim Danışmanlık Ltd. Şti.

Bu kursu paylaş
1 Yorum

İKİTEKNİK BİLİŞİM EĞİTİM DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ.

çankaya, ANKARA
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Ansys Kursu , Cad Cam Kursu , Inventor Kursu , SketchUp Kursu , Solidcam Kursu , Sta4CAD Kursu , Teknik Resim Kursu , Unity Kursu , Xsteel Kursu , Web Tasarım Kursu , Grafik Tasarım Kursu , Autocad Kursu , SolidWorks Kursu , Catia Kursu , SQL Kursu , 3D Studio Max Kursu , Mastercam Kursu , Office Kursu , Yazılım Kursu , Temel Bilgisayar Kursu , Revit Kursu , Illustrator Kursu , Indesign Kursu , Bil. Programcılığı Kursu , CNC Kursu , Maya Kursu , SAP2000 Kursu , Project Kursu , On Parmak Kursu , Word Kursu , Excel Kursu , Photoshop Kursu , İç Tetkikçi Kursu , ISO Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
İKİTEKNİK BİLİŞİM EĞİTİM DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ., ANKARA ÇANKAYA ve civarında hizmet vermekte olup 18.04.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2975 kurs/özel ders verenden 58 . sıradadır. Başta 3D Studio Max olmak üzere 34 farklı kurs/özel ders vermektedir. İKİTEKNİK BİLİŞİM EĞİTİM DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ., 561 gelen talepten 28 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
İkiteknik Bilişim, Eğitim ve Danışmanlık 2 teknik Öğretmenin ortak çalışmaları sonucunda oluşmuş bir eğitim merkezidir. Ali DELİ nin 17 yıllık tecrübesiyle İkiteknik Bilişim kısa zamanda Ankara'nın seçkin egitim merkezleri arasındaki yerini almıştır.

Eğitim Merkezimiz Kızılay İzmir 2. Cadde No:43 Kat:3'te 600 m2lik bir alan üzerinde sizlere hizmet vermektedir. Aynı anda 120 öğrenciye eğitim verebilme kapasitesine sahiptir. 8 adet tam donanımlı laboratuarları, projektör cihazları ve her kursiyer için 1 bilgisayarı bulunmaktadır.

Geniş eğitim yelpazemiz içinde CAD CAM CNC, Yazılım Uzmanlığı, Sistem Uzmanlığı, Bilgisayar İşletmenliği, Bilgisayar Programcılığı, Web programcılığı, AutoCad, Catıa, 3D Max, Grafik Tasarımı, SoliWorks eğitimleri ve diğer teknik kusları vardır.

Teknik Programlarımız dışında Kalite ve Standart Eğitimlerimiz dahilinde FMEA Eğitimi, PPAP Egitimi, 5S Eğitimi, TSE 16949 Eğitimi, ISO 9001:2008 Eğitimi, ISO 9001 İç Tekik Eğitimi, ISO 14001:2004 Eğitimi, OHSAS 18001 Eğitimi verilmektedir.

Eğitim merkezimiz kursiyerlerine iyi bir eğitim vermenin yanında çeşitli iş imkanlarıda sağlamaktadır. Eğitim alan kursiyerler aldıkları pratik eğitimlerle girdikleri her alanda "İkiteknik Bilişim" farkını ortaya koymaktadır. İkiteknik Bilişim egitmen tecrübesi ve egitim kalitesiyle Ankarada 1 Numaradır.

Kurumsal Eğitim

Kurumun ihtiyaç analizinin belirlenmesi,
Eğitime katılacak kursiyerlerin alt yeterliliklerinin belirlenmesi,
Kurumun iş programına uygun eğitim saatleri ve sürelerinin ayarlanması.
Zaman ve maliyet giderlerinin minimuma indirilmesi.
Eğitimlerin uygulanabilir olmasının sağlanması.
Kursiyer katılımının takip edilmesi,
Kursiyerleri öğrenme performanslarının takip edilmesi,
Kurum yöneticilerine eğitmen tavsiye ve yorumlarının yer aldığı kursiyerlerinin eğitimlere katılımlarını ve performanslarını değerlendiren raporların sunulması
Verilen eğitimlerin sertifikasyonlarla belgelendirilmesi.
Bireysel Eğitim

Bireyin ihtiyacı ve alt yeterlilikleri belirlenir. Bireye uygun süre ve saatte eğitim planlanması yapılır. Laboratuvarlarımız modern teknolojiye uygun, klimalı ve 11 kişiliktir.
Bireylerin katıldıkları eğitim süresince katılımları ve performansları takip edilir.
Kurumumuzda kursiyerlerimize katıldıkları eğitimlerde öğretme garantisi verilir.
Kursiyerlerimiz öğretmen görüşü ya da kendi beyanı doğrultusunda verilen eğitimi öğrenmemişse ya da kendisini eksik hissediyorsa aynı eğitime ücret vermeden tekrar katılabilir.
Bireysel eğitimlerimizde uygulamalara katılmak mecburidir. Bireysel eğitimlerin iş hayatına uygunluğu sağlanır. Bireysel eğitimlerimize katılan her kursiyerin bitirme projesini tamamlaması zorunludur.
Bireysel eğitim sertifikalarla belgelendirilir.

