Ankara Yenimahalle İmparator Taekwondo Kickboks Spor Kulübü

Bu kursu paylaş
0 Yorum

İmparator Taekwondo Kickboks Spor Kulübü

yenİmahalle, ANKARA
KURUMSAL ÜYE
Verdiği Kurslar: Tekvando Kursu , Kickboks Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
İmparator Taekwondo Kickboks Spor Kulübü, ANKARA YENİMAHALLE ve civarında hizmet vermekte olup 30.04.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2695 kurs/özel ders verenden 1074 . sıradadır. Başta Kickboks olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. İmparator Taekwondo Kickboks Spor Kulübü, 167 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Spor kulübümüzde Taekwondo ve Kickboks branşlarında eğitim vermekteyiz. Amacımız topluma faydalı sağlıklı nesiller yetiştirmektir. 1993 yılından itibaren Demetevler'de hizmet vermekteyiz.

Fotoğraflar
İmparator Taekwondo Kickboks Spor Kulübü İmparator Taekwondo Kickboks Spor Kulübü İmparator Taekwondo Kickboks Spor Kulübü İmparator Taekwondo Kickboks Spor Kulübü İmparator Taekwondo Kickboks Spor Kulübü

Tekvando Nedir?

Taekwondo (okunuş: Tekvando): Taekwondo, McCune-Reischauer: T'aekwondo), çıplak el ve ayakla yapılan, Kore kökenli bir uzak doğu savunma sanatı ve sporudur. Yaklaşık 600'lü yıllarda ortaya çıkan ve birbirinden ayrı iki sistem olan "Ayak Sistemi" ile "Yumruk Metodu" zamanla bir araya getirilerek Taekwondo ortaya çıkmıştır. Taekwondo kelimesi, Korece Tae, Kwon ve Do kelimelerinin birleşiminden oluşmuştur. Tae, "tekme" veya "ayakla yapılan vuruş"; kwon, "yumruk" veya "elle yapılan vuruş"; do ise, "iyilik, doğruluk, fazilete giden yol" anlamına gelmektedir. Taekwondo'da tecrübe ve ustalığı belirtmek üzere, diğer pek çok uzak doğu kökenli savaş sanatında olduğu gibi elbisenin üzerine bağlanan kuşaklar kullanılır. Bu kuşaklar sırayla, beyaz, sarı, yeşil, mavi, kırmızı, siyah renklerdedir. Siyah kuşak en üst seviyedir.

Kickboks Nedir?

Kick boks sporu, farklı tekniklerin içinde yer aldığı bir savunma sporudur. Tamamen iki farklı spor olan Karete ve Muay Thai’nin bir araya gelemesi sonucunda oluşturulmuş, güce ve teknik bilgiye dayanan bir dövüş sporudur. En önemlisi aşırı derece sert bir spor olmasıdır.  Rakibinizi yenmek için yüksek güç gerektiren bu spor, diğer birçok spordan daha fazla enerji ve güç harcamanızı sağlar. Kick Boks müsabakaları genel olarak 3 ana disiplin başlığı altında yapılır. Bu disiplinler; Semi Contact, Light Contact ve Full Contact’dır.

Kick Box, en sert sporlar arasında yer alır. Güce dayalı olan bu sporda tekniği ne kadar iyi öğrenir ve gücünüzü o teknik üzerinde yoğunlaştırırsanız o kadar başarı sağlamanız mümkün olacaktır.
Verilen Kursların Ayrıntıları