Ankara Keçiören Saniye Yıldırım

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Saniye Yıldırım

keçİören, ANKARA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Fizik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Saniye Yıldırım, ANKARA KEÇİÖREN ve civarında hizmet vermekte olup 16.10.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ANKARA ilinde hizmet veren 2747 kurs/özel ders verenden 1095 . sıradadır. Başta Fizik olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Saniye Yıldırım, 4 gelen talepten 1 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
19 yıllık bayan öğretmenden fizik dersi


Fizik Nedir?

Maddenin kimyasal yapısındaki değişiklikler dışında kalan genel özelliklerini, genel ya da geçici yasalara bağlı, deney yoluyla incelenebilen, matematiksel olarak tanımlanabilen durum ve devinimlerini konu alan bilim dalıdır.

Fizik bilimi insanların doğada gerçekleşen  olayları açıklama isteğinden doğdu. Bu duruma uygun bir başka tanımla; Fizik; doğayı anlama, doğal olayların neden ve sonuçlarının öğrenme ve bunları matematiksel metotlarla ifade etme işidir.

Fizik bilimiyle uğraşan bilim insanlarına fizikçi denir. Fizikçi bilimsel metotlar kullanarak maddenin temel özeliklerini inceler. Bu incelemelerini yaparken fizik biliminin sorgulanabilir, denenebilir, yanlışlanabilir ve elde edilen verilere dayandırılabilir olduğunu bilir.

Fizikçilerin amacı, doğaya insanlığın yararına olacak şekilde yön verebilmektir.

Verilen Kursların Ayrıntıları