Laboratuvarlarımız ve sınıflarımız

Laboratuvarlarımız son teknoloji bilgisayar donanımları ve teknik ekipmanlar ile donatılmıştır. Bilgisayarımız üzerinde eğitimini verdiğimiz uygulama yazılımlarının en güncel ve lisanslı sürümleri kuruludur. Teknik eğitimler, kişisel gelişim eğitimleri, seminerler ve iş toplantıları için uygun eğitim sınıflarımız mevcuttur.

Fotoğraflar
İKİTEKNİK BİLİŞİM EĞİTİM DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ.


Verilen Kursların Ayrıntıları
İki Teknik ANSYS Eğitim ve Danışmanlığı, CFD FEA Uygulamaları, Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği, Sonlu Elemanlar Analizi, Bilgisayar Destekli Mühendislik, CFD FEA Fluent ANSYS eğitimiyle aradığınızı bulacağınızdan emin olun.
CAD CAM CNC Kursu (Eğitimi) Alan Katılımcılar; Teknik resim okuma, imalat ve kesici takım bilgisi, ölçme ve kontrol aletlerini kullanabilme ve CNC kodlarını elde yazabilmedir. Kurs sonunda kazanılacak en önemli beceri ise CNC tezgahı kullanabilme yetisi (CNC Tezgah Operatörlüğü) ve CNC programcılığıdır. Bilgisayar yardımıyla çıkarılan takım yolları CNC tezgahında kursiyer tarafından üretilebilecektir. Kursiyerlerimiz, CNC tezgahında ürettikleri parçanın doğruluğunu ölçü ve kontrol aletleri ile test edecektir. İmal ettikleri parça kursiyerlerimizin kendisinde kalacaktır.
Tasarlamak, görselleştirmek ve simüle etmek gereksinimi duyan mühendisler ve tasarımcılar yeni sürümün sunduklarıyla tasarım süreçlerini kolaylaştırabilir ve kısaltabilirler.
Doğrudan manipülasyon ile bir komut (radyus, açı, ölçüler vb.) için beklenen girişler anında ortaya çıkmakta ve uygulanmaktadır. Ayrıca, dinamik ön görünüm sayesinde daha iyi tasarım kararları verilebilir. Doğrudan parça manipülasyonu, tasarım sürecini hızlandıran bir yapı sunmaktadır.
Montajların kenetlemeler ile kolayca tanımlayın! AutoCAD’in sunduğu nesne kenetleme özelliklerinden yola çıkan bu özellik, parçaların birbirleriyle kenetlenmesi sayesinde montaj modellemeyi hızlandırmakta ve kolaylaştırmaktadır.
Solidcam, Tek pencere entegrasyonu sayesinde SolidWorks arayüzünü terk etmeden CAM yapma imkanı sunar.SolidworksCam programına Meslek Lisesi, Teknik Liseler, bir bilgisayar destekli tasarım (CAD) programıdır. uzerinde barındırdığı test ve modül sistemleri sayesinde pek cok sektorde de kullanılmaktadır.
Statik hesaplamada Stiffness Method kullanılmaktadır. Tam anlamıyla 3D olarak yapı denge denklemleri; kat planının dx, dy ve qz deplasmanlarının bulunmasında yatay yöndeki plakların sonsuz rijitliği kabulü ile kurulmaktadır. Plan aplikasyon olarak girilen yapı bilgileri ile program otomatik olarak yapısal modelleme yapmakta, eleman rijitliklerini dikkate alarak denge denklemlerini bir defada kurmakta ve çözmektedir. Ayrıca yapı statik hesaplarında, yapı-zemin davranışını dikkate alabilmesi sayesinde, zemin çökme ve dönmelerinin rijit üst yapıdaki etkilerini saptayarak gerçek tesirleri bulmaktadır. Statik çözümlerin 3D olması nedeniyle, ızgara kirişler veya plandaki geometrisi bozuk kirişleri sonlu elemanlar olarak çözebilmekte ve sonuçlarını tek bir kiriş olarak değerlendirmektedir.
Teknik ve Meslek Resim Kursunda Geometrik Çizimler, İzdüşüm, Görünüş Çıkartma,Kesit Alma,Ölçülendirme,Yüzey İşleme İşaretleri,Toleranslar,Yapı resimleri, Dişli Çarklar, Perspektif Çizimler, Standart Makina Elemanları (Civata-Somun-Rondela-Saplama-Kama-Pim-Perçin vb.) Montaj Resimleri,Cisimlerin Ara kesitleri,Cisimlerin açınımları gibi sizlerin ihtiyacı olan teknik bilginizi geliştirecek çizimleri yapabileceksiniz.
