Ankara Keçiören Turgay Öztürk

Bu kursu paylaş
0 Yorum

TURGAY ÖZTÜRK

keçİören, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Tekvando Kursu , Antrenörlük Kursu , Besyo Hazırlık Kursu , Spor Lisesi Hazırlık Kursu , Spor Akademisi Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
TURGAY ÖZTÜRK, ANKARA KEÇİÖREN ve civarında hizmet vermekte olup 27.11.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2975 kurs/özel ders verenden 1305 . sıradadır. Başta Spor Akademisi olmak üzere 5 farklı kurs/özel ders vermektedir. TURGAY ÖZTÜRK, 48 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Spor kulübümüz yeni açılmış olup,  Taekwondo alanında hizmet vermektedir. Hocalarımızın akademik kariyerleri yeterli seviyede olup,  lisans eğitimlerini tamamlamış  ve yılların vermiş olduğu bilgi ve beceriyi yeni nesillere ulaştırmak için çalışmaktadır.  Sporu yapmak bireysel becerileri üst seviyelere çıkarttığı gibi öz güvenli birey olma yolunda da önemli sonuçlar vermektedir.  Sizleri de bilinçli ve uzman ekibimi ile çalışmaya davet ediyoruz.....


Tekvando Nedir?

Taekwondo (okunuş: Tekvando): Taekwondo, McCune-Reischauer: T'aekwondo), çıplak el ve ayakla yapılan, Kore kökenli bir uzak doğu savunma sanatı ve sporudur. Yaklaşık 600'lü yıllarda ortaya çıkan ve birbirinden ayrı iki sistem olan "Ayak Sistemi" ile "Yumruk Metodu" zamanla bir araya getirilerek Taekwondo ortaya çıkmıştır. Taekwondo kelimesi, Korece Tae, Kwon ve Do kelimelerinin birleşiminden oluşmuştur. Tae, "tekme" veya "ayakla yapılan vuruş"; kwon, "yumruk" veya "elle yapılan vuruş"; do ise, "iyilik, doğruluk, fazilete giden yol" anlamına gelmektedir. Taekwondo'da tecrübe ve ustalığı belirtmek üzere, diğer pek çok uzak doğu kökenli savaş sanatında olduğu gibi elbisenin üzerine bağlanan kuşaklar kullanılır. Bu kuşaklar sırayla, beyaz, sarı, yeşil, mavi, kırmızı, siyah renklerdedir. Siyah kuşak en üst seviyedir.

Antrenörlük Nedir?

Sporcuların ferdi ve toplu olarak, uluslararası kural ve tekniklere uygun olarak eğitilmesini sağlayan, sporun esaslarını, teknik prensiplerini ve kurallarını öğreten ve alanındaki gelişmeleri takip eden kişidir.