Oyun Programlama Mantığının anlatıldığı
Bir oyun nasıl programlanmalıdır? sorusunun cevbıyla
Oyunu oynanabilir yapan temel kavramların işlenlendiği bölümdür.
Geçmişten günümüze dünyaca ünlü oyun örnekleri ve oynanma sebepleri
anlatılacaktır. Oyunların ekran görüntüleri ve kısa bilgisi sunum ekranında olacaktır.
Yapısal projelerin ve özellikle çelik konstrüksiyonların projelendirilmesi, detaylandırılması, birleşim noktalarının tasarlandığı ve programın yeni sürümlerinde projeye ilişkin statik hesapların yapıldığı uygulamaya dönük statik, detay ve imalat programıdır. Xsteel’in nesne yönelimli çalışıyor olması yapı temelini, birleşim tiplerini ve malzemeleri anında üretecek araçları kullanıcıya sağlar, ileri düzeyde modellemede ve çizimde zaman faktörünü en iyi şekilde kullanabilmesine yardımcı olur. X-steel konstrüksiyondaki jointlerin de kullanılan plaka ,civata ve flanş gibi elemanların da noktasal statik analizini yaparak gerekli malzeme miktarını tespit etmemize olanak sağlar.
Html, Dreamweaver, Photoshop ve Flash programlarının yanı sıra Web Sitelerinin tasarımından yayınlanması ve yönetimi dahil tüm süreci kendisi yapabilir duruma gelir.
Web Tasarım Kursuna; Kendi internet sitesini oluşturmak, bilişim dünyasında ve Reklam ajanslarında Webmaster olarak çalışabilir. Web Tasarımı  Eğitimi’ne katılabilmek için katılımcıların web konusunda bilgi sahibi olmalarına gerek yoktur. Gerekli altyapı, uzman eğitmenlerimizce örnek anlatılar üzerinden hem teorik hem de pratik olarak kazandırılacaktır.Reklam ajansları, Web tasarım firmalarında iş arayanlar veya satacak ürününü, paylaşacak bilgisi, duyuracak sesi olan herkes bu kurstan fayda sağlar.
Kurumsal Kimliğin öğelerinden olan, amblem ve logo tasarım, antetli takımı, broşür, el ilanı, dergi ilanı, afiş, bilboard içeriğinin hazırlanmasında dikkat edilecek noktalara özenle değinilir. Grafik Tasarım Eğitimi boyunca iki boyutlu tasarım oluşturabileceğiniz Coreldraw esnek çizim araçları ile sizlere yardımcı olacaklar. Ayrıca düş dünyanızı bir tuval resmi tadında Adobe Photoshop’un gelişmiş araç paletini kullanarak zengin bir renk yelpazesi ile sunabilirsiniz. Yazılı basın için hazırlanmış Adobe İndesign programı ile gazete, dergi, kitap mizampajı yapabilir basıma hazırlayabilirsiniz. 100 saatlik kursumuzda tasarım ve baskı-dizgi teknikleri öğretilecektir. Grafik Tasarım Eğitimi Kapsamında Photoshop, Adobe İllustrator, Adobe İndesign, CorelDraw, programları gösterilecektir.
AutoCAD Kursu; Tüm Mühendis, Mimar, Tasarımcı, Tekniker ve Teknisyenler in İhtiyacı olan Autocad Programının en detaylı anlatımını ikiteknik bilişimde bulacaksınız. AutoCAD, kavramsal tasarımdan çizim ve detaylandırmaya, sizlere yaratma, görse lleştirme ve dokümantasyon için gereksinim duyduğunuz her türlü aracı sağlar. AutoCAD yazılımının mimarlar için üretilmiş sürümü. Çizim ve dokümantasyon üretimi, mimarlar için sezgisel bir ortam ve amaçlarına uygun araçlar ile çok daha verimli gerçekleştirilir.
Solidworks programı bir bilgisayar destekli tasarım (CAD) programıdır. uzerinde barındırdığı test ve modül sistemleri sayesinde pek cok sektorde de kullanılmaktadır.
Catia Programı ile 3 boyutlu makina, kalıp ve benzeri tasarımlar yapabilir, yapılan tasarımlarınızın teknik resimlerini, montajlarını ve parça resimlerini otamatik olarak alabilirsiniz. CAD/CAM/CAE/PDM bütün imlat aşamında fayda sağlar. Endüstriyel amaçlı tüm ürünlerin hem tasarımı hem analizi hem de imalatını son derece hızlı, kolay ve güvenilir yapan bir bilgisayar yazılımıdır. Autocad, Solidworks, Inventor, Mastercam gibi birçok program arasında parça geçişi yapılabilir ve CAM işleme tezgah kodları alınabilir.
Düzenli bir yapıda tutulan veri topluluğuna veritabanı denir. Günlük yaşamda bankacılık, muhasebe, bilet rezervasyonu gibi birçok işlerde veritabanı ile karşılaşırsınız. Bu gibi uygulamalarda veriler bir RDBMS'de (Relational Database Management System - İlişkisel Veritabanı Yönetim Sistemi) saklanır ve yönetilir. SQL Server  dünyada yaygın olarak kullanılan RDBMS'dir.Bu ürün ile veritabanının yaratılması, yönetilmesi, veriler üzerinde işlem yapılması sağlanır. Bu kursta bu işlemlerin yapılması detaylı bir şekilde ele alınacaktır.
İKİTEKNİK 3D Max Mimari Kursu Mimari çizim tasarım ve animasyonu öğrenmek için ikiteknik bilişim farkı ile, Sadece tasarlamaktan ziyade Proje temelli eğitim tekniğimizle öğreneceğinize emin olabilirsiniz. 3D Studio Max 2012, 2013 , 2014 ve 2016 Programlarının gelişmiş özellikleriyle Eğitimde kaliteyi Göreceksiniz.
Temel bilgisayar bilgilerinin verildiği bu eğitim ile işletim sistemlerini, ofis programlarını ve internet kullanımına ilişkin bilgileri edinebilirsiniz. Herhangi bir işte çalışmak için mutlaka gerekli olan Bilgisayar işletmenliği bilgisayar okur yazar olmanızı sağlar.
Microsoft.Net alt yapısı ve Microsoft SQL Server veritabanı ile kursiyerlerin temel seviyede neler yapılabileceğini ve basit anlamda bir web ve bir windows (masaüstü) uygulama yapabilmelerini amaçlamaktadır. Bu eğitim boyunca eğitmenin yaptığı herşeyi her bir kursiyerin yapması beklenecek yapamayana eğitmen anında yardımcı olacaktır. Eğitim sonunda her bir kursiyerin temel yazılımı öğrenmesini garanti ediyoruz. Bu seviye bir eğitim sonrasında kursiyerler eğitim sırasında edindiği temel yazılım bilgisi ile java, php vb. diğer yazılım dillerine de geçiş yapabilecek alt yapıya hakim olmaktadır. Eğitimin sonunda sadece proje için ayrılan 10 saatlik bölümde konulardaki eksikliklerin tespiti ve kapatılması için çalışılacaktır.
emel bilgisayar bilgilerinin verildiği bu eğitim ile işletim sistemlerini, ofis programlarını ve internet kullanımına ilişkin bilgileri edinebilirsiniz. Herhangi bir işte çalışmak için mutlaka gerekli olan Bilgisayar İşletmenliği bilgisayar okur yazar olmanızı sağlar.  
Bilgisayar İşletmenliği kursumuz Donanım, İşletim Sistemleri, Ofis Programları ve internet üzerine eğitimleri içerir.
Eğitim Müfredatı tümden gelim yöntemi ile kursiyerlere daha kısa zamanda daha çok konu öğretilmesini ve akılda kalıcılığın kesin olmasını amaçlamaktadır. Konular sadece teoride kalmaz pratikte de işlenirler. Kursiyer tek bir proje üzerinden değil, birden farklı proje ve tasarım üzerinde uygulama yapma fırsatı bulur
Sofistike sanat işlerinizi, illüstrasyonlarınızı bilgisayar ortamında üretmeyi Adobe illustrator yazılımını kullanmayı öğrenerek yapabileceksiniz.
Sürekli yayınlar, posterler, baskı ve döküman hazırlama için kullanılan Adobe inDesign yazılımını öğretir.
Temel bilgisayar bilgilerinin verildiği bu eğitim ile işletim sistemlerini, ofis programlarını ve internet kullanımına ilişkin bilgileri edinebilirsiniz. Herhangi bir işte çalışmak için mutlaka gerekli olan Bilgisayar İşletmenliği bilgisayar okur yazar olmanızı sağlar.
CNC Operatörü geniş anlamda kullanılan bir terimdir. CNC Freze, CNC Torna, CNC Tel Erozyon vs. alt dalları vardır. CNC Operatörlerinin tezgahları programlamayı da bilmeleri gerekir, Günümüzde CAD CAM programlarının becerisinin artmasıyla ve otomasyon sistemiyle CNC Operatörlerinin CAD CAM Programlarını bilmelride kendilerine büyük fayda sağlamaktadır.
 Autodesk Maya kursu, sizlerin, 3D Animasyon’un üst seviye konu başlıklarını ileri düzeyde öğrenmenizi sağlayacaktır. Kurs boyunca, tüm araçları kullanarak kendi animasyon çalışmanızı yapmanız ve bütünlüklü bir görsel yapım ortaya koymanız sağlanacaktır.
SAP2000 hem çelik, hem de betonarme yapıların boyutlaması için güçlü ve tümüyle bütünleştirilmiş program modülleri sunmaktadır (CSI 1998a, 1998b, 1997). Program kullanıcıya, tümü aynı kullanıcı arabirimi içinde olmak üzere, yapısal modeller oluşturma, değiştirme, çözümleme ve boyutlama seçenekleri sağlar.
İnşaat mühendisliği, mimarlık ve teknik hizmetlerin yanında yönetimsel boyutuna da önem vererek sektörde üst düzey yöneticilik hedefleyen.İnşaat mühendisliği ve Mimarlık öğrencileri, mezunları ve ilgilileri 2.tasarım aşamasından teslim aşamasına kadar; yapımını veya denetimini üstlendikleri projeleri Süresel ve Mali açıdan takip etmek isteyen;veya bu amaçla kurdukları proje planlama ve kontrol birimini daha verimli yönetmek isteyen Müteahhit inşaat mühendisleri ve mimarları proje müdürleri 3. ihaleye çıkartarak yaptırmak istedikleri projeleri süresel ve mali açıdan daha etkin takip etmek isteyen kamu ve özel işveren kuruluşların ilgili birimlerindeki inşaat mühendisleri ve mimarları..
On parmak bilgisi olmayanlar, az bilgisi olanlar, yavaş yazanlar, hızlı yazanlar… Biz herhangi bir on parmak klavye programıyla ders işlemiyoruz. Eğitimimiz hocalarımıza özgüdür ve hocalarımızın ileri düzey teknik-taktikleriyle, birbirinden eğlenceli metotlarla devam etmektedir.
Microsoft word büroda iş yerinde yani günlük hayatta yapılan her türlü yazışmaların bilgisayar yardımıyla yazılmasını sağlayan programlara Kelime işlemci Programı adı verilir. Piyasada kullanılan birçok kelime işleme programı vardır. Bunlarda en yaygın kullanıma sahip olanı Word kelime işleme programıdır. Kullanıcıya sağladığı kolaylıklardan dolayı tercih edilen bir kelime işlem programıdır.
Bir hesap tablosu (spreadsheet) programıdır. Excel, her türlü veriyi (özellikle sayısal verileri) tablolar ya da listeler halinde tutma ve bu verilerle ilgili ihtiyaç duyacağınız tüm hesaplamaları ve analizleri yapma imkanı sunan bir uygulama programıdır.
Piksel tabanlı bir program olan Adobe Photoshop'un genel kullanım alanı fotoğraflar üzerinde düzenlemeler yapmaktır. Pek çok sektörde de  kullanılan photoshop programı ile resimler üzerinde son derece etkili oynamalar yaparak fotoğraflarınızın daha gösterişli olmasını sağlaya bilirsiniz
SO 9001:2015 standardının ve uygulamalarının tanıtılması, ISO 9001:2015 sistemi kurulmasının sağlanması Kalite Kavramı, Kalite Sistemi Kavramı, ISO 9001:201 5Standardının Maddelerinin açıklanması konusunda pratik çalışma yaparak kalite yöneticilerine, ISO 9001:2015 uygulayan veya uygulamak isteyenlere ya da firmalarda çalışan personele standart hakkında temel eğitim verilir.

Yorumlar
Şeyda AYÇİÇEK
Unity kursu için iletişime geçtik ve şu an unity de oyun geliştirip para kazanabiliyorum. Keşke daha önce gitseydim bu kursa. Teşekkürler İki Teknik...
08.01.2018